W mediach

23 maja 2017:

Nowa Baza Ofert UW to strona, która po raz pierwszy w historii UW kompleksowo odzwierciedla zasób wiedzy, jak również technologii tworzonych w ramach Uniwersytetu Warszawskiego. Aby przedstawić je dogłębnie, postanowiliśmy odwzorować w Bazie Ofert pełną strukturę naszej uczelni, rezerwując w niej miejsce nawet dla najmniejszych jednostek wydziałowych (zakładów i pracowni).

W pierwszym tygodniu czerwca Biuro Prasowe UW będzie oficjalnie ogłaszało uruchomienie nowej Bazy Ofert UW v.2.0 i pomoże nam w jej upowszechnieniu.

Ważnym elementem Bazy Ofert UW jest wprowadzenie nowych kategorii - Dyscypliny naukowe wg. NCN i Sektory gospodarki. Chcemy w ten sposób pomóc Państwu w prezentacji wiedzy jednostki, aby ułatwić nawiązanie współpracy naukowej i/lub biznesowej.

Oferta jednostki będzie znajdowała się pod poniższym adresem:

Zachęcam do przesłania tej informacji pracownikom jednostki w celu uzupełnienia oferty.

Aby dodać ofertę proszę korzystać z formularza (link poniżej):

23 maja 2017:

O samorządach i edukacji - M.Smulczyk w Radiu Szczecin

22 maja 2017:

Szkoła promuje snobizm? Marek Smulczyk w RDC

19 maja 2017:

Luźne, ale podparte faktami, rozmowy o ściąganiu w szkole. Marek Smulczyk w Dzień dobry TVN.

19 maja 2017:

AGRESJA I PRZEMOC. Trudny i niestety aktualny temat. Audycja z udziałem Marka Smulczyka

4 kwietnia 2017:

Jak edukować dzieci o finansach? Co w dzisiejszym świecie pełnym informacji warto im przekazać? Mówmy o pieniądzach w taki sposób, aby uwrażliwić. - dr hab. M.Żytko o edukacji ekonomicznej

4 kwietnia 2017:

Przeciwko czemu protestują polscy nauczyciele? Dr hab. M.Żytko, prof. UW w Polskim Radiu

17 lutego 2017:

Gdyby można było wybierać jeszcze raz, aż 90 proc. Polaków pozostających w związkach zdecydowałoby się na swego obecnego partnera – wynika z sondażu przeprowadzonego w ramach badań „Seksualność Polaków 2017” pod kierownictwem seksuologa prof. Zbigniewa Izdebskiego. „Wprost” jako pierwszy publikuje wynik tego badania.

19 grudnia 2016:

Dr hab. M.Żytko, prof. UW w materiałach z konferencji Evidence Institute i ZNP omawiającej wyniki PISA 2015 i TIMSS 2015

9 grudnia 2016:

Wypowiedź Prof. Izdebskiego dotycząca nowej podstawy programowej

5 września 2016:

Żłobki wg szwedzkich standardów - Iga Kaźmierczyk w RDC

5 września 2016:

Dr hab. Małgorzata Żytko w RDC

8 kwietnia 2016:

Nasza absolwentka - Natalia Wilk-Sobczak rozmawia z  dr Pauliną Sosnowską. Panie rozmawiają o Hannie Arendt – wybitnej myślicielce, filozofce, teoretyczce myśli politycznej, o tym, jak Hannah Arendt postrzegała wolność, równość i myślenie. (Zobacz...)

23 marca 2016:

Kolejny aktywny poniedziałek trener Tomek Choiński spędził na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak z treningiem poradziły sobie nasze studentki? Zobacz!

23 marca 2016:

– W zerwaniu nici tradycji europejskiej widzi ona z jednej strony katastrofę, z drugiej zaś wielką szansę – mówiła dr Paulina Sosnowska, badaczka myśli Hannah Arendt - rozmowa w Dwójce

8 marca 2016:

Pod Lupą z 01.03.2016r. - dr hab. M.Zytko, prof. UW w rozmowie o 6latkach

8 marca 2016:

Prof. Małgorzata Żytko mówiła w „Niedzielnym Poranku” o edukacji wczesnoszkolnej. W audycji również podsumowanie konferencji na ten temat oraz komentarz do nowelizacji ustawy oświatowej.

28 stycznia 2016:

Czy egzaminy niszczą system edukacji? dr hab. M.Żytko, prof. UW w radiu TOK.fm

18 stycznia 2016:

O nowelizacji ustawy oświatowej, 6- i 7-latkach w szkole Beata Jewiarz rozmawiała z prof. Małgorzatą Żytko  i dr  Agnieszką Małkowską-Szkutnik.

22 grudnia 2015:

dr hab. Małgorzata Żytko, prof. UW o książce Kreatywne szkoły

1 grudnia 2015:

Do szkoły w wieku sześciu czy siedmiu lat?

W studiu radia #MP spotkały się: Iga Kazimierczyk, Magdalena Milczewska obie z Wydziału Pedagogicznego UW oraz pani prof. Małgorzata Żytko kierownik katedry edukacji szkolnej i kształcenia nauczycieli, Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego oraz Monika Werwicka, psycholożka.

1 grudnia 2014: Nauczyciele wolą wystawiać stopnie niż oceny opisowe.

Ministerstwo Edukacji Narodowej chce, by nauczyciele stosowali oceny opisowe częściej niż na koniec semestru. Tylko że wielu nie lubi lub nie potrafi ich wystawiać. [czytaj więcej na http://wyborcza.pl]

26 listopada 2014: Ręczne pisanie - niezbędne w szkołach XXI wieku? Mówi prof. Małgorzata Żytko

Odcinek audycji "Pierwsze śniadanie w TOK-u"