Działalność naukowa

Ethics & Education

Kwartalnik Pedagogiczny

"Kwartalnik Pedagogiczny" jest naukowym pismem ogólnopolskim. Pismo wydawane przez Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego jest prenumerowane zarówno w Polsce, jak i za granicą. Podstawowe działy czasopisma to: artykuły (wraz ze streszczeniami w języku angielskim), materiały i sprawozdania z badań, edukacja w innych krajach, recenzje oraz przeglądy zagranicznych czasopism pedagogicznych. Okazjonalnie pojawiają się także sprawozdania z odbytych konferencji, zarówno ogólnopolskich, jak i zagranicznych z udziałem polskich pedagogów.

Kultura Pedagogiczna

Kultura Pedagogiczna /Pedagogical Culture. An International Journal of Education – międzynarodowe pismo pedagogiczne, ukazuje się dwa razy w roku. Wszystkie artykuły podlegają procedurze podwójnej anonimowej recenzji.

Polskie Towarzystwo Pedagogiczne - Oddział Warszawski

Towarzystwo Historii Edukacji

Celem Towarzystwa jest "inspirowanie, organizowanie i popieranie badań nad dziejami edukacji oraz upowszechnianie ich wyników w społeczeństwie w celu podniesienia jego kultury historycznej i pedagogicznej".

Studenckie koła naukowe

Na Wydziale funkcjonują koła naukowe, zrzeszające studentów zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy i umiejętności w różnorodnej problematyce. Do tej pory prorektor do spraw studenckich zarejestrował dziewięć tego typu organizacji studenckich działających na Wydziale Pedagogicznym UW. Zainteresowani powinni skontaktować się z opiekunem, liderem koła lub szukać bieżących informacji na tablicy Kół Naukowych (półpiętro).

Spotkania akademickie QUAERO

Ideą Spotkań Akademickich QUAERO jest tworzenie przestrzeni rozmowy, pytania, namysłu nad pojawiającymi się w trakcie studiowania kwestiami oraz uczestniczenie w prezentowaniu interesujących zagadnień, dociekań, poszukiwań lub badań (w szerokim tego słowa znaczeniu).