Uniwersytet Warszawski Wydział Pedagogiczny UW
Strona Główna  |  Rekrutacja 2017/2018  |  Poczta  |  Poczta UW  |  Szukaj  |  Linki  |  English Version  |  USOS  |  APD

Archiwum

15 stycznia 2018: Spotkanie w sprawie programu Erasmus Plus

Zapraszamy wszystkich studentów zainteresowanych wyjazdami na studia w ramach programu Erasmus Plus, na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w dniu 25 stycznia 2018 roku (czwartek) o godzinie 10.00 w sali 303. Prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z zasadami wyjazdów dostępnych na stronie wydziału w zakładce Erasmus Plus a także na stronie BWZ Uniwersytetu. W zakładce podany jest także terminarz postępowania kwalifikacyjnego a także lista podpisanych umów Wydziału z krajami partnerskimi 

 

Dr hab. Agnieszka Naumiuk, mgr Agnieszka Tokarzewska

9 stycznia 2018: Walne Zebranie Studentów

Szanowni Państwo,

we wtorek , 16 stycznia 2018 r o godz. 11.15 w sali 413 odbedzie się Walne Zebranie Studentów.W związku z tym tego dnia od godz. 11.15 do godz. 12.00 obowiązują na Wydziale Pedagogicznym godziny dziekańskie.

 

dr hab. Barbara Murawska

Prodziekan ds. studenckich

8 stycznia 2018: Ogloszenie o Ewaluacji

Szanowni Państwo!

Uprzejmie przypominam o obowiązku przeprowadzenia ankiety oceniającej zajęcia kończące się w semestrze zimowym roku akademickiego 2017/2018. Szczególowe informacje w załączniku (tutaj...).

 

 

 

Z poważaniem

PRODZIEKAN

Wydziału Pedagogicznego UW

dr hab. Barbara Murawska

 

8 stycznia 2018: Konkurs FameLab

Szanowni Państwo,

 

Biuro ds. Studiów Doktoranckich i Kształcenia Podyplomowego przesyła informację o naborze do konkursu FameLab.

 

Już po raz 7. trwa nabór do konkursu FameLab, w którym naukowcy doskonalą sztukę występów publicznych. Zapraszamy odważnych i nieśmiałych. Jeden warunek -€“ musicie być merytorycznie nie do zagięcia. W tej edycji czekają na Was wyjątkowo atrakcyjne nagrody!

Konkurs FameLab jest międzynarodowym formatem, pod egidą British Council odbywa się na całym świecie. Polską edycję współorganizuje Centrum Nauki Kopernik. Pomysł jest prosty: udostępnić naukowcom scenę i mikrofon, zapewnić wsparcie szkoleniowe i pomóc rozwinąć skrzydła. Czy będzie to dla nich oznaczać zdobycie nowego narzędzia w popularyzacji nauki, czy też doskonalenie umiejętności ważnych w karierze naukowej to zależy już od nich samych.  Jedno jest pewne: udział w FameLabie od lat otwiera naukowcom nowe drzwi. Przez FameLab przeszli tacy znakomici popularyzatorzy i naukowcy, jak: Justyna Zaręba-Lesiak, Magdalena Richter, Alicja Wolny, Szymon Drobniak, Marcin Zastawnik, Monika Koperska, Joanna Bagniewska, Dariusz Aksamit i wielu, wielu innych.

Format występu scenicznego to 3 minuty. Trzymamy się tego ograniczenia czasowego sztywno na wszystkich etapach konkursu. Także na etapie zgłoszeń. A ten etap właśnie przed Wami. Aby zgłosić się do FameLabu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny na stronie famelab.org.pl do 29 stycznia 2018, do godziny 12:00!. Najważniejszą częścią zgłoszenia jest 3-minutowy film - nagranie Waszego wystąpienia o nauce. Film musi być nagrany jednym ciągiem, bez cięć, bez montażu. Musi przedstawiać Waszą sylwetkę. Możecie używać rekwizytów. Nie oceniamy jakości technicznej nagrania -€“ musi być ona jedynie wystarczająca, abyśmy usłyszeli i zobaczyli Wasze wystąpienie.

Uważacie, że jest to zadanie trudne? Pomożemy Wam. Na profilu Facebookowym konkursu FameLab umieszczamy wskazówki, jak dobrze mówić o nauce. Śledźcie nas: https://www.facebook.com/FameLabPoland/

Nagrody w 7. edycji FameLabu

           Laureat/-ka pierwszego miejsca otrzyma 25 tysięcy złotych, laureat/-ka drugiego miejsca, 12 tysięcy złotych, laureat/-ka trzeciego miejsca, 6 tysięcy złotych. Laureat/-ka nagrody publiczności - voucher na usługi językowe (kurs, egzamin językowy lub korekta tekstu), fundowany przez British Council. Dodatkowo specjalne wyróżnienie przyzna Fundacja Kościuszkowska , a€“ będzie to promesa gwarantująca trzymiesięczne stypendium naukowe w USA w wysokości 9 tysięcy dolarów amerykańskich.


 Terminy tegorocznej edycji FameLabu:

- Przyjmowanie zgłoszeń od 4 grudnia 2017 do“ 29 stycznia 2018 (do godziny 12.00)

- Półfinał - 24 lutego 2018

- Szkolenie MasterClass z zakresu komunikacji naukowej, autoprezentacji oraz wystąpień publicznych - 16-18 marca 2018

- Finał krajowy - 19 maja 2018

- Międzynarodowe półfinały oraz międzynarodowy finał w Cheltenham -€“ 5-10 czerwca 2018

 

Więcej informacji o obecnej i poprzednich edycjach konkursu, linki do filmów z wystąpień na FameLabie i informacje o naukowcach w finałach FameLabu:

 

www.famelab.org.pl/index.php?strona=konkurs

www.facebook.com/FameLabPoland/

https://www.youtube.com/playlist?list=PL4628F07ED70964C4
www.facebook.com/events/1929464250404773/
http://www.kopernik.org.pl/projekty-specjalne/famelab/

 
Formularz zgłoszeniowy:
www.famelab.org.pl/index.php?strona=formularz


W przypadku pytań lub wątpliwości dotyczących konkursu proszę o kontakt mailowy z Panem Kacprem Guzowskim.

 

CENTRUM NAUKI KOPERNIK

ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20

00-390 Warszawa           

www.kopernik.org.pl

2 stycznia 2018: Pożegnanie Profesora Władysława Zaczyńskiego

21 grudnia 2017: Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

18 grudnia 2017: Zaproszenie na seminarium

 Szanowni Państwo!

W imieniu Wydziału Pedagogicznego UW i zespołu realizującego projekt Reducing Early School Leaving in Europe (RESL.eu), chciałabym zaprosić Państwa do udziału w drugim seminarium upowszechniającym „Przeciwdziałanie zjawisku przedwczesnego kończenia nauki szkolnej – wnioski i rekomendacje”, które odbędzie się w dniu 12 stycznia 2018r. w sali 507 budynku Wydziału Pedagogicznego UW, przy ulicy Mokotowskiej 16/20 w Warszawie, w godz. 9.30–13.30.

Głównym celem seminarium jest zaprezentowanie wyników międzynarodowego badania przeprowadzonego w 9 krajach UE. Będzie to także doskonała szansa do refleksji nad rolą szkoły w zapobieganiu temu zjawisku oraz dyskusji na temat sposobów pomocy uczniom ryzyka edukacyjnego w szkole.

W załączniku znajdą Państwo tekst zaproszenia oraz szczegółowy program spotkania.

Zgłoszenie udziału w seminarium odbywa się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego znajdującego pod poniższym linkiem do dnia 8 stycznia 2018:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScx-fBjVoX9fiaMv7j0EeOZmbDTTnyGm5BS4_zicQRex-LcdA/viewform?usp=sf_link

 

dr Hanna Tomaszewska-Pękała
Kierownik projektu "Reducing Early School Leaving in Europe": www.resl-eu.org

4 grudnia 2017: - - - - - dr Agnieszka Kapuścińska - - - - -

 

           Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o odejściu w dn. 3.12. 2017 r. Pani dr Agnieszki Kapuścińskiej. Jej wysokie kompetencje, pracowitość i entuzjazm zawodowy budziły wielki szacunek i sympatię współpracowników i studentów. Długo i dzielnie walczyła z ciężką chorobą. Straciliśmy utalentowanego naukowca, nauczyciela akademickiego i koleżankę.

Cześć Jej pamięci.

 

 

                Pogrzeb Pani Agnieszki odbędzie się w czwartek (07.12.2017) o godzinie 11.30 w Parafii pw św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich, ul. Rybnicka 27.

29 listopada 2017: Wykład prof. Lecha Witkowskiego: 08.12.2017, godz. 10.00

Uprzejmie zapraszamy pracowników, doktorantów i studentów na seminarium naukowe. Naszym gościem będzie Prof. dr hab. Lech Witkowski, który wygłosi wykład:

PEDAGOGIKA JAKO HUMANISTYKA STOSOWANA (uzasadnienie, ilustracje i perspektywy)

Spotkanie odbędzie się 8 grudnia 2017 r. o godz. 10.00, sala 507

Organizatorem jest Wydział Pedagogiczny UW oraz PTP Odział w Warszawie

Dr hab. Rafał Godoń

29 listopada 2017: Wykład prof. Lecha Witkowskiego: 08.12.2017, godz. 10.00

Uprzejmie zapraszamy pracowników, doktorantów i studentów na seminarium naukowe. Naszym gościem będzie Prof. dr hab. Lech Witkowski, który wygłosi wykład:

PEDAGOGIKA JAKO HUMANISTYKA STOSOWANA (uzasadnienie, ilustracje i perspektywy)

Spotkanie odbędzie się 8 grudnia 2017 r. o godz. 10.00, sala 507

Organizatorem jest Wydział Pedagogiczny UW oraz PTP Odział w Warszawie

Dr hab. Rafał Godoń

29 listopada 2017: Międzynarodowe Seminarium Wydziału Pedagogicznego UW: 04.12.2017, godz. 13.30

Serdecznie zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Seminarium WPUW z udziałem Pani Christiny Chavarrii z Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie w dn. 4 grudnia o godz. 13 30, sala 507

Christina Chavarría is a Program Coordinator at the United States Holocaust Memorial Museum. She has represented the Museum in the US, Europe, Latin America, and Japan. She holds a BA and MA in comparative literature. Her interests lie in Holocaust literature and education, engaging new audiences and partners, and studying and disseminating information on the impact and history of the Holocaust in the Ibero-American world. She is currently working on the Americans and the Holocaust Initiative, set to be unveiled for the USHMM’s 25th anniversary in April 2018. Previously, Christina Chavarría served as Director of Education at Holocaust Museum Houston for six and a half years. Prior to that, she was a high school English teacher for eight years in El Paso, Texas.

Współorganizacja: dr Magdalena Kuleta-Hulboj

29 listopada 2017: Wykład dr hab. Romana Dolaty, prof. UW

Zapraszam  wszystkich pracowników i doktorantów na wykład pt. "Podzwonne dla gimnazjum. Analiza wyników egzaminacyjnych w dużych miastach w perspektywie równości szans",  który wygłosi dr hab. Roman Dolata, prof. UW.

Wykład i dyskusja odbędzie się w piątek 1 grudnia o godz.15  Sali 507

                                                                                                      Anna Zielińska

22 listopada 2017: Współpraca polsko - grecka
 
       21 listopada 2017 w Atenach odbyło się spotkanie Nikosa Zenetosa (burmistrza gminy Ilion, Ateny), Profesora Konstantinosa Petrogiannisa (Open Hellenic Univrsity) z Olgą Wysłowską, pracownikiem naszego Wydziału. Spotkanie dotyczyło kształcenia i metod pracy wychowawców żłobkowych w Polsce i Grecji. Liczymy na to, że spotkanie to zainicjuje dalszą współpracę między akademikami i praktykami z obu krajów.
 

22 listopada 2017: Oferta stypendialna w ramach rządowych umów bilateralnych

Szanowni Państwo,

 uprzejmie informuję, że na stronie Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) została zamieszczona oferta stypendialna w ramach rządowych umów bilateralnych z m.in. następującymi krajami: Armenia, Austria, Białoruś, Bułgaria, Chiny, Czechy, Chorwacja, Egipt, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Izrael, Japonia, Kazachstan, Litwa, Macedonia, Mongolia, Niemcy, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Ukraina, Węgry, Wietnam.

Szczegółowe zasady kwalifikacji i terminy składania wniosków różnią się w zależności od kraju przyjmującego. Osoby zainteresowane powinny zapoznać się z zasadami kwalifikacji na stronie NAWA https://nawa.gov.pl/studenci/studenci-polscy/oferta-wyjazdowa.

 Doktoranci i pracownicy UW ubiegający się o wyjazd składają kompletne dokumenty aplikacyjne w Biurze Współpracy z Zagranicą, pokój 24, na co najmniej 5 dni roboczych przed terminem zakończenia konkursu ogłoszonym na stronie NAWA. Kwestionariusz osobowy, oprócz podpisu kandydata, musi zawierać podpis dziekana lub prodziekana, a w przypadku jednostki samodzielnej – kierownika.

Studenci UW ubiegający się o wyjazd składają swoje wnioski w Biurze Spraw Studenckich (kontakt: pani Elżbieta Pawlus-Kurzyna, email: elzbieta.pawlus@adm.uw.edu.pl, tel: 22 55 20 447).

 Zachęcamy do skorzystania z rządowego programu wymiany akademickiej.

Z poważaniem,

Katarzyna Kozdra
Uniwersytet Warszawski
Biuro Współpracy z Zagranicą

p.o. Kierownik Sekcji Współpracy Międzynarodowej
Krakowskie Przedmieście 26/28
00-927 Warszawa, Polska
tel.: +48 22 55 20 482
http://www.bwz.uw.edu.pl
Godziny otwarcia: od poniedziałku do czwartku, od 9.30 do 14.00


20 listopada 2017: Publikacja w ramach projektu RESL.eu

Zespół badawczy z Wydziału Pedagogicznego pod kierunkiem dr Hanny Tomaszewskiej-Pękały w ramach projektu „Reducing early school leaving in Europe” (RESL.eu, 320223) przygotował publikację pt.: „Finding inspiring practices on how to prevent ESL and school disengagement. Lessons from the educational trajectories of youth at risk from nine EU countries”. Publikacja jest dostępna w wersji elektronicznej pod linkiem:

https://www.uantwerpen.be/images/uantwerpen/container23160/files/Deliverable%205_1_Publication%206_final_final_27_10_2017.pdf

 

20 listopada 2017: Seminarium 27.11.2017, godz. 14.30 - 17.00

Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego i Fundacja Edukacja na Nowo zapraszają dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców oraz studentów na seminarium z cyklu:

NOWOCZESNA EDUKACJA W PRZEDSZKOLU I W SZKOLE

pt. "Czy interdyscyplinarność jest drogą ku szkole przyszłości w Europie i na świecie? Z doświadczeń praktyka pracującego w programach Erasmus, eTwinning". Seminarium odbędzie się w dn. 27 listopada 2017 r. w godz. 14.30 - 17.00 na Wydziale Pedagogicznym UW, ul. Mokotowska 16/20, sala 414.

Więcej informacji

16 listopada 2017: Zebranie informacyjne Studenckiego Koła Współpracy Europejskiej

Studenckie Kolo Współpracy Europejskiej serdecznie zaprasza studentów zainteresowanych współpracą międzynarodową  na zebranie informacyjne, na którym podzielimy się dotychczasowymi doświadczeniami i przedstawimy propozycje aktualnych projektów. Zebranie odbędzie się  w dn. 23 listopada 2018 o godz. 17.00 w sali 324.

Zachęcamy do udziału wszystkich entuzjastów współpracy międzynarodowej.

Informacje na temat Koła można uzyskać u Ani Podłuckiej, email:  a.podlucka@student.uw.edu.pl

Adrianna Głowacka, prezeska

Waleria Stelmaszuk, opiekun naukowy    

Studenckie Kolo Współpracy Europejskiej

15 listopada 2017: Ogólnopolska Konferencja Naukową Cyber+Media

Szanowni Państwo,

niebawem zamykamy rejestrację na Ogólnopolską Konferencję Naukową Cyber+Media, która odbędzie się 15 grudnia 2017 r. w Lublinie.

Konferencji przyświeca cel stworzenia panelu wymiany wiedzy podejmującej rozważania związane z szeroko pojętymi społecznymi aspektami cyfryzacji i wpływem nowych technologii na zmiany zachodzące w społeczeństwie.

Podczas Konferencji swoją obecnością zaszczycą nas Goście Honorowi:

 

- Pani dr hab. Justyna Szulich-Kałuża prof. KUL  (Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej , Wydział Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II), która wygłosi wykład pt.: Kultura transparencji w społeczeństwie zmediatyzowanym [UTF-8?]– konsekwencje społeczno-kulturowe

- Pan dr Jakub Nowak (Medioznawca i politolog, adiunkt w Zakładzie Dziennikarstwa na Wydziale Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie), który zaprezentuje temat: Postprawda, algorytmiczna kultura i logika nowych mediów.


Uczestnicy Konferencji mają możliwość przedstawienia swoich prac w formie wystąpienia ustnego oraz publikacji rozdziału w monografii naukowej.

Elektroniczna rejestracja dobiega końca już 22 listopada 2017 r. i jest prowadzona poprzez stronę internetową wydarzenia:  http://www.cyber-media.pl/


Serdecznie zapraszamy i prosimy o przekazanie informacji zainteresowanym (studentom i doktorantom),

Karolina Lewczuk
Komitet Organizacyjny Konferencji

13 listopada 2017: Ethics and Education 2017

The fourth Ethics and Education conference will be held 24-25 November 2017 at the University of Warsaw, Poland.

 Programme

Revised Programme

 Website of the conference

 

 

10 listopada 2017: Warsztat dla nauczycieli: 17.11.2017, godz. 17, sala 413

Zapraszamy studentów specjalności nauczycielskich oraz wszystkich zainteresowanych na spotkanie dla osób wkraczających do zawodu nauczyciela. Naszym gościem będzie przedstawiciel Związku Nauczycielstwa Polskiego, prawnik Pan Krzysztof Stradomski.

Termin i miejsce warsztatu: 17.11.2017, godz. 17.00, Wydział Pedagogiczny UW, sala 413

Temat: ZNP na DZIEŃ DOBRY! Zapoznanie z ideą funkcjonowania związków zawodowych. Karta Nauczyciela dziś i jutro

W trakcie warsztatu zostanie zwrócona szczególna uwaga na prawne i organizacyjne trudności, z jakimi spotykają się osoby rozpoczynające pracę w oświacie. Wstęp wolny.

Inicjatorką spotkania jest doktorantka naszego Wydziału, Pani Mgr Elżbieta Litwin-Sondej.

Serdecznie zapraszamy!

10 listopada 2017: Wywiad dra Dobromira Dziewulaka w Radiu Białystok

Dr Dobromir Dziewulak w dniu 27.10.2017 w Radiu Białystok, przy okazji międzynarodowej konferencji "Fiński model edukacji. Budowanie sieci współpracy", mówił o polityce oświatowej i jej współczesnych tendencjach w kontekście fińskiego systemu oświatowego

Audycja radiowa: http://www.radio.bialystok.pl/radioskop/index/id/148992

8 listopada 2017: 

Materiały z posiedzenia Rady Wydziału z 14 listopada 2017.

[ wiecej informacji ]

8 listopada 2017: Ogłoszenie w sprawie wniosków do ZFŚS

Komunikat JM Rektora UW dotyczący realizacji świadczeń ZFŚS w okresie listopad-grudzień 2017 r.

Komunikat zostanie również opublikowany na stronie Biura Spraw Socjalnych oraz na stronie głównej UW.

realizacja świadczeń ZFŚŚ w okresie listo.pdf

7 listopada 2017: Koncert Charytatywny

Zapraszamy na koncert charytatywny w ramach akcji

DZIAŁAMY - POMAGAMY

WSPARCIE LECZENIA DR AGNIESZKI KAPUŚCIŃSKIEJ

23 listopada 2017 godz. 18.00, sala 413

Szczegóły na plakacie.

6 listopada 2017: Dofinansowanie wyjazdów studentów

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że BWZ ogłosił konkurs na dofinansowanie wyjazdów studentów na studia (SMS) "Erasmus - Mobilność edukacyjna z krajami partnerskimi" 2017/2018 (KA107/2016) do European University of Tirana w Albanii (2 stypendia) i Higher School of Economics w Rosji (2 stypendia).

Stypendia należy zrealizować w semestrze letnim 2017/2018. Wszystkie mobilności muszą zakończyć się do 30 czerwca 2018 r.

 

Załączniki:

KA107 2016_zasady kwalifkacji_SMS_2017_18.doc

KA107 2016_protokol_kwalifikacji_SMS_2017.doc

KA107 2016_wymagania uczelni partnerskic.doc

KA107_2016_zasady finansowania.doc

KA107_2016_Learning-agreement_studies_fo.doc

29 października 2017: Zaproszenie

Międzynarodowa Agencja Rozwoju Kultury, Edukacji i Nauki z Australii, Melbourne zaprasza do udziału w działaniach naukowych i edukacyjnych oraz publikowania w czasopismach naukowych z Web of Science oraz Scopus. Informacje o czasopismach znajdują się w przesłanych załącznikach oraz na stronie internetowej: www.iadces.org.

 

Pozdrawiam,

Bartosz Brach

Biuro Obsługi Badań/Research Services Office

+48 22 55 24 215

 

 Przydatne linki:

- Renaissance Quarterly_Eng.docx

- Social Problems Journal_Eng.docx

- Philosophy of Science_Eng.docx

- Modern Philology_Eng.docx

- Language and Literature_Eng.docx

- The Journal of Anthropological Research_Eng.docx

- Language and Education_Eng.docx

- Journal of Engineering Education_Eng.docx

- British Journal of Health Psychology_Eng.docx

- Journal of Research in Music Education_Eng.docx

- American Journal of Education_Eng.docx

- British Educational Research Journal_Eng.docx

25 października 2017: STYPENDIUM SOCJALNE I SPECJALNE

Szanowni Państwo, informuję, że w związku z brakiem chętnych do pracy w Komisji Stypendialnej, czas rozpatrywanie wniosków ulega wydłużeniu.

Przypominam, że warunkiem wypłaty stypendium socjalnego i specjalnego jest ODEBRANIE DECYZJI o jego przyznaniu. Wszystkie osoby, których wniosek zmieni status na „rozpatrzony” 29 października 2017r., zapraszam w dniach 30 października – 4 listopada (sobota dla studentów studiów niestacjonarnych) po odbiór decyzji do pokoju 117 w godz. 8.00 – 15.00.

Pozostałym osobom stypendia zostaną wypłacone (o ile wniosek zostanie rozpatrzony – status „gotowy do rozpatrzenia”) w kolejnej turze przyznawania stypendiów z ewentualnym wyrównaniem (data złożenia wniosku) w grudniu.

25 października 2017: UWAGA! STYPENDIUM REKTORA! – ruszamy i sprawdzamy!

Szanowni Państwo, od wtorku tj. 31 października w usosweb będą widoczne rankingi wraz ze średnimi. Do 15 listopada czekam na zgłoszenia wszelkich błędów i niejasności – pokój 117 w godz. 09.00 – 14.00. Po tym terminie „reklamacji” nie będziemy przyjmować :-) PAMIĘTAJCIE 31.10 – 15.11 CZAS NA SPRAWDZENIE ŚREDNICH I RANKINGÓW!

 

16 października 2017: Seminarium z udziałem gości ze Szwecji: 19.10.2017, godz. 10.00

Zapraszamy studentów kierunku nauczycielskiego i innych zainteresowanych problematyką kształcenia oraz pracowników Wydziału na seminarium z udziałem gości ze Szwecji. Spotkanie odbędzie się 19.10.2017 o godzinie 10.00 w sali 507.

Goście ze Szwecji to studenci kierunków nauczycielskich i nauczyciele zrzeszeni w Narodowym Związku Nauczycieli w Szwecji. Podczas seminarium wymienimy się doświadczeniami, dotyczącymi koncepcji kształcenia nauczycieli w obu krajach, problemów do rozwiązania, reform edukacyjnych i znaczenia wyników badań PISA. Szczególnie zapraszam studentów naszego Wydziału, bowiem Szwedzi chcą wymienić się z Wami swoimi doświadczeniami i refleksjami oraz poznać Waszą opinię na temat kształcenia nauczycieli.

 

dr hab. Małgorzata Żytko, prof. UW

14 października 2017: 18.10.2017 - wykład dra Davida Rybaka w ramach MSWP UW

Zapraszam do udziału w spotkaniu w ramach Międzynarodowego Seminarium naszego Wydziału.

18 października (środa) dr David Rybák (Uniwersytet Karola w Pradze) wygłosi wykład Ethics and Europe. Miejsce: sala 507, godz. 17.00.

Informacja dla studentów uczestniczących w MSWP: w dniach 24-25 listopada 2017 odbędzie się konferencja 'Ethics and Education', udział w której również będzie można włączyć w rozliczenie seminarium. Szczegóły w tej sprawie niebawem.

Serdecznie zapraszam,

dr hab. Rafał Godoń

6 października 2017: Międzynarodowe Sympozjum The Politics of Education 10.10.2017

Uprzejmie zapraszam do udziału w Międzynarodowym Sympozjum 'The Politics of Education: Understanding As the Mode of Making Ourselvs at Home in the World', które odbędzie się 10 października 2017 w godz. 15.30-20.30 w sali 124.

Podczas sympozjum wystąpią:

Prof. Dr. Sean McGrath, Memorial University of Newfoundland, Canada - Shelling, Fukuyama, and Religious Secularism: Why the World/Church Distinction No Longer Works?

Prof. Dr. Dr. Andrzej Wierciński, University of Warsaw, Poland - Guarding Against Ignorance?: Personal Freedom and the Politics of Education

Dr. hab. Paulina Sosnowska, University of Warsaw, Poland - Myth and Politics: From Sorel to Blumenberg

Dr. Urszula Zbrzeźniak, University of Warsaw, Poland - Philosophy and the Decline of Truth

Organizator: prof. dr hab. Andrzej Wierciński

6 października 2017: Międzynarodowe Seminarium Wydziału Pedagogicznego UW, 10 i 18 października 2017

Uprzejmie zapraszam do udziału w spotkaniach w ramach Międzynarodowego Seminarium naszego Wydziału.

10 października (wtorek) naszym gościem będzie Prof. dr Sean McGrath (Memorial University of Newfoundland, Canada) który wygłosi wykład Fukuyama, and Religious Secularism: Why the World/Church Distinction No Longer Works? Spotkanie odbędzie się w sali 124 o godz. 15.30. Organizator: prof. dr hab. Andrzej Wierciński

 

18 października (środa) dr David Rybák (Uniwersytet Karola w Pradze) wygłosi wykład Ethics and Europe. Miejsce: sala 507, godz. 17.00. Organizator: dr hab. Rafał Godoń

Informacja dla studentów uczestniczących w MSWP: w dniach 24-25 listopada 2017 odbędzie się konferencja 'Ethics and Education', udział w której również będzie można włączyć w rozliczenie seminarium. Szczegóły w tej sprawie niebawem.

Serdecznie zapraszam,

dr hab. Rafał Godoń

22 września 2017: 

Szanowni Państwo,

 

         w imieniu Fundacji Instytutu Matki i Dziecka chciałabym serdecznie zaprosić do wzięcia udziału w konferencji Epischool – pokonajmy bariery razem! odbywającej się w dniu 29.09.2017 w Warszawie. Konferencja rozpocznie się o godz. 09.00 w Sali Paryż PGE Narodowego przy Alei Księcia Józefa Poniatowskiego 1, 03-901 Warszawa.  Jest ona skierowana do przedstawicieli szkół oraz nauczycieli, którzy brali udział w projekcie.
               Niniejsza konferencja stanowić będzie podsumowanie dwuletniej współpracy Fundacji IMiD  z Wydziałem Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego, Univerzita Palackého v Olomouci oraz   Royal College of Surgeons in Ireland w ramach projektu Epischool – pokonajmy bariery razem!  Celem projektu jest poruszenie ważnych aspektów funkcjonowania uczniów z epilepsją w środowisku szkolnym.  Podczas konferencji rozdawane będą materiały powstałe w ramach jego trwania, tj. raport 
z badań, poradnik dla nauczycieli, przykładowe scenariusze zajęć oraz publikacje dla dzieci
i młodzieży. Konferencja organizowana jest we współpracy z Zespołem ds. Promocji Zdrowia
w Szkole Ośrodka Rozwoju Edukacji.
 

W ramach konferencji poruszone zostaną następujące zagadnienia:

 

1.      Padaczka w ujęciu neurologicznym jako najczęściej występująca choroba neurologiczna
u dzieci i młodzieży.

2.      Społeczny problem odbioru epilepsji.

3.      Stan przygotowania wychowawców klas do pracy z uczniem z padaczką na podstawie wyników badań zaprezentowanych w raporcie.

4.      Stan przygotowania nauczycieli wychowania fizycznego oraz ogólnej wiedzy dotyczącej aktywności fizycznej w stosunku do ucznia z padaczką – porównanie w Polsce i Czechach.

5.      Epilepsja i edukacja w Irlandii.

6.      Panel dyskusyjny pt. „Padaczka i szkoła – jak razem pokonać bariery?” z udziałem specjalistów krajowych i międzynarodowych.

 

Udział w konferencji jest bezpłatny.

 

 

Bardzo prosimy o potwierdzenie przybycia do 26 września (agnieszka.michalska@imid.med.pl  
tel. 22 32 77 423). Szczegółowy program konferencji jest załączony do pisma.

 

 

                                                                                                 Z poważaniem,
Dorota Kleszczewska
Prezes Fundacji Instytutu Matki i Dziecka

[ wiecej informacji ]

26 maja 2017: Międzynarodowe Seminarium Wydziału Pedagogicznego UW, 1 czerwca 2017, godz. 17.30, sala 124

Uprzejmie zapraszam do udziału w kolejnym spotkaniu w ramach Międzynarodowego Seminarium naszego Wydziału.

1 czerwca (czwartek) naszym gościem będzie Ruth Bar-Sinai (The David Yellin Academic College of Education), która wygłosi wykład „Collapetition in Children's Game”. Spotkanie odbędzie się w sali 124 o godz. 17.30.

Organizatorzy: PTP Odział Warszawski oraz Pracownia Pedagogiki Ogólnej i Filozofii Edukacji

Serdecznie zapraszam,

dr hab. Rafał Godoń

24 maja 2017: 

24 maja 2017: 

Wydział Pedagogiczny we współpracy z  International Institute for Hermeneutics,  Memorial University of Newfoundland, Kaneda, Universität Augsburg, Niemcy oraz Akademią Ignacjanum organizuje od 2013 roku tygodniowe szkoły letnie, International ­Summer School in Philosophy and Education.

[ wiecej informacji ]

4 maja 2017: 

 Studenckie Koło Współpracy Europejskiej

serdecznie zaprasza studentów i pracowników  

naszego Wydziału na otwartą prezentację  

dnia 11 maja o godzinie 15.30 w sali 413.

Przedmiotem potkania będzie relacja z podróży badawczej do Szwecji odbytej w ramach projektu "Migration, Diveristy and the Welfare State. Learning from Sweden" gdzie skupiłyśmy się na funkcjonowaniu szwedzkiego systemu opieki społecznej względem imigrantów. Chciałybyśmy podzielić się z Wami naszym doświadczeniem, zdobytą wiedzą i zachęcić do zaangażowania w Studenckie Koła Naukowe. 

Z wyrazami szacunku
Adrianna Głowacka

4 maja 2017: 

Seminarium „Mądra Cyfryzacja”

 

 

10 maja 2017, godz. 11.35-13.45, sala 507

 

 

Wydział Pedagogiczny Uniwersytet Warszawski

 

 

Ul. Mokotowska 16/20, Warszawa

 

 

Wstęp Wolny

 

 

Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego oraz Fundacja Edukacja na Nowo zapraszają na Seminarium „Mądra Cyfryzacja” wszystkich studentów oraz nauczycieli zainteresowanych mądrym wykorzystaniem nowych technologii w edukacji. 

Goście - Uczniowie ora Nauczyciele Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr. 47  Fundacji Primus

 

 

Program Seminarium

 

11.45 - Powitanie Gości – Prof. Małgorzata Żytko

11.55 -Indywidualizacja procesu uczenia się dzieci w edukacji wczesnoszkolnej z wykorzystaniem IPadów – Prof. Marlena Plebańska

12.15 - Jak mądrze wykorzystywać iPady w Edukacji? – Doświadczenia Szkoły Podstawowej nr. 47 Fundacji Primus - dyrektor Lidia Bodaszewska

12.35 – Zajęcia pokazowe Uczniów klasy 3 szkoły - doświadczenia Szkoły Podstawowej nr. 47 Fundacji Primus - sytuacje dydaktyczne – zajęcia dzieci z iPadami

13.30- Podsumowanie Seminarium, dyskusja moderowana

22 marca 2017: 

13 marca 2017: Międzynarodowe Seminarium Wydziału Pedagogicznego UW, 16 marca 2017, godz. 11.45, sala 507 oraz 18 marca 2017, godz. 13.15

Uprzejmie zapraszam do udziału w kolejnych spotkaniach w ramach Międzynarodowego Seminarium naszego Wydziału.

16 marca (czwartek) naszym gościem będzie Prof. Giuseppe Mari (Università Cattolica del Sacro Cuore, Włochy), który wygłosi wykład „The relation between metaphysics, pedagogy and education”. Spotkanie odbędzie się w sali 507 o godz. 11.45.

Prof. Giuseppe Mari wygłosi jeszcze jeden wykład w sobotę, 18 marca 2017, o godz. 13.15 (do 14.45), sala 413. Tytuł tego wykładu to “The relation between authority, freedom and education”.

Organizatorzy: PTP Odział Warszawski oraz Pracownia Pedagogiki Ogólnej i Filozofii Edukacji

Serdecznie zapraszam,

dr hab. Rafał Godoń

21 lutego 2017: Międzynarodowe Seminarium Wydziału Pedagogicznego UW, 16 marca 2017, godz. 11.45, sala 507

Uprzejmie zapraszam do udziału w Międzynarodowym Seminarium naszego Wydziału. 16 marca (czwartek) naszym gościem będzie Prof. Giuseppe Mari (Università Cattolica del Sacro Cuore, Włochy). Spotkanie odbędzie się w sali 507.

Jednocześnie informuję, że prof. Giuseppe Mari wygłosi jeszcze jednen wykład 18.03.2017 (sobota). Szczegóły wkrótce.

Organizatorzy: PTP Odział Warszawski oraz Zakład Pedagogiki Ogólnej i Filozofii Edukacji

Serdecznie zapraszam,

Dr hab. Rafał Godoń

14 lutego 2017: Międzynarodowe Seminarium WPUW, 3 marca, godz. 13.30, sala 507

Uprzejmie zapraszam do udziału w Międzynarodowym Seminarium WPUW. 3 marca (piątek) naszym gościem będzie Seamus Mannion (Youth Advocate Programmes, Dublin, Irlandia), który wygłosi wykład ‘Working to keep high risk youth in their communities, the Youth Advocate Programmes approach’. Spotkanie odbędzie się o godz. 13.30 w sali 507.

Organizatorzy: PTP Oddział Warszawski oraz Zakład Problemów  Społecznych Dziecka i Rodziny

Serdecznie zapraszam,

Dr hab. Waleria Stelmaszuk

[ wiecej informacji ]

14 lutego 2017: Międzynarodowe Seminarium Wydziału Pedagogicznego UW dla doktorantów, 2 marca 2017, godz. 17.30, sala 507

Uprzejmie zapraszam do udziału w Międzynarodowym Seminarium WPUW. Do udziału szczególnie zachęcam doktorantów naszego Wydziału. Spotkanie jest jednak otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

2 marca (czwartek) naszym gościem będzie prof. Blanka Kudláčová (Uniwersytet w Trnawie, Słowacja), która wygłosi wykład ‘Academic “Pedagogy” in Slovakia from the Establishment of Czechoslovakia (1918)’. Spotkanie odbędzie się o godz. 17.30 w sali 507.

Organizatorzy: PTP Oddział Warszawski oraz Zakład Pedagogiki Ogólnej i Filozofii Edukacji

Serdecznie zapraszam,

Dr hab. Rafał Godoń

Abstract

14 lutego 2017: Międzynarodowe Seminarium Wydziału Pedagogicznego UW dla doktorantów, 2 marca 2017, godz. 17.30, sala 507

Uprzejmie zapraszam do udziału w Międzynarodowym Seminarium WPUW. Do udziału szczególnie zachęcam doktorantów naszego Wydziału. Spotkanie jest jednak otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

2 marca (czwartek) naszym gościem będzie prof. Blanka Kudláčová (Uniwersytet w Trnawie, Słowacja), która wygłosi wykład ‘Academic “Pedagogy” in Slovakia from the Establishment of Czechoslovakia (1918)’. Spotkanie odbędzie się o godz. 17.30 w sali 507.

Organizatorzy: PTP Oddział Warszawski oraz Zakład Pedagogiki Ogólnej i Filozofii Edukacji

Serdecznie zapraszam,

Dr hab. Rafał Godoń

Abstract

13 lutego 2017: „Reducing Early School Leaving in the EU: Findings of Comparative Research” - rejestracja do 5 marca

W imieniu Wydziału Pedagogicznego UW i zespołu realizującego projekt „Reducing Early School Leaving in Europe (RESL.eu)” mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w międzynarodowym seminarium:

„Reducing Early School Leaving in the EU: Findings of Comparative Research”

które odbędzie się w dniu 15 marca 2017 r. w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich przy ulicy Krakowskie Przedmieście 32 w Warszawie, w godz. 9:30–17.45.

[ wiecej informacji ]

26 stycznia 2017: 

Szanowni Państwo,

w imieniu Teacher Education Policy in Europe Network serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w konferencji naukowej TEPE 2017 ‘Education for All: Issues for Teacher Education’ , która odbędzie się w Limerick, Irlandia, w dniach 18-20 maja 2017 roku. Termin zgłoszeń: 31 stycznia 2017 rok (do godz 18:00).

Więcej informacji na temat konferencji można znaleźć na stronie internetowej: TEPE 2017 Conference web site.

Prof. dr hab. Joanna Madalińska-Michalak

Przewodnicząca Teacher Education Policy in Europe Network

3 stycznia 2017: Międzynarodowe Seminarium Wydziału Pedagogicznego UW, 12 stycznia 2017, godz. 10.00, sala 507

Uprzejmie zapraszam do udziału w Międzynarodowym Seminarium naszego Wydziału.

12 stycznia 2017 naszym gościem będzie prof. Stephen R.C. Hicks (Uniwersytet Rockforda, USA), który wygłosi wykład „Explaining Postmodernism. Socialism and Scepticism from Rousseau to Foucault”. Spotkanie odbędzie się o godz. 10.00 w sali 507.

Podstawą wykładu będzie książka prof. Hicksa „Zrozumieć postmodernizm. Sceptycyzm i socjalizm od Rousseau do Foucaulta”, tłumaczenie: Piotr Kostyło i Katarzyna Nowak, wydana przez Wydawnictwo UKW. Książka jest dostępna w czytelni Wydziału.

Organizatorzy: PTP Odział Warszawski oraz Zakład Pedagogiki Ogólnej i Filozofii Edukacji

Serdecznie zapraszam,

dr hab. Rafał Godoń

Zobacz plakat

15 grudnia 2016: Wykład profesora z Zagrzebia, 17 grudnia 2016 o godz. 13.15, sala 413

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że w sobotę 17 grudnia o godz. 13.15 w sali 413 odbędzie się spotkanie z doc. dr. sc. Zvonimirem Komarem (Uniwersytet w Zagrzebiu, Chorwacja). Nasz gość wygłosi wykład The challenge of 'Differential pedagogy' (seen through Lyotard's "Postmodern condition"). Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Organizatorzy: PTP Odział Warszawski oraz Zakład Pedagogiki Ogólnej i Filozofii Edukacji

Serdecznie zapraszam,

Dr hab. Rafał Godoń

9 grudnia 2016: 

W trosce o dobro polskiej edukacji Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego publikuje przesłane do MEN opinie dotyczące projektów podstawy programowej kształcenia ogólnego do szkół podstawowych oraz ramowych planów nauczania (Zobacz...)

2 grudnia 2016: 2016-12-02: Międzynarodowe Seminarium Wydziału Pedagogicznego UW, 16 grudnia 2016, godz. 13.30, sala 414 oraz 17 grudnia o godz. 13.15, sala 413

Uprzejmie zapraszm do udziału w Międzynarodowym Seminarium naszego Wydziału.

16 grudnia naszym gościem będzie doc. dr sc. Zvonimir Komar (Uniwersytet w Zagrzebiu, Chorwacja), który wygłosi wykład The idea and logic of pedagogy. Spotkanie odbędzie się w sali 414.

Jednocześnie informuję, że w sobotę 17 grudnia o godz. 13.15 w sali 413 odbędzie się drugie spotkanie seminaryjne z dr Komarem. Nasz gość wygłosi wykład The challenge of 'Differential pedagogy' (seen through Lyotard's "Postmodern condition").

Organizatorzy: PTP Odział Warszawski oraz Zakład Pedagogiki Ogólnej i Filozofii Edukacji

Serdecznie zapraszam,

Dr hab. Rafał Godoń

Zobacz abstrakty

2 grudnia 2016: Międzynarodowe Seminarium Wydziału Pedagogicznego UW, 16 grudnia 2016, godz. 13.30, sala 414 oraz 17 grudnia o godz. 13.15, sala 413

Uprzejmie zapraszm do udziału w Międzynarodowym Seminarium naszego Wydziału.

16 grudnia naszym gościem będzie doc. dr sc. Zvonimir Komar (Uniwersytet w Zagrzebiu, Chorwacja), który wygłosi wykład The idea and logic of pedagogy. Spotkanie odbędzie się w sali 414.

Jednocześnie informuję, że w sobotę 17 grudnia o godz. 13.15 w sali 413 odbędzie się drugie spotkanie seminaryjne z dr Komarem. Nasz gość wygłosi wykład The challenge of 'Differential pedagogy' (seen through Lyotard's "Postmodern condition").

Organizatorzy: PTP Odział Warszawski oraz Zakład Pedagogiki Ogólnej i Filozofii Edukacji

Serdecznie zapraszam,

Dr hab. Rafał Godoń

Zobacz abstrakty

23 listopada 2016: Warsztaty Lego

Wydział Pedagogiczny zaprasza na bezpłatne zajęcia: warsztaty Lego prowadzone przez licencjonowanych trenerów z wykorzystaniem zestawów klocków Lego dostępnych dla każdego zarejestrowanego uczestnika warsztatu.

Zmiana numerów sal. UWAGA!

[ wiecej informacji ]

21 listopada 2016: Spotkania Akademickie Quaero 2016/2017

Zapraszam na pierwsze w tym semestrze spotkanie, które odbędzie się w PONIEDZIAŁEK, 21 listopada 2016r., godz. 17.30, s. 500.

[ wiecej informacji ]

18 listopada 2016: Mądra cyfryzacja

Seminarium 23 listopada - Mądra cyfryzacja, sala 507 Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych studentów na seminarium „Mądra cyfryzacja”.

[ wiecej informacji ]

18 listopada 2016: Forum Rodziców

Szanowni Państwo Rodzice i Członkowie Rad Rodziców

Konsorcjum WP UW ,APS oraz grupa NGOsów serdecznie Państwa zaprasza na: Forum Rodziców pt." Rodzice - Szkoła - wobec zmian w systemie oświaty - oczekiwania i konsekwencje", które odbędzie się 21.11.2016r.o godz. 16.30 na Wydziale Pedagogicznym UW, ul Mokotowska 16/20, w sali nr 413 na IV piętrze. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapraszamy do rejestracji: www.forum.rodzicewedukacji.pl

W imieniu Konsorcjum Prof. UW dr hab. Małgorzata Żytko Wydział Pedagogiczny UW

12 września 2016: 

Program

8 maja 2016: 

 

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że 7.05.2016 roku odeszła
od nas dr Magdalena Szpotowicz. 
 

 

Była wybitną specjalistką w zakresie nauczania języka angielskiego dzieci i młodzieży. Kierowała w Polsce badaniami Early Language Learning in Europe. Była członkiem Thematic Group for Early Language Learning w Komisji Europejskiej. Jest autorką wielu polskich i międzynarodowych publikacji naukowych, podręczników, programów i materiałów dydaktycznych dla nauczycieli języka angielskiego. Była inicjatorką i współautorką kierunku Graduate Programme in Teaching English to Young Learners na naszym Wydziale. Wykształciła dużą grupę nauczycieli języka angielskiego, dla których była niekwestionowanym autorytetem. Jej wysokie kompetencje, pracowitość i entuzjazm zawodowy budziły wielki szacunek i sympatię współpracowników i studentów. 

Straciliśmy wspaniałego naukowca, nauczyciela akademickiego i koleżankę.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 13 maja 2016 roku o godzinie 13.00
w kościele św. Karola Boromeusza przy ul. Powązkowskiej (Stare Powązki).

 

 

 With great sadness, we learned of the passing of dr Magdalena Szpotowicz on May, 7th 2016.

She was an accomplished specialist in research on early language learning, the Polish coordinator of the multinational longitudinal research study Early Language Learning in Europe and the national representative in the Thematic Group for Early Language Learning coordinated by the European Commission. She was the author of many Polish and International publications on language acquisition, and early language teaching. She also contributed to many coursebooks, school curricula and teaching materials. Recently, she initiated and co-authored the new Graduate Programme in Teaching English to Young Learners at our Faculty.

She will be remembered for her accomplishments, hard work and professional enthusiasm. She was highly respected and liked by her colleagues and students.

 We mourn the loss of a great academic, educator, and a dear friend. 

29 kwietnia 2016: 

 Międzynarodowe seminarium Wydziału Pedagogicznego

Monday. May 16, 2016 13.30 – 17.30 room 507

 

International Seminar in Philosophy of Education

 

Education as Self-Education: The Unity of Who We Are and What We Know

 

 

Prof. Dr. Ronny Miron, Bar Ilan University, Ramat-Gan, Israel

mironronny@gmail.com

Gadamer vis-a-vis Hegel: The Pedagogical Aspects of Hermeneutics

 

Prof. Dr. Dr. Andrzej Wiercinski, University of Warsaw, Poland

andrew.wiercinski@gmail.com

The Need for Bildung: Necessitating Continual Self-(In)Formation

6 kwietnia 2016: 

Konferencja dla dyrektorów i nauczycieli przedszkoli oraz klas 1-3

Bliżej sztuki w praktyce przedszkolnej i szkolnej

Rola sztuki jako istotnego czynnika w rozwoju dziecka jest w polskim systemie edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej niedoceniana. Podczas konferencji przedstawimy ideę edukacji poprzez sztukę w szerszym niż zazwyczaj kontekście i pokażemy wielotorowy wpływ sztuki na rozwój intelektualny i emocjonalny dzieci.

Zmiana terminu! Konferencja odbędzie się na jesieni. 

 

 

16 lutego 2016: 8 Wykładów na Nowe Tysiąclecie - "Życie seksualne Polaków" prof. Z. Izdebski

12 lutego 2016: 

12 stycznia 2016: 

7 stycznia 2016: INPE 2016

15th Conference of the International Network of Philosophers of Education

August 17-20, 2016 Warsaw, Poland

CONFERENCE THEME Philosophy as Translation and the Understanding of Other Cultures

Deadline for proposal submission: 1st February 2016

Read more...

12 listopada 2015: 

Program konferencji

12 listopada 2015: 

[ wiecej informacji ]

10 listopada 2015: 

Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego
ma przyjemność zaprosić na seminarium upowszechniające

Szkoła wobec zjawiska ESL
zorganizowane w ramach projektu
pt. „RESL.eu – Przeciwdziałanie wczesnemu porzucaniu szkoły w Unii Europejskiej”

 Głównym celem seminarium jest zaprezentowanie wyników międzynarodowego badania i przybliżenie najnowszej wiedzy na temat zjawiska wczesnego porzucania edukacji (ESL – early school leaving). Będzie to także doskonała szansa do refleksji nad rolą szkoły w zapobieganiu temu zjawisku oraz dyskusji na temat sposobów pomocy uczniom ryzyka edukacyjnego w szkole.

Seminarium odbędzie się 2 grudnia 2015 r. w godz. 10:00—15:30 w Bibliotece Publicznej m. st. Warszawy, ul. Koszykowa 26/28.

Uczestnictwo w seminarium jest bezpłatne.

Zgłoszenia udziału na seminarium odbywa się poprzez wypełnienie poniższego formularza zgłoszeniowego:
Link do formularza dla pracowników szkół uczestniczących w projekcie RESL.eu

Link do formularza dla pozostałych uczestników

Załączniki:
Zaproszenie i program seminarium
Wniosek o zwrot kosztów przejazdu

7 listopada 2015: Wykład Prof. Stanisława Gałkowskiego "Tolerancja i wychowanie" - 19 listopada, godz. 15.30, sala 507

Zakład Pedagogiki Ogólnej i Filozofii Edukacji oraz Polskie Towarzystwo Pedagogiczne, Oddział Warszawski zapraszają na wykład

Prof. dr. hab. Stanisława Gałkowskiego "Tolerancja i wychowanie".

Wykład w budynku Wydziału Pedagogicznego, ul. Mokotowska 16/20, 19 listopada 2015 o godz. 15.30, sala 507.

Uwaga, studenci, uczestniczący w zajęciach z Modułu "Nauczanie etyki w szkole" mogą włączyć ten wykład w cykl wykładów "Etyka a wychowanie".

[ wiecej informacji ]

19 października 2015: 

 

[ wiecej informacji ]

9 września 2015: Kongres organizowany przez Stowarzyszenie Salutaris: 16-18.10.2015

Serdecznie zapraszamy wszystkich wykładowców i studentów Wydziału Pedagogicznego UW do udziału w kongresie "Indywidualność dziecka jako wyzwanie pedagogiczne. Fenomenologiczne podejście do rozwoju człowieka- z praktycznymi wskazówkami" organizowanym przez Stowarzyszenie Salutaris na Akademii Pedagogiki Specjalnej w dniach 16-18 października 2015. Wykłady wygłosi Henning Köhler, pedagog leczniczy, założyciel Instytutu Janusza Korczaka w Nürtingen. Wykładom towarzyszyć będą warsztaty artystyczne. Chętnych do udziału w całości kongresu prosimy o zgłoszenie się do 30.09 poprzez formularz na stronie www.kongres.salutaris.waw.pl - opłata wynosi 300 zł.


Studenci studiów stacjonarnych kierunków pedagogicznych i psychologicznych do 28 lat mają możliwości wstępu na pojedyncze wykłady za opłatą 10 zł (bezpośrednio przed danym wykładem).

 

2 lipca 2015: Międzynarodowa sesja pedagogiczna: 6 lipca 2015

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej sesji pedagogicznej

 University and advanced students. The trouble condition of PhD studies

Sesja odbędzie się 6 lipca, godz. 10.00-12.00, sala 500 (V piętro), Wydział Pedagogiczny UW, ul. Mokotowska 16/20

W dyskusji wezmą udział:

Prof. Anna Sfard (University of Haifa) - When trailblazer becomes a trailer and other problems of the PhD student

Prof. Andrzej Wierciński (International Institute for Hermeneutics; Albert-Ludwig-Universität, Freiburg) - Learning in the Piazza Globale: The future of university education

Prof. Małgorzata Żytko (University of Warsaw) - The future of PhD study

Z pozdrowieniami,

Dr hab. Rafał Godoń

Prodziekan ds. studenckich

30 czerwca 2015: MIędzynarodowe seminarium Wydziału Pedagogicznego UW

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam do udziału w seminarium z udziałem gościa z Uniwersytetu w Hajfie. Referat „Early development of numerical thinking - the discursive view” wygłosi prof. Anna Sfard. Seminarium odbędzie się 3 lipca (piątek) o godz. 12.00 w sali 507.

Serdecznie zapraszam,

dr hab. Rafał Godoń

Prodziekan ds. studenckich

22 maja 2015: 

Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego ma przyjemność zaprosić Państwa na konferencję projektu „Nauczanie Dwujęzyczne” zatytułowaną

“CLIL in Early Childhood Education”

która odbędzie się 29 maja 2015 r. w Centrum Konferencyjnym KOPERNIKA (ul. Mikołaja Kopernika 30,

00-336 Warszawa)

Celem konferencji jest prezentacja rezultatów projektu „Nauczanie Dwujęzyczne”, a także wymiana doświadczeń w zakresie nauczania języka angielskiego oraz kształcenia nauczycieli.

Wśród prelegentów znajdują się, między innymi, Pani Janet Enever, Profesor z Uniwersytetu w Umea (Szwecja), która zaprezentuje temat „Accounting for contemporary challenges in primary languages in India: Questions of history and development”, Pani Anne Pitkänen-Huhta, Profesor z Uniwersytetu w Jyväskylä (Finlandia), która poruszy zagadnienie wielojęzyczności w kontekście uczenia się języka, a także Pani Karmen Pizorn, Profesor  z Uniwersytetu w  Lubljanie (Słowenia), która przedstawi temat „English Language Proficiency of Year 2 Learners in Slovenia”.

Program konferencji

Karta zgłoszeniowa

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są drogą mailową do dnia 26 maja 2015.  Kartę zgłoszenia uczestnictwa w konferencji prosimy przesłać na adres nk.kazik@uw.edu.pl

Konferencja będzie prowadzona w języku angielskim. Decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne.

Konferencja organizowana jest w ramach projektu „Nauczanie Dwujęzyczne. Studia drugiego stopnia w języku angielskim” współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

13 maja 2015: Wykład dr. Krzysztofa Kamińskiego, Kultura jako centralna kategoria filozofii wychowania

Polskie Towarzystwo Pedagogiczne Oddział Warszawski oraz Zakład Pedagogiki Ogólnej i Filozofii Edukacji zapraszają na wykład dra Krzysztofa Kamińskiego, WSP w Łodzi Kultura jako centralna kategoria filozofii wychowania. Spotkanie odbędzie się 18 maja (poniedziałek) o godz. 11.45 w sali 414.

 Serdecznie zapraszamy,

Dr Halina Rotkiewicz, dr hab. Rafał Godoń

13 maja 2015: Międzynarodowe seminarium Wydziału Pedagogicznego: 20 maja, godz. 17.00, sala 507

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam do udziału w seminarium z udziałem gościa z Finlandii. Referat „Learning outcomes in higher education - salvation or curse?” wygłosi Dr Jani Ursin,

University of Jyväskylä, Finnish Institute for Educational Research. Seminarium odbędzie się 20 maja (środa) o godz. 17.0 w sali 507.

Serdecznie zapraszam,

dr hab. Rafał Godoń

Prodziekan ds. studenckich

13 kwietnia 2015: 

Już po raz trzeci mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w ogólnopolskiej konferencji „Edukacja przygodą” poświęconej zagadnieniom experiental/ adventure/  outdoor/ education. W Polsce nurty te znane są od lat, a ich elementy przeplatają się w dziedzinach nazywanych wychowanie przez przygodę, pedagogika przygody, wychowanie plenerowe, turystyka aktywna lub pedagogika przeżyć.  Nasza konferencja skierowana jest przede wszystkim do przedstawicieli środowisk akademickich i środowisk oświatowych, praktyków „pedagogiki przygody”, doktorantów, studentów. Dzięki włączeniu się w organizację wydarzenia Lasów Państwowych, liczymy na szeroką reprezentację środowisk związanych z edukacją przyrodniczą oraz leśną. Bazując na doświadczeniach z poprzedniej edycji postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej również edukacyjnym zagadnieniom turystyki kwalifikowanej, w tym sail training.

Konferencja odbędzie się w dniach 16 - 17 października 2015, w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im.red. A. Zalewskiego w Jedlni Letnisku.

Ze względu na liczne pytania o możliwość przedłużenia terminu zgłoszania abstraktów i posterów. Termin zgłoszeń został przedłużony: do 3 lipca! >>>

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji...

 

2 kwietnia 2015: Międzynarodowe seminarium Wydziału Pedagogicznego UW: 22.04.2015, godz. 17.00

Szanowni Państwo,

Polskie Towarzystwo Pedagogiczne, Odział Warszawski oraz Zakład Pedagogiki Ogólnej i Filozofii Edukacji serdecznie zapraszają do udziału w Międzynarodowym seminarium WPUW z udziałem gościa z Kanady. Referat „Success Strategies from Women in STEM: A Portable Mentor” wygłosi Ms. Peggy Pritchard z University of Guelph. Seminarium odbędzie się 22 kwietnia (środa) o godz. 17.00 w sali 507.

 

Dr Halina Rotkiewicz

20 marca 2015: 

Szanowni Państwo,

serdecznie zachęcam do wysłuchania  wykładu  Pana Profesora Andrzeja Wiercińskiego z Uniwersytetu Alberta-Ludwika we Fryburgu.

Tematem wykładu i dyskusji jest  Odwaga bycia w świecie: Etyczny wymiar ludzkiej egzystencji.

Zapraszam 25 marca (środa) o godz. 13.30 w sali 507.

dr hab. Rafał Godoń

Prodziekan ds. studenckich

 

18 marca 2015: 

15 marca 2015: Seminarium dla pracowników i doktorantów z gościem z Iranu

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam do udziału w seminarium z udziałem gościa z Iranu. Referat “Divergent Paradigm and Pushmi-Pullyu research method: Does mixing method make sense?” wygłosi Dr Bakhtiar Shabani Varaki (Ferdowsi University of Mashhad, Mashhad, Iran). Seminarium odbędzie się 23 marca (poniedziałek) o godz. 13.30 w sali 507.

dr hab. Rafał Godoń

Prodziekan ds. studenckich

 

15 marca 2015: Międzynarodowe seminarium WP UW - 19 marca 2015, godz. 10.00, sala 414

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam do udziału w seminarium z udziałem gościa z Iranu. Referat “Glocalization of Higher Education: Rethinking in universalism vs. Particularism” wygłosi Dr Bakhtiar Shabani Varaki (Ferdowsi University of Mashhad, Mashhad, Iran). Seminarium odbędzie się 19 marca (czwartek) o godz. 10.00 w sali 414.

dr hab. Rafał Godoń

Prodziekan ds. studenckich

26 lutego 2015: Spotkanie z Autorem

Szanowni Państwo,

uprzejmie zapraszam na spotkanie dyskusyjne z udziałem  Profesora Lecha Witkowskiego, dotyczące najnowszej publikacji Profesora: „Niewidzialne środowisko. Pedagogika kompletna Heleny Radlińskiej jako krytyczna ekologia idei, umysłu i wychowania. O miejscu pedagogiki w przełomie dwoistości”, Kraków 2014.

Spotkanie odbędzie się 6 marca (piątek) o godz. 13.30 w sali 414.

Z wyrazami szacunku,

Rafał Godoń

 

18 lutego 2015: Międzynarodowe seminarium Wydziału Pedagogicznego: 19 lutego, godz. 13.30, sala 507

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam do udziału w seminarium z udziałem gościa z Izraela. Referat „Reimagining Liberal Education. Affiliation and Inquiry in Democratic Schooling” wygłosi Prof. Hanan Alexander z Uniwersytetu w Hajfie. Seminarium odbędzie się 19 lutego (czwartek) o godz. 13.30 w sali 507.

dr hab. Rafał Godoń

Prodziekan ds. studenckich

 

5 lutego 2015: 

W imieniu Samorządu Doktorantów APS, Rady Doktorantów Wydziału Pedagogicznego UW, Doktoranckiego Koło Naukowego Historyczne Konteksty Pedagogiki (UW), Samorządu Naukowo - Badawczej Akademii Pedagogium, Samorządu Doktorantów Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS

 

zapraszamy Państwa do udziału w IV edycji Międzyuczelnianej Konferencji Doktorantów, organizowanej na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie pod hasłem: „Pedagodzy i psycholodzy wobec wyzwań edukacyjnych. Warsztat młodego badacza”, która odbędzie się w dniach 12-13 marca 2015 roku

Podobnie jak w roku ubiegłym, proponowana Konferencja ma przyjąć formę swoistych warsztatów metodologicznych

Więcej informacji...

17 stycznia 2015: Dobre praktyki w kształceniu uniwersyteckim: Specjalności w uniwersyteckim kształceniu pedagogicznym - debata pracowników, doktorantów i studentów, 29 stycznia 2015, czwartek, godz. 13.00, sala 507

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam do udziału w cyklu wydziałowych debat „Dobre praktyki w kształceniu uniwersyteckim”, w których poruszamy zagadnienia stanowiące istotne problemy w naszej codziennej praktyce dydaktycznej.

Najbliższe spotkanie – 29 stycznia (czwartek) 2015 r. o godz. 13.00, w sali 507 - będzie poświęcone znaczeniu specjalności w zdobywaniu uniwersyteckiego wykształcenia pedagogicznego. Wprowadzenie wygłosi dr hab. Adam Fijałkowski.

dr hab. Rafał Godoń

Prodziekan ds. studenckich

26 listopada 2014: 

13 listopada 2014: 

W imieniu partnerów Partnerstwa Edukacja na NOWO serdecznie zapraszam na konferencję pt.: „Edukacja na NOWO – nowoczesne technologie dla najmłodszych” podsumowującą pilotażową edycję szkolenia, która odbędzie się 24 listopada 2014 roku (poniedziałek) w auli Ośrodka Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, ul. Nowogrodzka 73 w godzinach 14:00 – 18:00.

Więcej informacji...

3 czerwca 2014: 

 

Formularz zgłoszeniowy online

7 kwietnia 2014: Jak się studiuje pedagogikę w Warszawie, a jak w Londynie? - spotkanie dyskusyjne z Panią Moniką Kotulą

Drodzy Studenci,

serdecznie zapraszam do udziału w spotkaniu dyskusyjnym, które odbędzie się w ramach cyklu debat „Dobre praktyki w kształceniu uniwersyteckim”.

Temat spotkania: „Jak się studiuje pedagogikę w Warszawie, a jak w Londynie?". Naszym gościem będzie Pani Monika Kotula, która studiuje pedagogikę w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu w Londynie.

Termin i miejsce: 10 kwietnia (czwartek) o godz. 11.45, sala 312.

Serdecznie zapraszam, 

dr hab. Rafał Godoń

 

2 kwietnia 2014: 

[ wiecej informacji ]

13 grudnia 2013: "ZAPACH WYOBRAŹNI"

 PREMIERA PROJEKTU „ZAPACH WYOBRAŹNI”

 1 grudnia 2013 miała miejsce internetowa premiera formy dokumentalnej pt. „Zapach Wyobraźni”. Na projekt składają się cztery krótkie materiały video w formie reportażowej, dotyczące postrzegania wyobraźni przez społeczeństwo oraz strona projektu, zawierająca wywiady z przedstawicielami środowisk artystycznych. W „Zapachu Wyobraźni” udział wzięli: wokalistka Katarzyna Dereń, aktor Dobromir Dymecki, fotograf Krzysztof Kędracki oraz wokalista i kompozytor młodego pokolenia – Michał Sobierajski. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest Patrycja Sawicka – absolwentka animacji społeczno-kulturalnej Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego.

[ wiecej informacji ]

8 grudnia 2013: Dr Agnieszka Bates (University of Roehampton): On reflection and epistemology

Szanowni Państwo,

 uprzejmie zapraszam do udziału w seminarium doktoranckim w dniu 11 grudnia (środa) 2013 roku o godz. 18.00, sala 509. Naszym gościem będzie Pani Dr Agnieszka Bates (University of Roehampton), a tematem spotkania będzie refleksja i epistemologia. Szczególnie gorąco polecam to seminarium doktorantom naszego Wydziału. Spotkanie w języku polskim, otwarte dla wszystkich!

Z poważaniem,

Rafał Godoń

 

29 listopada 2013: 

 

Warszawa, dn.27.11.2013 r.
 
  
             Dziekan i Rada Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego zawiadamiają, że 10 grudnia 2013 r.  o godz.12.00 w sali konferencyjnej, w budynku Wydziału przy ul. Mokotowskiej 16/20, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej
 
Mgr Katarzyny Lubryczyńskiej-Cichockiej
 
nt. „Praktyczna realizacja idei kształcenia ustawicznego na przykładzie Uniwersytetu Otwartego Uniwersytetu Warszawskiego.”
 
Promotor                                         -  Dr hab. Alicja Siemak-Tylikowska, prof. UW
                                                              (Uniwersytet Warszawski)
 
 
Recenzenci                                  -   Prof. dr hab. Tadeusz Aleksander
                                                             (Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego)
                                                       -   Prof. dr hab. Józef Półturzycki
                                                           (Uniwersytet Warszawski)
                                                     
                                              
Praca do wglądu w czytelni Biblioteki Wydziału Pedagogicznego UW przy ul. Mokotowskiej 16/20.  

 

                                                                                                                                                                   Warszawa, dn.27.11.2013 r.

  
  
             Dziekan i Rada Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego zawiadamiają, że 10 grudnia 2013 r. o godz.14.00 w sali konferencyjnej, w budynku Wydziału przy ul. Mokotowskiej 16/20, odbędzie się publiczna obrona rozprawy doktorskiej
 
Mgr Moniki Skury
 
 
nt. „JA – INNY. Relacje społeczne osób z niepełnosprawnością.”
 
Promotor                                         -  Dr hab. Grażyna Dryżałowska, prof. UW
                                                              (Uniwersytet Warszawski)
 
 
Recenzenci                                  -   Dr hab. Rafał Godoń
                                                        (Uniwersytet Warszawski)
                                                       -   Dr hab. Grzegorz Szumski, prof. APS
                                                         (Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej   w Warszawie)
                                                     
                                              
Praca do wglądu w czytelni Biblioteki Wydziału Pedagogicznego UW przy ul. Mokotowskiej 16/20.  

28 listopada 2013: 

Program konferencji

[ wiecej informacji ]

17 października 2013: 

Biuro Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej ogłosiło ofertę stypendiów zagranicznych na rok akademicki 2014/2015. Kandydat zobowiązany jest złożyć dokumenty w p.113 nie później niż tydzień przed terminem obowiązującym daną ofertę,  podanym na stronie http://www.bss.uw.edu.pl/nowa/index.php?option=com_content&task=view&id=74&Itemid=75.

16 października 2013: 

[ wiecej informacji ]

8 października 2013: 

 

[ wiecej informacji ]

27 września 2013: REKRUTACJA 2013/14-STUDIA NIESTACJONARNE - III TURA REKRUTACJI

Ostatnia szansa na przyjęcie na studia niestacjonarne I i II stopnia. Rejestracja na studia pod adresem: https://irk.uw.edu.pl/

Rejestracja trwa od 27.09. do 01.10 (do godz. 21:00)

26 września 2013: 

Uwaga, zwłaszcza studenci I roku studiów drugiego stopnia!

W bieżącym roku akademickim udział w seminariach i konferencjach na naszym Wydziale oraz w innych jednostkach UW może być podstawą do zdobycia punktów ECTS (3 ECTS). Zainteresowanych odsyłam do informacji w USOS:

„Międzynarodowe seminarium Wydziału Pedagogicznego” UW 2300-F-121/MSWP

Uwaga! W toku studiów osób z I roku studiów drugiego stopnia kurs ten może być wliczony w skład zawartości modułu „Kształcenie językowe dla celów akademickich” jako jeden z kursów fakultatywnych.

dr hab. Rafał Godoń

prodziekan ds. studenckich

5 września 2013: 

Dziekan i Rada Wydziału Pedagogicznego
Uniwersytetu Warszawskiego

mają zaszczyt zaprosić na 

INAUGURACJĘ  ROKU  AKADEMICKIEGO  2013/2014

 Uroczystość odbędzie się 30 września 2013 roku o godz. 11.00

w Auli Starego BUWu

ul. Krakowskie Przedmieście 26/28

[ wiecej informacji ]

9 czerwca 2013: Międzynarodowe seminarium Wydziału Pedagogicznego: Dr Duncan Mercieca, 13 czerwca, godz. 15.30

Uprzejmie zapraszam do udziału w międzynarodowym seminarium naszego Wydziału. Nasz gość - Dr Duncan Mercieca (University of Malta, Department of Education Studies) - wygłosi wykład Initiating ‘The Methodology of Jacques Ranciere’: How Does it All Start?

Spotkanie odbędzie się 13 czerwca, godz. 15.30,  w sali 124.

Z poważaniem,

 

Dr hab. Rafał Godoń

[ wiecej informacji ]

28 maja 2013: Międzynarodowe seminarium Wydziału Pedagogicznego: zaproszeni goście – dr Arto Willman i Raimo Salo

Uprzejmie zapraszam do udziału w seminarium z udziałem gości z Finlandii – dra Arto Willmana oraz Raimo Salo (City of Oulu). Spotkanie będzie poświęcone kompetencjom nauczycieli wobec społecznych wyzwań zmieniającej się rzeczywistości. Termin: 4 czerwca, godz. 11.45,  w sali 507.

Z poważaniem,

Dr hab. Rafał Godoń

24 maja 2013: 

16 maja 2013: Dobre praktyki w kształceniu uniwersyteckim: praktyki pedagogiczne - debata pracowników, doktorantów i studentów, 21 maja wtorek, godz. 10.00

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam do udziału w cyklu debat „Dobre praktyki w kształceniu uniwersyteckim”. W najbliższych miesiącach będziemy rozmawiali o sprawach, które pojawiają się jako istotne problemy w naszej codziennej praktyce dydaktycznej.

Najbliższe, drugie spotkanie – 21 maja (wtorek) 2013 r. o godz. 10.00, w sali 507 - będzie poświęcone praktykom pedagogicznym i ich miejscu w uniwersyteckim kształceniu nauczycieli i pedagogów. Wprowadzenie wygłoszą: Prof. Andrzej Janowski, dr hab. Małgorzata Żytko, prof. UW.

Organizacja praktyk i znaczenie, jakie im przypisujemy od dawna poruszają środowisko pedagogów. Dziś, kiedy programy kształcenia są przede wszystkim sprawą naszych wspólnych decyzji, a nie wynikiem narzuconych przez politycznych decydentów standardów nauczania, musimy sami odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jak kształcić i jaki udział w przygotowaniu pedagogicznym mają mieć zajęcia praktyczne. Wszystkich zainteresowanych wymianą doświadczeń i uwag zapraszam do udziału w debacie.

dr hab. Rafał Godoń

Prodziekan ds. studenckich

14 maja 2013: 

W ramach obchodów 60-lecia Wydziału Pedagogicznego UW

serdecznie zapraszamy na spotkanie z

dr Łukaszem Lewandowskim

 

/Akademia Teatralna w Warszawie/ 

Teatr – człowiek – doświadczenie (przemiany)

 

Spotkanie odbędzie się 15 maja 2013r o godz. 13.30, s.332

[ wiecej informacji ]

13 maja 2013: 

 

 

W ramach obchodów 60-lecia Wydziału Pedagogicznego UW serdecznie zapraszamy na spotkanie „Pedagogika jest inna”.

Wykład wygłosi Profesor Lech Witkowski, autor książki „Przełom dwoistości w pedagogice polskiej. Historia, teoria i krytyka” (Kraków 2012). Spotkanie odbędzie się 14 maja (wtorek) o godz. 13.30 w sali 507.

PTP Oddz. Warszawski
Zakład Pedagogiki Ogólnej i Filozofii Edukacji

 

 

7 maja 2013: 

Seminarium EUSARF (European Scientific Association for Residential and Family Care) Intervention for vulnerable children and their families. Findings from research organizowane przez Zakład Problemów Społecznych Dziecka i Rodziny

23 maja 2013

Więcej informacji wkrótce

28 kwietnia 2013: Nagroda Literacka m.st. Warszawy dla pracownicy UW

22 kwietnia 2013 r. poznaliśmy nazwiska laureatów Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Wśród wyróżnionych znalazła się Dorota Sidor, pracownica Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji UW, doktorantka Wydziału Pedagogicznego UW [więcej]

23 kwietnia 2013: Seminarium pt. Dokąd zmierzamy w wychowaniu przedszkolnym – w poszukiwaniu wartości w edukacji małego dziecka w XXI wieku .

 

 

 Seminarium odbędzie się 6 maja (poniedziałek) w godz. 10.30 - 14.30 na Wydziale Pedagogicznym UW, ul. Mokotowska16/20, w sali 413.

      Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników naukowych, studentów i doktorantów Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego do udziału w seminarium pt. Dokąd zmierzamy w wychowaniu przedszkolnym – w poszukiwaniu wartości w edukacji małego dziecka w XXI wieku organizowanym przez projekt P21 - Twórcze Przedszkole XXI wieku oraz Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego.

[ wiecej informacji ]

15 kwietnia 2013: 

Drodzy Studenci,

osoby zainteresowane programem studiów drugiego stopnia, który będzie obowiązywał studentów zaczynających studia w przyszłym roku akademickim serdecznie zapraszam na spotkanie informacyjne. Zostanie ono poświęcone omówieniu propozycji zmian w zakresie kształcenia językowego.

Szczególnie gorąco zapraszam osoby, które uczestniczyły w ostatnim walnym zebraniu studentów, a także studentów obecnego trzeciego i drugiego roku studiów licencjackich.  

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 15 kwietnia o godz. 13.15 (do 13.45) w sali 413.

Z poważaniem,

Rafał Godoń

Prodziekan ds. studenckich

21 lutego 2013: Debata na temat egzaminu: 1 marca, godz. 11.45, sala 413

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam do udziału w cyklu debat „Dobre praktyki w kształceniu uniwersyteckim”. W najbliższych miesiącach będziemy rozmawiali o sprawach, które pojawiają się jako istotne problemy w naszej codziennej praktyce dydaktycznej.

Najbliższe spotkanie – 1 marca 2013 r. o godz. 11.45, w sali 413 - będzie poświęcone egzaminowi i jego miejscu we współczesnym kształceniu w uniwersytecie. Pytanie o egzamin jest dziś szczególnie istotne, zwłaszcza, że nowy program kształcenia wprowadza formułę egzaminu modułowego. Warto więc wspólnie rozważyć, czym ma być dziś dla nas egzamin i jakie mamy wobec niego oczekiwania. Do udziału zapraszam wszystkich pracowników i studentów.

W związku z debatą dotyczącą egzaminu, w piątek 1 marca 2013 r. od godz. 11.45 do godz. 13.15 obowiązywać będą godziny dziekańskie.

Dr hab. Rafał Godoń

Prodziekan ds. studenckich

18 lutego 2013: 

Serdecznie zapraszamy na seminarium
Metoda projektów badawczych w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej – rola i zadania nauczyciela,
które odbędzie się w dniu 28 lutego 2013 roku w godz. 10.30-14.30 w sali 413
w ramach obchodów 60 lecia Wydziału Pedagogicznego

[ wiecej informacji ]

13 lutego 2013: Spotkanie z Prof. Andrzejem Wiercińskim, 19 lutego, wtorek, 13.30

 

 

Świętujemy 60-lecie Wydziału Pedagogicznego UW!

 

Szanowni Państwo! Drodzy Studenci! Przyjaciele Wydziału Pedagogicznego UW!

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z

prof. dr hab. Andrzejem Wiercińskim

 

z Albert-Ludwigs-Universität Freiburg oraz International Institute for Hermeneutics

 

 

 

 

Hermeneutyka edukacji – doświadczenie rozumienia jako sposób bytowania człowieka w świecie

 

19 lutego 2013r, godz.13.30, s.413

ul. Mokotowska 16/20

 

 

Organizatorzy:

Wydział Pedagogiczny UW -

Polskie Towarzystwo Pedagogiczne O/Warszawa

Spotkania Akademickie Quaero

18 stycznia 2013: 

O książce...

16 stycznia 2013: 

 

 

  

Studenckie Koło Naukowe Edukacji Kulturalnej i Artystycznej oraz Zakład Teorii Wychowania Estetycznego serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy "Jestem stąd. Polska wielu narodów", które odbędzie się w poniedziałek 21.01.2013 o godzinie 15.30 w sali 413. O wystawie opowie twórca koncepcji i kurator wystawy dr Piotr Trojański z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

 

Wystawę będzie można oglądać od 21 do 25 stycznia w sali 413

 


link do projektu: http://www.jestemstad.pl/#!/page_home

 

15 stycznia 2013: 

 Zapraszamy do zapoznania się z wykazem nabytków miesiąca grudnia. Szczegółowy opis bibliograficzny i informacje o sygnaturze znajdziecie Państwo przeglądając katalog online bibliotek UW.

Propozycje zakupu nowych pozycji prosimy składać mailowo na adres Kierownika Biblioteki: upawlowicz@ pedagog.uw.edu.pl

Zobacz listę nowości

12 grudnia 2012: 

Serdecznie zapraszamy na Konferencję organizowaną przez Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego

 
pt. „System awansu zawodowego nauczycieli – szansa na rozwój czy biurokratyczna tortura?”, która odbędzie się 13.12.2012 w Warszawie.
 
W trakcie konferencji zostaną omówione istotne wyniki badania „Ocena systemu awansu zawodowego nauczycieli w Polsce”, odbędą się konsultacje i warsztaty dla uczestników.
 
Udział w Konferencji jest bezpłatny.
 
Serdecznie zapraszamy Dyrektorów szkół oraz Nauczycieli.
 
 
 

 

 

20 listopada 2012:  Skład Rady Wydziału Pedagogicznego UW w kadencji 2016-2020


Dziekan Przedstawiciele  innych nauczycieli akademickich
Dr hab. Anna Wiłkomirska, prof. UW Dr Ewa Dębska
Prodziekani  Dr Monika Gromadzka
Dr hab. Anna Zielińska, prof. UW Dr Anna Marianowska
Dr Barbara Murawska Dr Jerzy Marek
 Samodzielni nauczyciele akademiccy Dr Małgorzata Przanowska
Dr hab. Roman Dolata, prof. UW Dr Halina Rotkiewicz
Dr hab. Grażyna Dryżałowska, prof. UW Mgr Anna Sobolewska
Dr hab. Adam Fijałkowski, prof. UW Dr Anna Steinhagen
Dr hab. Rafał Godoń Dr Piotr Zańko
Prof. dr hab. Zbigniew Izdebski  
Dr hab. Janina Kamińska Przedstawiciele  pracowników  niebędących nauczycielami
Dr hab.  Małgorzata  Karwowska-Struczyk, prof. UW Mgr Dorota Michałowska
Dr hab. Remigiusz Kijak Mgr Anna Szewczyk
Dr hab. Maria Kolankiewicz, prof. UW  
Dr hab. Anna Kowalewska  
Dr hab. Krystyna Lubomirska Przedstawiciele studentów
 Prof. dr hab. Krystyna Marzec-Holka Karolina Kurpińska
Prof. dr hab. Stefan Mieszalski Natalia Prymek
Prof. dr hab. Krystyna Milczarek-Pankowska Marta Siedlecka
Prof. dr hab. Joanna Madalińska-Michalak Anna Stańczak
Dr hab. Agnieszka Naumiuk Ewelina Suwalska
Dr hab. Mirosław Pęczak Oskar Wojtynowski
Dr hab. Marlena Plebańska  
Prof. dr hab.  Józef  Półturzycki  
Dr hab. Jan Rutkowski Przedstawiciel doktorantów
Dr hab. Ewa Skibińska mgr Rafał Pląsek
Dr hab. Paulina Sosnowska  
Dr hab. Zofia Stelmaszuk  Przedstawiciel Związków Zawodowych
Dr hab. Andrzej Wierciński, prof. UW  Dr hab. Zofia Stelmaszuk
Prof. dr hab.  Irena  Wojnar (urlop)  
Dr hab. Małgorzata Żytko, prof. UW Osoby zaproszone
   Prof. dr hab.  Barbara  Woynarowska
  Dr hab. Alicja Siemak-Tylikowska, prof. UW
  Prof. dr hab. Barbara Wilgocka-Okoń
  Prof. dr hab. Henryka Kwiatkowska
  Prof. dr hab. I.Szybiak
  Dr hab. Henryk Depta, prof. UW
  Prof. dr hab. Andrea Folkierska
  Prof. dr hab. Elżbieta Putkiewicz
  Mgr Urszula Pawłowicz

Terminy posiedzeń Rady Wydziału w r.a. 2017-2018

10.10, 14.11, 12.12, 16.01, 27.02, 27.03, 24.04, 29.05, 26.06

Terminy posiedzeń Rady Wydziału w r.a. 2016-2017

11.10, 29.11, 20.12, 24.01, 28.02, 28.03, 25.04, 23.05, 27.06

Terminy posiedzeń Rady Wydziału w r.a. 2015-2016

13.10, 24.11, 15.12, 26.01, 23.02, 22.03, 26.04, 17.05, 21.06

 

 Składy Komisji w kadencji 2016-2020 (Pobierz)

 Składy Komisji w kadencji 2012-2016 (Pobierz)

 

 

24 października 2012: 

Zarząd Samorządu Studentów Wydziału Pedagogicznego zaprasza na otrzęsiny naszego Wydziału w najbliższy czwartek, godz. 21:00 w klubie Proxima (ul. Żwirki i Wigury). Bilety do nabycia u członków ZSS WPed, w biurze Zarządu (p. 425) na IV piętrze lub we Frazie. Koszt biletu: 10zł, studenci I roku (tylko I stopnia) wchodzą za darmo! W cenie biletu zapewniamy napój studencki dla wszystkich gości.


 

 

Z inicjatywy Samorządu Studenckiego z okazji czwartkowych otrzęsin, w piątek 26.10 br. , od  8:15  do 11:30 na naszym Wydziale ogłoszone zostają godziny dziekańskie.

 

23 października 2012: Masz wybór!

Informujemy, że 25 października 2012r. w godzinach 9.30-15.30 odbęda się wybory przedstawicieli studentów Wydziału Pedagogicznego do Rady Wydziału (8 mandatów), Zarzadu Samorządu Studentów (5 mandatów) oraz Parlamentu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego (2 mandaty).

Studenci naszego Wydziału będa mogli oddać głosy w portierni, za okazaniem legitymacji studenckiej.

 

 

22 października 2012: 

W dniach 22-23 października br będziemy gościć prof. Thomasa Marka Bray.

22 października Pan profesor Thomas Mark Bray weźmie udział w obradach Sekcji Pedagogiki Szkolnej Komitetu Badań Pedagogicznych (godz.11.00-15.00) oraz w spotkaniu z doktorantami Wydziału Pedagogicznego (godz.16.30). 23 października Pan profesor wygłosi wykład z zakresu Socjologii wychowania dla studentów studiów I stopnia (godz. 11.45).

10 października 2012: Międzynarodowe seminarium: 16 października 2012, godz. 13.30

Wydział Pedagogiczny Unwersytetu Warszawskiego ma zaszczyt zaprosić na Międzynarodowe Seminarium z udziałem Raimo Salo (Oulu, Finlandia) pt. „Pedagogical Leadership – Systematic Development of Teachers' Professional Competences”, które odbędzie się 16 października 2012 r. o godz. 13.30 w budynku Wydziału Pedagogicznego UW przy ul. Mokotowskiej 16/20 w sali 507.

[ wiecej informacji ]

4 lipca 2012: 

25 maja 2012: 

Serdecznie zapraszamy pracowników, doktorantów i studentów na wykład
Pani Profesor Ljubicy Pribanić z Uniwersytetu w Zagrzebiu

poświęcony problematyce osób z niesłyszących.

Wykład odbędzie się dnia 31 maja (czwartek) o godz. 13.30 w sali 507

24 maja 2012: Chóralne Akceleracje 2012


Zapraszamy na czwarty już koncert z cyklu Chóralne Akceleracje pod patronatem Jej Magnificencji Rektor Uniwersytetu Warszawskiego!

Odbędzie się on o godzinie 19:00 w czwartek 24 maja 2012 w Auli Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego przy ulicy Ilji Miecznikowa 1 w Warszawie.

Po koncercie zapraszamy na poczęstunek z lampką wina.

Chóralne Akceleracje to wspólny koncert trzech istniejących na Uniwersytecie Warszawskim chórów wydziałowych: Chóru Wydziału Biologii, Chóru Wydziału Fizyki oraz Chóru Wydziału Pedagogicznego. Koncert odbył się po raz pierwszy w roku 2009 z inicjatywy Władz Dziekańskich trzech Wydziałów. Od tego czasu odbywa się regularnie w maju każdego roku ciesząc się dużą i stale rosnącą popularnością szerokiej publiczności. Już od pierwszej edycji patronat nad koncertem obejmuje Jej Magnificencja Rektor Uniwersytetu Warszawskiego.

17 maja 2012: 

Wydziałowa Komisja Wyborcza uprzejmie informuje, że na zebraniu elektorów w dniu 15 maja 2012r.
na stanowisko Dziekana Wydziału Pedagogicznego na kadencję 2012-2016

została wybrana

dr hab. Anna Wiłkomirska, prof. UW

Protokół z wyborów Dziekana (Pobierz)

Nota biograficzna Dziekana Elekta

Kandydaci na prodziekanów Wydziału Pedagogicznego UW zgłoszeni przez dziekana elekta w kadencji 2012-2016 (Pobierz)

16 maja 2012: 

Zapraszamy na konwersatorium z elementami warsztatowymi pt.:

 DOCIEKANIA FILOZOFICZNE Z DZIEĆMI I MŁODZIEŻĄ
– METODA MATTHEW LIPMANA
Spotkanie poprowadzi mgr Dominika Depta-Marel
25.V.12r. (piątek), godz.15.00, s.215

[Spotkania Akademickie Quaero]

 

16 maja 2012: 

W dniach 15 - 30.05.2012 r. w Galerii Uniwersytetu Warszawskiego (Pałac Kazimierzowski)
odbędzie się wystawa fotograficzna zdjęć pt. „Droga”
zorganizowana przez Koło Naukowe Fotografii Społecznej Wydziału Pedagogicznego

Serdecznie zapraszamy!

15 maja 2012: 

13 maja 2012: 

Zespół Spotkań Akademickich Quaero
w ramach cyklu „Pytanie o człowieka – pytanie o wychowanie. Konteksty myśli współczesnej”
zaprasza na spotkanie z prof. Andrzejem Lederem IFiS PAN poświęcone ANTROPOLOGII PSYCHOANALITYCZNEJ.
Spotkanie odbędzie się 21.V.12r. (pon.), godz.16.00, s.219.

 

 


 

 [Spotkania Akademickie Quaero]

10 maja 2012: 

8 maja 2012: 

Zespół Spotkań Akademickich Quaero w ramach cyklu „Pytanie o człowieka – pytanie o wychowanie. Konteksty myśli współczesnej” zaprasza na spotkanie z mgr Wojciechem Kaftańskim Między byciem a stawaniem się. Kierkegaarda koncepcja egzystencji.
Spotkanie odbędzie się 14.V.2012r. o godz. 13.30 w sali 210 (Wydział Pedagogiczny UW, ul. Mokotowska 16/20).

mgr Wojciech Kaftański - absolwent filozofii na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, stypendysta Senior Fellow, Hong House Foundation Fellowship w Hong Kierkegaard Library, St. Olaf College, Northfield, MN, USA w 2011 oraz Summer Fellow 2010 w tej samej instytucji.

Serdecznie zapraszamy
[Spotkania Akademickie Quaero]


 

26 kwietnia 2012: 

 

Podyplomowe Studium Polityki i Zarządzania Oświatą Wydziału Pedagogicznego UW zaprasza na otwarty panel dyskusyjny „Misje i wizje szkoły” w sobotę 28 kwietnia br. o godzinie 9.00 w sali 413.

 

Do dyskusji zostali zaproszeni:

- Anna Stępińska-Szarek - Prezes Zarządu Fundacji Primus,

- Cezary Kocon - naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Dzielnicy Mokotów,

- Marek Nocuła - dyrektor LO im. Stefana Czarneckiego

 

- Jarosław Szulski - jak sam się określił - "nauczyciel liniowy", autor  książki "Zdarza się".

 

Spotkanie poprowadzi  dr Jerzy Marek - kierownik Podyplomowego Studium Polityki i Zarządzania Oświatą. Zakończenie przewiduje się ok. 11.30.

18 kwietnia 2012: 

18 kwietnia 2012: 

11 kwietnia 2012: 

3 kwietnia 2012: 

 Z okazji Świąt Wielkanocnych

pogody ducha, zdrowia, radości oraz wszelkiego dobra

całej społeczności akademickiej Wydziału Pedagogicznego UW

                                       życzy Kolegium Dziekańskie

22 marca 2012: 

Uwaga zmiana sali! Spotkanie odbędzie się w sali 309!

20 marca 2012: 

17 marca 2012: 

Zespół SPOTKAŃ AKADEMICKICH - QUAERO - PRZESTRZEŃ PYTANIA zaprasza na konwersatorium z dr Urszulą Zbrzeźniak (IFiS UW) pt. "M.FOUCAULT, CZYLI JAK TRUDNO POZBYĆ SIĘ CZŁOWIEKA".

26.III.2012r., godz.13.30, s.210 oraz 30.III.2012r., godz.15.00, s.215 (termin do wyboru).

Zobacz plakat

7 lutego 2012: 

Z żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Dr. inż. Mikołaja Lipowskiego

wieloletniego wykładowcy Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Wyrazy głębokiego współczucia Najbliższym składają 
Dziekan oraz cała społeczność Wydziału.

16 stycznia 2012: 

Zapraszamy Państwa do lektury relacji z konferencji organizowanej m.in. przez Katedrę Animacji Kultury i Pracy Socjalno-Wchowawczej Wydziału Pedagogicznego UW, zamieszczonej na stronie Pracowni Nauki i Przygody: http://www.naukaprzygoda.edu.pl/?page_id=713.
Pod relacją znajduje się link do galerii zdjęć oraz do relacji zamieszczonej na stronie Fundacji Nasza Ziemia.

 

16 grudnia 2011: 

 

 

Studentom i Pracownikom Wydziału Pedagogicznego UW życzymy zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego, co najlepsze w nadchodzącym Nowym Roku!

Kolegium Dziekańskie
oraz
Zarząd Samorządu Studentów

 

 

 

 

  

16 grudnia 2011: 

Sprawozdanie z realizacji projektu „Sympozjum Studenckie Dialogue across the borders. Social Work with Children and Youth at Risk in Poland and Germany”.

15 grudnia 2011: 

Samorząd Doktorantów Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej przy współpracy z Doktoranckim Kołem Naukowym Kształcenia Filozoficznego i Doktoranckim Kołem Naukowym Współpracy Polsko-Niemieckiej Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na Międzyuczelnianą Konferencję Doktorantów "Pedagodzy wobec wyzwań edukacyjnych".
Więcej informacji na stronie: www.aps.edu.pl
Konferencja odbędzie się 16.12.2011 r. w siedzibie Akademii Pedagogiki Specjalnej w budynku C, w sali senatu (nr 3213) ul. Szczęśliwicka 40 w Warszawie
w godz. 11.00-16.00 (rejestracja od godz. 10.30).
 

23 listopada 2011: 

Koło dyskusyjne Po(d)gląd
serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w spotkaniach

  Misericordia czyli... EUTANAZJA?

 24 listopada (czwartek) godz. 17.00, sala 320
pokaz filmu Jack jakiego nie znacie (reż. Barry Levinson, USA 2010)

 8 grudnia (czwartek) godz. 17.00, sala 320
referat dra Pawła Okołowskiego pt. Eutanazja i renesans miłości

 Niech Twój pogląd będzie obecny!

21 listopada 2011: 

Serdecznie zapraszamy na debatę pt. „Jak przechytrzyć Kupidyna, czyli recepta na udany związek”, organizowaną przez Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego. W debacie wezmą udział: Artur Barciś, Ewa Bem, prof. Zbigniew Izdebski, Krystyna Kofta, o. Mirosław Pilśniak oraz prof. Barbara Tryjarska. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie debaty, gdzie można zgłosić swoje propozycje pytań.

Poniedziałek, 28 listopada 2011 r., godz. 18.00

Budynek Starej Biblioteki UW, Krakowskie Przedmieście 26/28

WSTĘP WOLNY, liczba miejsc ograniczona

8 listopada 2011: 

Więcej informacji na  facebooku

3 listopada 2011: 

18.10-4.12.2011 Święto Uniwersytetu Warszawskiego Czytaj więcej...

 

15 listopada,
godz. 15:00-18:00


Pałac Tyszkiewiczów-Potockich
Sala Balowa
Krakowskie Przedmieście 32
Wykłady:
„Czas sztuki a pamięć kulturowa” – prof. dr hab. Petr Posledni (Uniwersytet Karola w Pradze)
„Hermeneutyka pedagogiczna” – ks. dr hab. Bogusław Milerski (ChAT)

Organizator: Wydział Pedagogiczny

Wstęp wolny

 


21 listopada,
godz. 17:00


Wydział Pedagogiczny
Sala Konferencyjna p.507
ul. Mokotowska 16/20
Seminarium „Miejsce dziecka we współczesnej kulturze” - dr hab. Stanisław Gałkowski

Organizator: Wydział Pedagogiczny

Wstęp wolny

 

27 października 2011: 

25 października 2011 roku na Cmentarzu Powązkowskim pożegnaliśmy

Profesora Wincentego Okonia.

Rodzina Profesora i Dziekan Wydziału Pedagogicznego UW

dziękują wszystkim za uczestnictwo w tej uroczystości.

 

 Epitafium dla Profesora Wincentego Okonia

                                        Mirosław S. Szymański

 

19 października 2011: 

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

 

Profesora

Wincentego Okonia

 

emerytowanego pracownika Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego,

wieloletniego kierownika Katedry Dydaktyki,

wychowawcy wielu pokoleń pedagogów,

promotora licznych prac doktorskich,

wybitnego polskiego pedagoga, specjalisty w zakresie dydaktyki i pedeutologii,

autora niezwykle cenionych prac naukowych,

członka Polskiej Akademii Nauk oraz wielu towarzystw i komitetów naukowych krajowych i zagranicznych,

honorowego przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego,

współpracownika UNESCO, a także laureata licznych wysokich odznaczeń państwowych i naukowych.

 

Dziekan, prodziekani, pracownicy i studenci Wydziału Pedagogicznego

Uniwersytetu Warszawskiego

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 25 października 2011 roku o godzinie 14.00
w kościele pw. św. Karola Boromeusza na Cmentarzu Powązkowskim.

18 października 2011: 
Doktoranckie Koło Naukowe Współpracy Polsko- Niemieckiej wraz z opiekunem prof. dr hab. Mirosławem S. Szymańskim zaprasza do wzięcia udziału w warsztatach polsko-niemieckich w dniach 18-23.11.2011r., które odbędą się w Berlinie.

 

Projekt uzyskał dofinasowanie z Fundacji na Rzecz Nauki.

 

Wszystkich zainteresowanych studentów prosimy o kontakt na adres knwpnuw@gmail.com

17 października 2011: 

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej „Ethics and Education”, którą organizuje nasz Wydział razem z Instytutem Filozofii UW.

Sesje odbędą się w poniedziałek i wtorek – 24 i 25 października 2011 roku. Miejsce: Kampus Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, budynek „Starej Biblioteki”, sala 308. Wstęp wolny.

Z pozdrowieniami,

dr Rafał Godoń

Prodziekan ds. studenckich i współpracy z zagranicą

Czytaj: Program konferencji

Plakat

14 października 2011: 

14 października 2011: 

26 września 2011: 

Dziekan i Rada Wydziału Pedagogicznego
Uniwersytetu Warszawskiego

 mają zaszczyt zaprosić na

 INAUGURACJĘ  ROKU  AKADEMICKIEGO  2011/2012

 Uroczystość odbędzie się 28 września 2011 roku o godz. 18.30
w Auli im. Adama Mickiewicza, Auditorium Maximum
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28

[ wiecej informacji ]

31 maja 2011: 

Władze Dziekańskie zachęcają wszystkich Pracowników dydaktycznych i Doktorantów naszego Wydziału do udziału w seminarium " Studenci z niepełnosprawnością i chorobą psychiczną - nowe wyzwanie w dydaktyce", które odbędzie się 1 czerwca (środa), w godz. 10.00-14.00 w sali
507 (konferencyjna).

Udział możliwy wyłącznie po rejestracji na stronie: http://www.bon.uw.edu.pl/form_zapisz.php?d=01062011 

Pobierz

program

27 maja 2011: 

25 maja 2011: 

Koło Naukowe „Ludus” ma przyjemność zaprosić na wernisaż wystawy  fotografii z Gry Miejskiej „Palma”, który odbędzie się w czwartek, 26  maja o 18:15 w kawiarni „Fraza”.
 

19 maja 2011: 

Helsińska Fundacja Praw Człowieka po raz drugi przeprowadziła konkurs na najlepszą pracę magisterską o prawach człowieka. Laureatem trzeciego miejsca w konkursie została Karolina Borkowska, za pracę z zakresu pedagogiki napisaną na Uniwersytecie Warszawskim, "Prawo dziecka do wypowiedzi w sprawach rozpoznawanych przez sąd rodzinny”. Promotorem pracy jest dr hab. Maria Kolankiewicz. Komisja doceniła interdyscyplinarność pracy, która jest rzadkim połączeniem wiedzy prawniczej oraz pedagogicznej. Pracę wyróżnia także bardzo dobra część badawcza, oparta na samodzielnie przeprowadzonych badaniach.

 W związku z rozstrzygnięciem konkursu Helsińska Fundacja Praw Człowieka ma zaszczyt zaprosić na uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień, które odbędzie się 26 maja 2011 o godz. 11 w Sali Lustrzanej INP PAN w Warszawie, ul. Nowy Świat 72.

18 maja 2011: 

Już po raz trzeci mamy zaszczyt zaprosić na jedyny w swoim rodzaju koncert trzech chórów wydziałowych Uniwersytetu Warszawskiego: Chóru Wydziału Biologii, Chóru Wydziału Fizyki oraz Chóru Wydziału Pedagogicznego UW.

Poniedziałek, 23 V 2011, godzina 19:00 Aula dawnego BUW-u - Wstęp wolny

Chóralne Akceleracje

18 maja 2011: 

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam do udziału w seminarium z udziałem gościa z Wielkiej Brytanii. Referat „The problem of religious illiteracy in liberal democratic education” wygłosi Prof. James Conroy z Uniwersytetu w Glasgow. Seminarium odbędzie się 23 maja (poniedziałek) o godz. 15.30 w sali 507.

dr Rafał Godoń

Prodziekan ds. studenckich i współpracy z zagranicą

16 maja 2011: AAA, czyli Antropolog, Animator, Aktor

12 maja 2011: 

Serdecznie zapraszamy na seminarium, w trakcie którego prof. Jose Antonio Garcia Fernandez z Universidad Compluense de Madrid wygłosi referat Education system in Spain - important changes and challenges. Odbędzie się ono w najbliższy poniedziałek, 16 maja 2011r. w sali 124 o godz. 10:00.
Wykład będzie tłumaczony na język polski.

10 maja 2011: 

Szanowni Państwo,

Władze Dziekańskie zachęcają wszystkich Pracowników dydaktycznych i Doktorantów naszego Wydziału do udziału w seminarium " Studenci z niepełnosprawnością i chorobą psychiczną - nowe wyzwanie w dydaktyce", które odbędzie się 1 czerwca (środa), w godz. 10.00-14.00 w sali
507 (konferencyjna).

Udział możliwy wyłącznie po rejestracji na stronie: http://www.bon.uw.edu.pl/form_zapisz.php?d=01062011 

Pobierz program
 

4 maja 2011: 

Zakład Filozoficznych Podstaw Pedagogiki serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład Profesora Georga Cavallara z Uniwersytetu Wiedeńskiego

„Dimensions of Kant’s Cosmopolitan Education”, który odbędzie się 20 maja br. o godz. 14.00 w sali 507 (konferencyjnej).

Czytaj streszczenie referatu

Czytaj referat

 

4 maja 2011: 

W dniu 12 maja o godzinie 11.45 w sali 414 odbędzie się spotkanie otwarte poświęcone rodzicielstwu zastępczemu, jego przemianom i współczesnym wyzwaniom. Wykład wygłosi pan Sylwester Soćko - pedagog i psychoterapeuta, dyrektor Ośrodka Wsparcia Rodzinnej Opieki Zastępczej PORT (http://port-naszdom.pl ). Po wykładzie przewidziano czas na pytania i dyskusję.
Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane ww. problematyką, a szczególnie studentów zainteresowanych odbyciem praktyk lub wolontariatu w rodzinach zastępczych.

Pracownia Problemów Społecznych Dziecka i Rodziny
 

27 kwietnia 2011: 

Katedra Edukacji Początkowej zaprasza 10 maja 2011 roku o 13.30 do sali 414 na spotkanie z udziałem liderów oświaty z Hiszpanii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Chorwacji, Rumunii, Turcji, Danii  i Polski – gośćmi Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji oraz Niepublicznego Przedszkola „Świat Bajek”, w ramach programu europejskiego Long Life Learning - Study Visit.

 

[ wiecej informacji ]

18 kwietnia 2011: 

 

Z okazji Świąt Wielkanocnych pogody ducha, zdrowia, radości oraz wszelkiego dobra wszystkim studentom i pracownikom Wydziału

życzy

Kolegium Dziekańskie

6 kwietnia 2011: 

Szanowni Państwo,
Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w ogólnopolskiej konferencji „Edukacja przygodą” poświęconej zagadnieniom outdoor&adventure education w Polsce (zwanego czasem wychowaniem przez przygodę, pedagogiką przygody lub pedagogiką przeżyć). Zapraszamy przedstawicieli środowisk akademickich (badaczy, teoretyków) i środowisk oświatowych (kadra kształcąca nauczycieli, wychowawców i opiekunów dzieci i młodzieży), praktyków „pedagogiki przygody” (nauczycieli, edukatorów, twórców programów i projektów, działaczy stowarzyszeń), doktorantów, studentów.

Konferencja odbędzie się w dniach 14-15.10.2011, w Pałacu w Teresinie al. Druckiego – Lubeckiego 1(http://www.osrteresin.oit.pl/), koło Warszawy.

[ wiecej informacji ]

5 kwietnia 2011: 

4 kwietnia 2011: 

Szanowni Państwo,

 

serdecznie zapraszamy na spotkanie dyskusyjne  zatytułowane "Do kogo należą słowa, czyli rzecz o obecności" organizowane przez Doktoranckie Koło Kształcenia Filozoficznego oraz Doktoranckie Koło Edukacji Multimedialnej i Informatycznej.  

 

 

Punktem wyjścia naszych rozważań będzie film P. Kaufmana „Zatrute pióro” oraz wiersz A. Zagajewskiego „Rozmowa z Fryderykiem Nietzschem”.

 

Spotkanie odbędzie się: 7.04.2011 r. (najbliższy czwartek) na Wydziale Pedagogicznym,  s.507, w godzinach:  od 17:00 do  21:00.

25 marca 2011: 

Warszawskie Koło Andragogiczne ma przyjemność zaprosić na "Anamnezę" - cykl 4 cotygodniowych warsztatów z mnemotechnik. Pierwsze spotkanie już 29 marca, liczba miejsc ograniczona - zapisy: wka.kn@uw.edu.pl

Więcej informacji...

14 marca 2011: 

Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego
ma zaszczyt zaprosić na Międzynarodowe Seminarium
z udziałem prof. dr Agnieszki Bron z Uniwersytetu Sztokholmskiego
pt. „Proces uczenia się studentów w szkole wyższej. Współczesne badania i teoria”,
które odbędzie się 11 marca 2011r. o godz. 11.30
w budynku Wydziału Pedagogicznego UW przy ul. Mokotowskiej 16/20 w sali 507.

 

 

Z wyrazami szacunku
dr Rafał Godoń
Prodziekan ds. studenckich i współpracy z zagranicą

 

14 marca 2011: 

Prof. Dominik FABLET z Uniwesytetu Paris Ouest Nanterre - dziekan i kierownik Katedry Interwencji społeczno-wychowawczej - bedzie gościem naszego wydziału wraz z grupą studentów w dniu 23 II 2011 roku. Wykład na temat "Innowacje w pracy z rodziną we Francji" wygłosi w środę 23 II w godzinach 13.30-17 w sali 507. Wykład w języku francuskim będzie tłumaczony na polski. 

Zapraszamy!

14 marca 2011: 

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam do udziału w międzynarodowym seminarium, które odbędzie się 13 grudnia o godz. 13.30 w sali 124 (I piętro, ul. Mokotowska 16/20). Naszym gościem będzie dr Zdenko Kodelja z Instytutu Badań Edukacyjnych w Ljubljanie. Dr Kodelja wygłosi referat “The Contemporary University and the Problem of Social Justice”.

dr Rafał Godoń
Prodziekan ds. studenckich i współpracy z zagranicą

Czytaj streszczenie referatu

14 marca 2011: 

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam do udziału w seminarium z udziałem gościa z Wielkiej Brytanii. Referat The Scientization of the Parent-Child Relationship” wygłosi dr Judith Suissa*, z Instytutu Pedagogiki, Uniwersytetu w Londynie. Seminarium odbędzie się 26 października (wtorek) o godz. 13.30 w sali 124, I piętro, budynek Wydziału Pedagogicznego UW, ul. Mokotowska 16/20. 

dr Rafał Godoń

Prodziekan ds. studenckich i współpracy z zagranicą

 

* Judith Suissa - Senior Lecturer in Philosophy of Education, Department of Educational Foundations and Policy Studies, Institute of Education, University of London; więcej informacji: http://www.ioe.ac.uk/study/EFPS_69.html

Czytaj streszczenie referatu

2 marca 2011: 

Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego
ma zaszczyt zaprosić na Międzynarodowe Seminarium
z udziałem prof. dr Agnieszki Bron z Uniwersytetu Sztokholmskiego
pt. „Proces uczenia się studentów w szkole wyższej. Współczesne badania i teoria”,
które odbędzie się 11 marca 2011r. o godz. 11.30
w budynku Wydziału Pedagogicznego UW przy ul. Mokotowskiej 16/20 w sali 507.

 

 

Z wyrazami szacunku
dr Rafał Godoń
Prodziekan ds. studenckich i współpracy z zagranicą

 

1 marca 2011: 2 Międzykulturowa Noc Filmowa

28 lutego 2011: 

Serdecznie zapraszamy na wykład Prof. Krystyny Nowak-Fabrykowski (Ph.D.), Associate Professor Early Childhood Education: "Looking  at Early Childhood Teachers' preparation in the USA", 10 marca, bm. (czwartek), sala 413, godz. 15.00-17.00 (Wydział Pedagogiczny UW). Wykład w j. angielskim, dyskutować możemy po polsku. 

 Prof. K. Nowak-Fabrykowski jest nauczycielem akademickim i badaczem w Department of Teacher Education & Professional Development, Central Michigan University (USA).
Katedra Edukacji Początkowej Wydział Pedagogiczny UW

[ wiecej informacji ]

8 lutego 2011: Miedzynarodowe seminarium: Innowacje w pracy z rodziną we Francji

Prof. Dominik FABLET z Uniwesytetu Paris Ouest Nanterre - dziekan i kierownik Katedry Interwencji społeczno-wychowawczej - bedzie gościem naszego wydziału wraz z grupą studentów w dniu 23 II 2011 roku. Wykład na temat "Innowacje w pracy z rodziną we Francji" wygłosi w środę 23 II w godzinach 13.30-17 w sali 507. Wykład w języku francuskim będzie tłumaczony na polski. 

Zapraszamy!

20 stycznia 2011: 

15 grudnia 2010: 

 

 

Koło naukowe Animacji Międzykulturowej Transanima zaprasza na Pierwszą Międzykulturową Noc Filmową,


która odbędzie się 17 grudnia 2010r. w godz. 20.00-03.00 na Wydziale Pedagogicznym UW.

 

8 grudnia 2010: 

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
serdecznie zapraszamy
Pracowników i Studentów

Wydziału Pedagogicznego UW

na wspólne łamanie „chleba biblijnego” oraz

radosne kolędowanie przy choince,

które odbędzie się 16 grudnia 2010r. 

o godzinie 15.00 w sali 413.

                          Kolegium Dziekańskie

  Pracownicy i Studenci! 16 grudnia br. od godziny 15.00 ogłasza się godziny dziekańskie w związku z Wydziałową Wigilią

5 grudnia 2010: 

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam do udziału w międzynarodowym seminarium, które odbędzie się 13 grudnia o godz. 13.30 w sali 124 (I piętro, ul. Mokotowska 16/20). Naszym gościem będzie dr Zdenko Kodelja z Instytutu Badań Edukacyjnych w Ljubljanie. Dr Kodelja wygłosi referat “The Contemporary University and the Problem of Social Justice”.

dr Rafał Godoń
Prodziekan ds. studenckich i współpracy z zagranicą

Czytaj streszczenie referatu

 

26 listopada 2010: 

Europejski Instytut Uniwersytecki we Florencji ogłasza nabór na czteroletnie studia doktoranckie. Osoby zakwalifikowane mogą ubiegać się o przyznanie stypendium rzadu RP.

Pobierz komunikat

18 listopada 2010: 

Katedra Edukacji Początkowej zaprasza na prezentację międzynarodowego badania dotyczącego wczesnego nauczania języków w Europie.

Referat pt. “Early Language Learning in Europe – a longitudinal multinational study” wygłosi dr Magdalena Szpotowicz

26 listopada 2010, godz. 15.15-16.15, sala 501

Po prezentacji przewidujemy czas na pytania i dyskusję.

9 listopada 2010: 

Zarząd Fundacji Crescendum Est - Polonia uprzejmie zawiadamia, że Rada Fundacji podjęła uchwałę nr 12/R/2010 w dniu 23 września 2010 roku o otwarciu XV Konkursu o stypendium Fundacji Crescendum Est - Polonia.

Stypendia przyznawane przez naszą Fundację służyć mają realizacji marzeń edukacyjnych polskiej młodzieży, w szczególności poprzez finansowanie studiów w najlepszych uczelniach zagranicznych.

Zapraszamy do udziału w Konkursie o stypendium Fundacji Crescendum Est - Polonia młodych ludzi, będących obywatelami polskimi, posiadającymi w Polsce stałe miejsce zamieszkania.

Więcej informacji

24 października 2010: 

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam do udziału w seminarium z udziałem gościa z Wielkiej Brytanii. Referat The Scientization of the Parent-Child Relationship” wygłosi dr Judith Suissa*, z Instytutu Pedagogiki, Uniwersytetu w Londynie. Seminarium odbędzie się 26 października (wtorek) o godz. 13.30 w sali 124, I piętro, budynek Wydziału Pedagogicznego UW, ul. Mokotowska 16/20. 

dr Rafał Godoń

Prodziekan ds. studenckich i współpracy z zagranicą

 

* Judith Suissa - Senior Lecturer in Philosophy of Education, Department of Educational Foundations and Policy Studies, Institute of Education, University of London; więcej informacji: http://www.ioe.ac.uk/study/EFPS_69.html

Czytaj streszczenie referatu

14 października 2010: 

"Szkoła polska od średniowiecza do XX wieku między tradycją a innowacją"

11 października 2010: 

W Dniu Edukacji Narodowej, 14 października 2010 roku odbędzie się konferencja na Wydziale Pedagogicznym UW nt. "Szkoła polska od średniowiecza do XX wieku między tradycją a innowacją"

[ wiecej informacji ]

16 września 2010: 

Międzynarodowa Konferencja Naukowa poświęcona szeroko ujętej problematyce edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej (16-17 września 2010 roku Warszawa)  Formularz zgłoszeniowy

10 września 2010: 

Dzień Otwarty
Uniwersytetu Warszawskiego

25 września 2010 (sobota)

godz. 10:00-16:00

Kampus Główny UW
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28
Warszawa

Zapraszamy!

29 sierpnia 2010: 


Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci

prof. zw. dr hab. Anny Sadkowskiej-Przecławskiej

nauczyciela wielu pokoleń polskich pedagogów,
wieloletniego kierownika Katedry Pedagogiki Społecznej oraz dziekana Wydziału, przewodniczącej Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Uniwersytetu Warszawskiego,
byłej wiceprzewodniczącej Komitetu Nauk Pedagogicznych,
członka Światowego Związku Żołnierzy AK i Związku Powstańców Warszawskich,
odznaczonej Krzyżem Komandorskim OOP, Krzyżem Oficerskim OOP,
Krzyżem Kawalerskim OOP, Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Armii Krajowej, Warszawskim Krzyżem Powstańczym, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Medalem Uniwersytetu Warszawskiego.

Była wybitnym uczonym, autorytetem naukowym i osobistym.
Trudno pogodzić się z myślą, że odeszła na zawsze.

Łączymy się w bólu z Bliskimi

Dziekan, Prodziekani, Rada Wydziału oraz cała społeczność akademicka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego

1 czerwca 2010: Ankieta ewaluacyjna dla doktorantów IV i V roku

W imieniu  Wydziałowego Zespołu Zapewnienia Jakości Kształcenia bardzo prosimy o wypełnienie anonimowej ankiety ewaluacyjnej on-line do 13 czerwca 2010 r. Ewaluacja studiów prowadzonych na naszym Wydziale przeprowadzana jest w celu doskonalenia studiów w kolejnych latach.

Przejdź do ankiety

31 maja 2010: U Frycka - piknik w starym stylu w dwusetną rocznicę urodzin Fryderyka Chopina. Relacja studentów

Bardzo trudno jest oceniać gdy emocje przytłaczają obiektywny ogląd sytuacji - tak jest zawsze gdy w przygotowanie czegoś wkłada się dużo pracy i serca. Mam jednak poczucie, że w wypadku pikniku U Frycka zdanie odbiorców, jak i twórców projektu jest bardzo podobne.

[ wiecej informacji ]

25 maja 2010: Na 10-14 dni przed terminem egzaminu dyplomowego do dziekanatu należy złożyć:

1. Pracę dwustronnie drukowaną (luźne kartki w kartonowej teczce) zawierającą str.1,2,3 według załącznika Nr 1 do Zarządzenia Nr 16 Rektora UW.

 • dziedzinę pracy (kod wg programu Sokrates-Erasmus) nadaje promotor,
 • klasyfikacja tematyczna (ze str. 3 załącznika) nie obowiązuje studentów Wydz. Pedagogicznego,
 • tytuł w jęz. angielskim zatwierdza promotor

2. Płytę z pracą nagraną w jednym pliku PDF. Praca wydrukowana i w wersji elektronicznej (na płycie CD) muszą być identyczne. 
3. Dodatkowo na płytę prosimy nagrać w programie WORD pierwsze trzy strony pracy, czyli załącznik nr 1 z tytułem, streszczeniem, itd.

W dniu obrony należy przynieść:

 1. 4 zdjęcia w formacie 4,5x6,5
 2. dowód wpłaty 60 zł na indywidualne konto bankowe widoczne w systemie USOSweb (zakładka dla studentów-> płatności) 
 3. zaświadczenia z bibliotek pedagogicznych, do których student należał
 4. legitymacja studencka (TYLKO studenci studiów magisterskich. Osoba, która ukończyła studia pierwszego stopnia, może zatrzymać legitymację do 31 października)
 5. wypełniona karta obiegowa (Pobierz)
 6. w przypadku studentów studiów II stopnia kserokopię dyplomu licencjata i suplementu
 7. praca napisana w języku angielskim powinna zawierać załączniki wg wzoru (Pobierz...)

Uwaga! Na życzenie studenta wydawany jest odpis dyplomu w jęz. angielskim (dodatkowe zdjęcie + oplata 40 zł).

W przypadku wniosku komisji egzaminacyjnej o dyplom z wyróżnieniem prosimy o przyniesienie dodatkowego zdjęcia do dyplomu z wyróżnieniem.

26 kwietnia 2010: 

Katarzyna Doraczyńska

03.10.1979 – 10.04.2010

absolwentka Wydziału Pedagogicznego UW

Wspomnienie

29 marca 2010: Komunikat w sprawie studiów "Mundusowych"

Od roku 2010/2011 studenci przyjęci przez konsorcjum uczelni realizujących Europejskie Studia Magisterskie lub Doktoranckie programu Erasmus Mundus (tzw. studia „Mundusowe”) mogą ubiegać się w Biurze Współpracy z Zagranicą o stypendia programu Erasmus.

 

Pobierz komunkat BWZ

18 marca 2010: Stypendia na Praktyki w ramach LLP Erasmus w III turze przyznane

Pobierz komunikat

6 stycznia 2010: Sondaż dla osób, które nie zapisały się na zajęcia

Zapraszam do udziału w sondażu internetowym sprawdzającym potrzeby studentów, którzy jeszcze nie zapisali się na zajęcia w semestrze letnim. Sondaż trwa od 07.01.2010 do 12.01.2010.

dr Rafał Godoń

Wejście na stronę sondażu

5 stycznia 2010: Międzynarodowa Konferencja Naukowa na Wydziale Pedagogicznym

Szanowni Państwo! Mamy przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej poświęconej szeroko ujętej problematyce edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Konferencja odbędzie się w dniach 16-17 września 2010 roku w Warszawie.

                                                                                                                                           Czytaj więcej:

[ wiecej informacji ]

14 grudnia 2009: Uwaga! Zmiany w programie studiów

Uwaga! Studenci trzeciego roku studiów pierwszego stopnia, specjalności: Animacja społeczno-kulturalna, Edukacja ustawiczna i andragogika, Praca socjalna z dzieckiem i rodziną

Wprowadzamy dla Państwa możliwość uzyskania 4 punktów ECTS (maksymalnie 4 ECTS - 60 godz.) za „Praktykę indywidualną”. Szczegółowe informacje na temat tego rodzaju praktyk mogą Państwo uzyskać od kierowników specjalności lub w dziekanacie (pok. 116).

Specjalność: Praca socjalna z dzieckiem i rodziną

Ulega zmianie liczba punktów ECTS, którą otrzymają Państwo za zaliczenie kursu „Projekt socjalny”, obowiązuje: 4 ECTS (a nie 1 ECTS).

Dr Rafał Godoń

2 grudnia 2009: Problem z wysyłaniem poczty dla użytkowników TP S.A.

Z dniem 1 grudnia użytkownicy poczty uniwersyteckiej lub wydziałowej posiadający wykupioną usługę Neostrada TP mogli napotkać problem związany z wysyłaniem swojej poczty, jeśli korzystają z programów typu klient pocztowy

[ wiecej informacji ]

17 listopada 2009: Nowoczesny Uniwersytet - kompleksowy program wsparcia doktorantów i kadry dydaktycznej UW

Prorektor ds. studenckich Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza do udziału w konkursie na stypendia dla najlepszych uczestników studiów doktoranckich oraz młodych doktorów w ramach projektu "Nowoczesny Uniwersytet - kompleksowy program wsparcia dla doktorantów i kadry dydaktycznej Uniwersytetu Warszawskiego" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Termin przyjmowania wniosków: 9- 25 listopada 2009 r. Szczegółowe informacje oraz formularze wniosków

17 listopada 2009: Zaproszenie do projektu Penta Investments - Venture Fund

Penta Investments zaprasza studentów i absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego do udziału w projekcie Venture Funds, w ramach którego można otrzymać dofinansowanie na działania przedsiębiorstw. Kandydaci mogą nadsyłać zgłoszenia wraz z opisem pomysłu do 31 grudnia 2009 r. na adres: venturefund@pentainvestments.com

Więcej na stronie http://www.pentainvestments.com/venture-fund.html

17 listopada 2009: Wernisaż Naukowego Koła Fotografii Społecznej

 

Naukowe Koło Fotografii Społecznej wydziału Pedagogicznego zaprasza na niecodzienny wernisaż we Frazie. Otwarcie wystawy „Punkt Widzenia” odbędzie się w piątek 20 listopada 2009 o g.19.00. Wernisaż jest okazją do rozmowy z autorami zdjęć oraz zapoznania się z działalnością Koła.

 

 

 

17 listopada 2009: Praktyki indywidualne oraz wolontariat

Uniwersytet Dzieci, duży projekt edukacyjny dla dzieci szkolnych, działający w ścisłej współpracy z uczelniami wyższymi zaprasza studentów pedagogiki do dobywania praktyk indywidualnych oraz wolontariatu. Zajęcia odbywają się w soboty.Najbliższe spotkanie informacyjno-szkoleniowe już w środę 18 listopada o godzinie 18.00. Miejsce: biuro UD w Warszawie, ul. Rakowiecka 1/3 m 3 (bliżej Puławskiej)
Korzyści:
- ciekawe, różnorodne zadania, duża autonomia
- możliwość poznania jak działa nowoczesny duży projekt edukacyjny
- duża swoboda w wyborze czasu pracy

Więcej na www.uniersytetdzieci.pl
Prosimy o zgłoszenia mailowe po adres  wolontariat_warszawa@ud.edu.pl

 

16 listopada 2009: Rejestracja na lektoraty

Szkoła Języków Obcych UW informuje, że rejestracja na lektoraty zaoczne zostanie ponownie uruchomiona w dniach 14 listopada od godz. 18.00 do 21 grudnia, do godz. 24.00.
Na zajęcia będą mogli uczęszczać tylko ci studenci, którzy sami zarejestrowali się przez USOS. Studenci, którzy tego nie zrobią, nie będą mogli uczestniczyć w zajęciach i nie będą mogli otrzymać zaliczenia z lektoratu. W razie kłopotów z rejestracją,  należy  kontaktować się z:

 • wsparcie techniczne w przypadku kłopotów z dostępem do testów
  poziomujących: testy-poziom@uw.edu.pl.
 • wsparcie techniczne w przypadku kłopotów z zarejestrowaniem się:
  rejestracja-zetonowa@uw.edu.pl.

Instrukcja rejestracji

30 października 2009: UWAGA PRACOWNICY

Prosimy o zgłaszanie się do Sekcji Finansowej – pok. 111 w terminie do dnia  6 listopada 2009 roku w celu wypełnienia wniosków dotyczących dofinansowania dodatkowego wypoczynku w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. DAWNE BONY!!!

Sekcja Finansowa

27 października 2009: Uwaga studenci kończący prace magisterskie u Pani dr hab. Krystyny Błeszyńskiej!

Oto terminy przewidziane na indywidualne konsultacje: 20.XI, 11.XII.2009, 8.I.2010 w godz. 11.00-12.30 oraz 8.XI, 6.XII.2009, 17.I.2010 w godz. 18.45-19.15 w pok.315 budynku Wydziału. Więcej informacji na ogłoszeniu przy pok. 315.

27 października 2009: Uwaga doktoranci!

Z powodu remontu 2 listopada br. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych!

26 października 2009: Konkurs dla młodych badaczy

Już po raz drugi Elsevier B.V., międzynarodowe wydawnictwo naukowe z siedzibą w Holandii oraz Fundacja Edukacyjna Perspektywy ogłaszają konkurs SCOPUS-Perspektywy Young Researcher Award.

Kandydaci w wieku do 30 lat muszą wykazywać się konkretnymi osiągnięciami naukowymi lub udziałem w wartościowym projekcie naukowym, który zakończył się lub zakończy do 31 grudnia 2009. Kandydatów mogą zgłaszać promotorzy lub opiekunowie naukowi, termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 października 2009 r.

[ wiecej informacji ]

21 października 2009: Szkolenie BHP!

Uwaga studenci I roku I stopnia! Wszystkich obowiązuje szkolenie BHP (daje 0,5 ECTS). Będzie ono przeprowadzone w systemie internetowym. W terminie 2-30 listopada br. należy przejść szkolenie na platformie Centrum Otwartej i Multimedialnej Edukacji (COME). Szkolenie kończy się egzaminem testowym (23 pytania zamknięte jednokrotnego wyboru). Ocena z testu będzie automatycznie wyliczona przez system. Oceny będą wpisywane do indeksów przez Dziekana ds. studenckich. W przypadku niezaliczenia przedmiotu, możliwe jest powtórzenie przedmiotu w roku 2010/2011, ale będzie związane z odpłatnością 200 PLN.

21 października 2009: Uwaga Studenci!

Konieczne jest, aby każdy student miał wygenerowany ze strony UW  adres e-mail. Zostanie on automatycznie wpisany do USOS. Tzw. U-maile mogą otrzymywać wyłącznie osoby posiadające takie adresy. Wiadomości wysłane na inne adresy nie są dostarczane do adresatów.  Adres UW jest również niezbędny do realizacji uczelnianych kursów internetowych.

5 października 2009: Uwaga studenci I i II roku - rozpoczęły się eliminacje do Teatru Akademickiego UW

Eliminacje do zespołu Teatru Akademickiego UW odbędą się 10 października 2009 roku w Piwnicy pod Harendą (ul. Oboźna róg Karasia, między Teatrem Polskim a Uniwersytetem Warszawskim) o godz. 11.00. Kandydatów na aktorów prosimy o przygotowanie interpretacji głosowej wiersza i piosenki lub fragmentu prozy.

 

5 października 2009: Konferencja Literatura w mediach. Media w literaturze

Instytut Humanistyczny Państwowej  Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wlkp. i Telewizja Polska S.A. Oddział w Gorzowie Wlkp. zapraszają do udziału w Interdyscyplinarnej Konferencji Literatura w mediach. Media w literaturze, która odbędzie się w dniach 15-16 marca 2010 roku w Ośrodku Naukowo-Dydaktycznym  w Rogach (woj. lubuskie). Zgłoszenia przyjmowane są do 15 listopada 2009 r. na adres:

dr Katarzyna Taborska Instytut Humanistyczny PWSZ ul. Teatralna 25 66-400 Gorzów Wlkp. (katarzynataborska@wp.pl, tel. 608739000) Zaproszenie

5 października 2009: Zapisy na zajęcia

W związku ze zmianami w USOS-ie wprowadzonymi przez DAK prosimy o zapoznanie się i korzystanie z uaktualnionej instrukcji dostępu do systemu!

Szczegółowa instrukcja rejestracji

2 października 2009: Uwaga studenci IV roku!

Opieka i wychowanie – praca socjalna

Zajęcia z Panią dr E. Bielecką 03.10 zostały odwołane

Zajęcia z Panią dr I. Buchowicz z 05.12 zostały przeniesione na 03.10 od godz. 9:15 do 13:30 s.507

Edukacja początkowa

Spotkanie w sprawie praktyk z Panią dr E. Starorypińską zostało przeniesione z 03.10 na 10.10 na godz. 18:45 s.421

2 października 2009: Uwaga studenci

Spełniając prośbę studentów uprzejmie informuję, że od dnia 1 października 2009 r. WYPOŻYCZALNIA Biblioteki zaprasza od g. 9.45. Godziny otwarcia Czytelni pozostają bez zmian.

 

2 października 2009: Uwaga Studenci

Tylko w sytuacjach wyjątkowych zostaną rozpatrzone wnioski o zmianę grupy lub dopisanie administracyjne na zajęcia obowiązkowe. Wnioski można składać wyłącznie do 7.10.2009 (środa) do godziny 12.00 w pok. 116.  

2 października 2009: Odbiór legitymacji

Zapraszamy po odbiór legitymacji doktoranta do p. 113 w g. 9-16. Koszt legitymacji to 10 zł, płatne na miejscu.

2 października 2009: Uwaga - prośba o uzupełnienie dokumentów

Studenci I roku studiów niestacjonarnych II stopnia proszeni są o uzupełnienie swoich dokumentów o dyplom licencjata oraz ORYGINAŁ świadectwa dojrzałości. Panie, które zmieniły nazwisko po rejestracji internetowej na studia proszone są o dostarczenie skróconego aktu małżeństwa wydanego przez Urząd Stanu Cywilnego.

29 września 2009: Ogólnopolska Konferencja „Człowiek w różnych fazach życia a edukacja seksualna”

2 października 2009 r. w Auli dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się Ogólnopolska Konferencja "Człowiek w różnych fazach życia a edukacja seksualna" z okazji Jubileuszu osiemdziesiątych urodzin prof. dr hab. med. Andrzeja Jaczewskiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 września 2009r. Szczegóły w zaproszeniu [pobierz]

Program konferencji

Formularz zgłoszeniowy

28 września 2009: Porządek Rady Wydziału Pedagogicznego

Porządek Rady Wydziału Pedagogicznego 6 października 2009 r.

24 września 2009: Podział na grupy I roku

Studia trzyletnie

Studia magisterskie uzupełniające

23 września 2009: Inauguracja roku akademickiego 2009/2010

 

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2009/2010

Zobacz zaproszenie:

[ wiecej informacji ]

22 września 2009: Uwaga Studenci - ważna informacja dot. zapisów na zajęcia

Zanim przystąpicie do II tury zapisów, zapoznajcie się z informacją o zmianach w dotychczasowej ofercie zajęć.

[ wiecej informacji ]

9 września 2009: Sondaż dla osób, które nie zapisały sie na zajęcia

Decyzją Prodziekana ds. studenckich, dr. Rafała Godonia, w terminie 10-15 września br. odbędzie się sondaż internetowy sprawdzający potrzeby studentów, którzy jeszcze nie zapisali się na zajęcia, w zakresie zapisów: przedmioty realizowane całorocznie oraz w semestrze zimowym.

Wejście na stronę sondażu

8 września 2009: Wykład dr Marian Lyons z St. Patrick College w Dublinie

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych studentów i pracowników Wydziału Pedagogicznego UW na spotkanie z dr Marian Lyons z St. Patrick College w Dublinie. Nasz gość wygłosi wykład na temat: Historical context of the development of the education system in Ireland.  Spotkanie odbędzie się 17 września o godz. 11.00 w sali 507.

                                                                                     dr hab. Małgorzata Żytko
                                                                                     Koordynator Programu Erasmus
                                                                                     Wydział Pedagogiczny UW

7 września 2009: Dodatkowa rekrutacja na praktyki

Szczegółowe informacje

2 września 2009: Uwaga kandydaci cudzoziemcy na studia niestacjonarne!

Cudzoziemcy, którzy zarejestrowali się na studia niestacjonarne I i II stopnia w systemie IRK proszeni są o zgłoszenie się z kompletem wymaganych dokumentów do sekretariatu Komisji Rekrutacyjnej na Wydziale Pedagogicznym (ul. Mokotowska 16/20, p.214) 10 września 2009 r. na g. 10.00. Tego dnia zostaną przeprowadzone rozmowy kwalifikacyjne w języku polskim na wyżej wymienione studia.

Rozmowa na studia niestacjonarne I stopnia ma na celu sprawdzić znajomość języka polskiego oraz ogólną orientację w zagadnieniach związanych ze studiami pedagogicznymi.

Rozmowa kwalifikacyjna na studia niestacjonarne II stopnia jest przeprowadzana wg następujacych zasad - pobierz szczegółowe informacje

26 sierpnia 2009: 

Pobierz

19 sierpnia 2009: Godziny pracy biblioteki wydziałowej we wrześniu

Wypożyczalnia oraz czytelnia na Wydziale Pedagogicznym we wrześniu br. będzie czynna  od poniedziałku do piątku w godz. 10-14.

11 sierpnia 2009: Uzupełniająca lista przyjętych na stacjonarne studia licencjackie z podziałem na specjalności

90091503625 – Animacja społeczno-kulturalna

90070310941 – Animacja społeczno-kulturalna

00700001091 – Praca socjalna z dzieckiem i rodziną

91050217328 - Praca socjalna z dzieckiem i rodziną

89010404022 - Pedagogika Wczesnoszkolna i Edukacja plastyczna

90012200424 - Pedagogika Wczesnoszkolna i Edukacja plastyczna

4 sierpnia 2009: Learning Agreement

Studenci zakwalifikowani na wyjazd zagraniczny w ramach programu LLP ERASMUS  w roku akademickim 2009/2010 proszeni są o wpisanie swojego Learning Agreement na uruchomionej przez Wydział Pedagogiczny stronie w USOS. Wpisu należy dokonać do 15 sierpnia 2009. Sprawa bardzo pilna!

8 lipca 2009: Uwaga kandydaci na studia!

Wyniki rozmów kwalifikacyjnych na studia stacjonarne II stopnia zostaną ogłoszone 15 lipca br. po g. 15.00. Wszyscy kandydaci zostaną o nich poinformowani za pomocą systemu IRK. Proszę zatem sprawdzać osobiste konta rekrutacyjne na www.irk.uw.edu.pl. Osoby zakwalifikowane zostaną poproszone  o dostarczenie dokumentów do sekretariatu Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej wg określonych przez wenętrzny harmonogram terminów.

Pozostałych zakwalifikowanych do przyjęcia na studia kandydatów (studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia oraz studia niestacjonarne II stopnia) obowiązuje ogólny kalendarz rekrutacji.

1 lipca 2009: Studia równoległe

Opłata rekrutacyjna dla kandydatów na studia równoległe nie jest pobierana!

22 czerwca 2009: 

22 czerwca 2009: Międzynarodowe studia doktoranckie

Osoby zainteresowane studiami doktoranckimi informujemy o studiach Master Erasmus Mundus of Media Engineering for Education (EUROMIME) . Zgłoszenia będa przyjmowane do 25 czerwca br. na  www.euromime.org Kontakt (udzielanie informacji) contact@euromime.org

Ogłoszenie 

18 czerwca 2009: Zmiana terminu rejestracji na zajęcia 2009/2010

Szanowni Państwo,
z przyczyn technicznych (awaria w bazie danych) część osób nie mogła dokonać rejestracji na przedmioty ogólnouniwersyteckie humanistyczne z grupy 0000-HUM-OG w dniu 16.06. po godz. 21:00. Zgodnie z postanowieniem Zarządu Samorządu Studentów UW wszystkie rejestracje na przedmioty z tej grupy, dokonane w dniach 16.06. i 17.06 zostaną anulowane. Rejestracja na przedmioty humanistyczne zostanie przeprowadzona ponownie od dnia 19.06 o godz. 21:00. Dotychczas dokonane zapisy na przedmioty należące do grupy przedmiotów ścisłych 0000-SCISLE-OG obowiązują nadal (nie zostaną anulowane). Za wszelkie wynikłe z zaistniałej sytuacji utrudnienia bardzo przeprasza Dział Aplikacji Komputerowych UW. W związku z zaistniałą sytuacją, obawiając się ogromnego przeciążenia USOS, decyzją Dziekana dr. R.Godonia zmieniony został również termin rejestracji na zajęcia na Wydziale Pedagogicznym. Najbliższa tura (planowana wcześniej właśnie na 19.06.09), odbędzie się się w terminie: 15:30 22.06.2009  -  23:59 29.06.2009

Serdecznie pozdrawiam,

dr Małgorzata Sieńczewska, pełnomocnik ds.USOS na Wydz. Pedagogicznym UW

9 czerwca 2009: Uwaga Studenci!

Od 2009/10 roku wprowadza się nową kategorię zajęć „konwersatoria w języku obcym” (w USOS kody tych kursów zawierają człon „KJO”). Będą to zajęcia prowadzone wyłącznie w języku obcym. Za zaliczenie 30 godzin konwersatorium student uzyskuje 8 ECTS ze względu na duży wkład pracy własnej.  Obecnie „konwersatorium w języku obcym” może zastąpić „translatorium”  (4 ECTS) . W semestrze zimowym 2009/2010 nie przewiduje się translatoriów, a jedynie konwersatoria. W semestrze letnim pojawi się oferta zarówno konwersatoriów jak i translatoriów.

5 czerwca 2009: Zapisy na zajęcia w semestrze zimowym 2009/2010

W imieniu dr. Rafała Godonia, Dziekana ds. studenckich oraz własnym bardzo dziękuję wszystkim, którzy nadesłali swoje uwagi na temat rejestracji na zajęcia w systemie USOS. Uwzględniając sugestię Państwa odnośnie ogromnego przciążenia serwerów w momencie, gdy ruszają zapisy na lektoraty i zajęcia ogólnouniwersyteckie,informuję,że zapisy na zajęcia na Wydziale Pedagogicznym odbędą się w następujących terminach:

I tura

15:30 09.06.2009 - 23:59 15.06.2009 -studenci obecnego IV r studiów magisterskich, obecnego Ir studiów drugiego stopnia oraz studenci obecnego II roku studiów licencjackich

15:30 19.06.2009 - 23:59 26.06.2009 -studenci obecnego III r studiów magisterskich oraz studenci obecnego I roku studiów licencjackich

II tura

15:30 21.09.2009 -23:59 30.09.2009 - wszyscy studenci uprawnieni do rejestracji.

II tura będzie miała jedynie charakter korygujący wybory dokonane w pierszej turze. W dniach 1.09-15.09.2009 planowany jest sondaż,na temat potrzeb i oczekiwań studentów, którzy nie zapisali się na zajęcia.

Życzę udanej sesji i serdecznie pozdrawiam,

Małgorzata Sieńczewska

pełnomocnik Dziekana ds. USOS

3 czerwca 2009: Harmonogram sesji letniej - studia stacjonarne!

Pobierz

3 czerwca 2009: Wykaz przeprowadzonych zajeć w semstrze letnim

Uprzejmie prosimy o uzupełnianie tabeli przeprowadzonych zajęć dydaktycznych na studiach niestacjonarnych w semestrze letnim, w roku akademickim 2008/2009. Tabela do pobrania tutaj

28 maja 2009: 

28-29.05.2009: „Wychowanie estetyczne dziś. W czterdziestą rocznicę śmierci Herberta Reada”

Międzynarodowa Konferencja Naukowa w dniach 28-29.05.2009.

Termin zgłoszeń: 28 lutego 2009 roku. [Karta zgłoszenia]

Kontakt: Zakład Teorii Wychowania Estetycznego, Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Mokotowska 16/20, 00-561 Warszawa lub e-mail: apiejka@uw.edu.pl, msamoraj@uw.edu.pl

27 maja 2009: 

Sesja egzaminacyjna, zaliczenia oraz terminy wpisów do indeksu.

18 maja 2009: 

„PROJEKTY EDUKACYJNE: Szkolne Atelier Artystyczne”

Zaproszenie do uczestnictwa w jednodniowej konferencji w dn. 18 maja 2009.

18 maja 2009: Fundacja na rzecz Nauki Polskiej - stypendia konferencyjne

Dofinansowanie uczestnictwa w międzynarodowych kongresach, sympozjach i konferencjach naukowych

Celem tego programu jest dofinansowanie uczestnictwa polskich uczonych w międzynarodowych kongresach, sympozjach i konferencjach naukowych w Polsce lub za granicą.

[ wiecej informacji ]

7 maja 2009: 

 The 16th International Conference "The Social - Educational Role of Pedagogue: Reality and Expectations" 

Read more:

[ wiecej informacji ]

5 maja 2009: Nowe koszulki wydziałowe!!!

Nie masz jeszcze swojej koszulki Wydziałowej? Każdy szanujący się Pedagog powinien mieć ją w szafie! Już teraz możesz ją nabyć w pokoju 425 (pokój samorządu) podczas dyżurów.

Cena koszulki: 15 zł, wrażenia z noszenia - bezcenne!

Kliknij, aby zobaczyć

 

4 maja 2009: Warsztaty metodyczne dla studentów Wczesnego nauczania języka angielskiego

Warsztaty metodyczne dla studentów starszych roczników oraz słuchaczy studiów podyplomowych odbędą się 15 maja (piątek) o g. 13.30 w sali 501. Więcej

4 maja 2009: Informacje dla kandydatów niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne oraz przewlekle chore, które chcą studiować na Uniwersytecie Warszawskim znajdą wszystkie potrzebne informacje tutaj W razie dodatkowych pytań dot. studiowania na Wydziale Pedagogicznym, prosimy o kontakt telefoniczny lub emailowy.

29 kwietnia 2009: 

Zaproszenie do uczestnictwa w jednodniowej konferencji:

PROJEKTY EDUKACYJNE: Szkolne Atelier Artystyczne, 18 maja 2009

Więcej:

[ wiecej informacji ]

22 kwietnia 2009: Wydział Pedagogiczny współorganizatorem „II Ogólnopolskiej Debaty o Zdrowiu Seksualnym”

Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytet Zielonogórski oraz Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej są organizatorami już „II Ogólnopolskiej Debaty o Zdrowiu Seksualnym” , która odbędzie się 24 kwietnia 2009 r. w Warszawie, w Sali Balowej hotelu Hyatt Regency Warsaw. Przedsięwzięcie organizowane jest w ramach Ogólnopolskiego Programu Zdrowia Seksualnego. [Więcej]

17 kwietnia 2009: Dodatkowa kwalifikacja na zagraniczne Erasmus 2009/2010 (bez stypendium)

Komunikat BWZ nr 31/E/s/09 oraz Wykaz wolnych miejsc

10 kwietnia 2009: 

Przypominamy, że 20 kwietnia zostanie uruchomiony system Internetowej Rejestracji Kandydatów - www.irk.uw.edu.pl – na studia  stacjonarne oraz niestacjonarne I i II stopnia. Każdy kandydat po założeniu w systemie osobistego konta rekrutacyjnego powinien:

 • wprowadzić niezbędne dane określone przez IRK, dotyczące także wyboru kierunków studiów,
 • dokonać opłaty administracyjnej,
 • zapisać się na Centralny Egzamin Wewnętrzny (dotyczy kandydatów na studia  I stopnia legitymujących się tzw. starą maturą – do 2004 roku). 

19 marca 2009: DNI OTWARTE

Zachęcamy do odwiedzenia naszego stanowiska podczas Dnia Otwartego na Uniwersytecie Warszawskim – 25 kwietnia 2009 r. w godzinach 10.00 – 16.00 na terenie kampusu głównego, Krakowskie Przedmieście 26/28.

Po jeszcze więcej informacji na temat tegorocznej rekrutacji oraz studiowania na Wydziale Pedagogicznym zapraszamy na Wydziałowy  Dzień Otwarty – 26 kwietnia 2009 r. od g. 12.00 – 14.00, ul. Mokotowska 16/20, blisko Placu Zbawiciela.

Podczas spotkania będziecie mieli okazję poznać studentów oraz wykładowców Wydziału, dowiedzieć się więcej na temat oferty Wydziału, dopytać o szczegóły dotyczące każdej z proponowanych przez nas specjalności, uczestniczyć w mini-wykładzie z zakresu psychologii oraz wziąć udział w konkursie z nagrodami! Otrzymacie także materiały na temat rekrutacji i naszej oferty. Plakat

 

10 lutego 2009: Uwaga Studenci! Informacje (przypomnienie) na temat zajęć z wychowania fizycznego

 Na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich obowiązuje 120 godzin zajęć. Zajęcia winny być realizowane w ciągu pierwszych czterech (a najpóźniej pięciu) semestrów. Wszystkie sprawy dotyczące zaliczenia przedmiotu WF (rejestracje, żetony, wpisy, zwolnienia, podpięcia, zaliczenia WF w ramach wymiany zagranicznej itp.) studenci załatwiają bezpośrednio w Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UW.

[ wiecej informacji ]

30 listopada 2008: Wystawa ORBIS PICTUS

ORBIS PICTUS – Świat malowany Jana Amosa Komeńskiego

Otwarcie wystawy: 17.12.2008 o godz. 17.00, Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie. Więcej o wystawie

19 listopada 2008: 

„50-lecie Pedagogiki Specjalnej na Uniwersytecie Warszawskim.
Trwałość i zmiana w dorobku jej twórców”

Sympozjum. Warszawa, 19 listopada 2008 r.

19 września 2008: 22 września 2008 - seminarium „Dilemmas of contemporary education: theory and practice”

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu dyskusyjnym z udziałem dr. Pádraiga Hogana z National University of Ireland – Maynooth.

Termin: 22.09.08, poniedziałek, godz. 11.00, sala 507.

13 września 2008: 

Uprawnienia, kwalifikacje i kształcenie kadr kierujących placówkami oświatowymi.
Konferencja. Warszawa, 13 września 2008 r.

19 czerwca 2008: 

Kształcenie pedagogów i nauczycieli w zakresie zagadnień biomedycznych.   [PDF]   [DOC]
Ogólnopolskie Seminarium - forum dyskusyjne. Warszawa 19-21 czerwca 2008 r.
Program

20 maja 2008: 

Komunikat w sprawie zajęć ogólnouniwersyteckich

6 marca 2008: 

 Uwaga! Informacja dotycząca wpisywania ocen do protokołów zajęć

6 marca 2008: 

 Wiadomości Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych Unii Europejskiej

6 października 2007: Uwaga!

W związku ze zmianami w USOS-ie wprowadzonymi przez DAK prosimy o zapoznanie się i korzystanie z uaktualnionej instrukcji dostępu do systemu!

25 września 2008: INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2008/2009

10 lipca 2008: Zaproszenie do uczestnictwa w konferencji:

Uprawnienia, kwalifikacje i kształcenie kadr kierujących placówkami oświatowymi,
Warszawa, 13 września 2008

6 maja 2008 roku na Wydziale Pedagogicznym UW odbyły się wybory na stanowisko Dziekana w kadencji 2008-2012

9 września 2008: Social Class and the Irish Educational System, 1966 - 2006.

Wykład dr Carmel Dinan z St. Patrick`s College w Dublinie.
Zapraszamy: wtorek 09.09 br. o godz. 16.00, w sali 507.

Warszawa, 19 - 21 czerwca 2008:
Konferencja: Kształcenie pedagogów i nauczycieli w zakresie zagadnień biomedycznych.

Ogólnopolskie Seminarium - forum dyskusyjne. Program   [PDF]   [DOC]

UWAGA: STUDENCI WSZYSTKICH RODZAJÓW
STUDIÓW STACJONARNYCH

DECYZJĄ PANI PRODZIEKAN, DR HAB. MAŁGORZATY KARWOWSKIEJ STRUCZYK, WSZYSCY STUDENCI (OPRÓCZ OSTATNICH ROCZNIKÓW: IIIDZ, IIDU, VDM) MAJĄ OBOWIĄZEK ZAŁOŻENIA KONTA ELEKTRONICZNEGO NA SERWERZE UNIWERSYTECKIM. W TYM CELU NALEŻY WEJŚĆ NA STRONĘ INTERNETOWĄ UW I NA GÓRNYM PASKU ODNALEŹĆ IKONKĘ "POCZTA" LUB BEZPOŚREDNIO ZA POMOCĄ LINKU: http://poczta.student.uw.edu.pl

UTWORZONE W TEN SPOSÓB KONTO ELEKTRONICZNE BĘDZIE PODSTAWOWĄ FORMĄ KOMUNIKOWANIA SIĘ PRACOWNIKÓW NAUKOWYCH I DZIEKANATU ZE STUDENTAMI I POSZCZEGÓLNYMI GRUPAMI ZAJĘCIOWYMI.

KONTO NALEŻY UTWORZYĆ DO DNIA 27 CZERWCA 2008. JEST TO TERMIN NIEPRZEKRACZALNY.

SPECJALISTA
Anna Szewczyk

20 maja 2008: „Projekt założeń reformy systemu nauki i szkolnictwa wyższego”. Debata z udziałem prof. Barbary Kudryckiej

Prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow, rektor Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na debatę z udziałem prof. Barbary Kudryckiej, minister nauki i szkolnictwa wyższego na temat „Projektu założeń reformy systemu nauki i szkolnictwa wyższego”.
Debata odbędzie się we wtorek, 20 maja, w auli Starej Biblioteki Uniwersytetu przy Krakowskim Przedmieściu 26/28. Początek o godz. 15.00. Projekt reformy, stanowiący podstawę do dyskusji, został zamieszczony na stronie: http://www.uw.edu.pl/pl.php/aktualnosci/reforma.html

 
20 maja 2008: Spotkanie dla pracowników i doktorantów w sprawie Uniwersytetu Otwartego
(godz. 13.30, sala 507)

10 maja 2008: Spotkanie Warszawskiego Forum Oświatowego „Sześciolatki w szkole”

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Warszawskiego Forum Oświatowego „Sześciolatki w szkole”, które odbędzie się w sobotę, 10 maja 2008 r. godz. 9.00 - 12.45 w Instytucie Głuchoniemych, Warszawa, Plac Trzech Krzyży 4/6.

 
7 maja 2008: Polskie Liceum: reforma reform

07.05.08 o godzinie 18.00 odbędzie się Debata Instytutu Socjologii (ul. Karowa 18) poświęcona zagadnieniom związanym z planowaną reformą liceów.
Wśród zaproszonych panelistów obecni będą:

Katarzyna Hall - minister edukacji
Krzysztof Koseła - profesor socjologii UW,
Anna Piekarska - dyrektor XIX LO w Warszawie,
Anna Zahorska - dr hab. socjologii UW

Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników i studentów Wydziału Pedagogicznego UW do włączenia się do debaty.

Instytut Socjologii UW

 
Szkoła Ruchoma - MOBILE SCHOOL
29 kwietnia, godz. 10-15.00, Wydział Pedagogiczny, hol główny, parter

Zapraszamy studentów, którzy chcieliby zdobyć przygotowanie, odbyć staż lub zaliczyć praktyki, a przede wszystkim zyskać nowe umiejętności w ciekawym środowisku warszawskiej Pragi.

Więcej informacji

25 kwietnia 2008: Spotkanie z elektorami studentów

Studenci - elektorzy zapraszają wszystkich studentów na debatę dotyczącą wyboru dziekana Wydziału. Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia br. (piątek) w godz. 10.00 - 11.30 w sali 413.. W tym czasie obowiązują godziny dziekańskie dla wszystkich.

 
24 kwietnia 2008:

Zaproszenie na debatę i warsztaty w ramach spotkań promujących podręcznik genderowy pt. „Równa szkoła - edukacja wolna od dyskryminacji. Poradnik dla nauczycielek i nauczycieli”, 24 kwietnia br., Warszawa

Program spotkania

 
14 kwietnia 2008: WYBORY DZIEKANA WYDZIAŁU PEDAGOGICZNEGO - programy wyborcze:

prof. dr hab. Elżbieta Putkiewicz - Program wyborczy
dr hab. Alicja Siemak-Tylikowska, prof. UW - Program wyborczy

 
11 kwietnia 2008: ZEBRANIE Z KANDYDATAMI NA STANOWISKO DZIEKANA WYDZIAŁU PEDAGOGICZNEGO  
9 kwietnia 2008: Konferencja

Studenckie Koło Naukowe Rewalidacji KONAR, zaprasza na konferencję "Równe Studia", która odbędzie się dnia 9 kwietnia 2008 roku w godzinach 12.00-15.00 na naszym Wydziale.

Konferencja „Równe Studia” ma na celu zachęcenie młodzieży do studiowania na Uniwersytecie Warszawskim, w szczególności osób niepełnosprawnych. Pragniemy oprócz przedstawienia informacji dotyczących ogólnych zasad studiowania na Uniwersytecie, rozszerzyć program Konferencji o punkty niezwykle ważne dla osób niepełnosprawnych, np. udogodnienia architektoniczne na różnych Wydziałach, czy pomoc socjalna, które nie są omawiane na Dniach Otwartych.

 
6-10 kwietnia 2008: Polsko-belgijskie sympozjum na temat partycypacji kulturalnej młodzieży

1 kwietnia 2008: WYBORY DZIEKANA WYDZIAŁU PEDAGOGICZNEGO - informacja o wynikach głosowania indykacyjnego  
Informacja dla studentów V roku Edukacji Początkowej wszystkich specjalizacji
(ważne)

Studenci Wydziału Pedagogicznego specjalności Edukacja Początkowa zostali wylosowani do udziału w międzynarodowych badaniach TEDS-M. Dotyczą one procesu kształcenia studentów przygotowywanych do zawodu nauczyciela uczącego zagadnień matematycznych, w tym przyszłych nauczycieli klas I-III.

Proszę wszystkich studentów V roku EPR, EPJ, EPM o przybycie na krótkie spotkanie w piątek 14 marca o godz. 13.15 do sali 501 w celu wypełnienia przygotowanego dla Państwa kwestionariusza ankiety.

Dr hab. Małgorzata Żytko
Koordynator Międzynarodowych Badań TEDS-M
na Wydziale Pedagogicznym UW

Informacja o badaniu TEDS-M 2008

TEDS-M (IEA Teacher Education and Development Study in Mathematics, w skrócie TEDS-M) to badanie zróżnicowania kształcenia studentów przygotowywanych do wykonywania zawodu nauczyciela uczącego zagadnień matematycznych. Badanie jest realizowane pod egidą Międzynarodowego Stowarzyszenia Badań Osiągnięć Edukacyjnych (International Association for the Evaluation of Educational Achievement, IEA) i jest koordynowane przez konsorcjum międzynarodowe Michigan State University (USA) i Australian Council for Educational Research (Australia). W badaniu bierze udział kilkanaście krajów, w tym m.in. Hiszpania, Niemcy, Norwegia, Singapur, Włochy i Stany Zjednoczone. W Polsce badanie finansuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a za jego przygotowanie i realizację odpowiada Instytut Filozofii i Socjologii PAN.

Głównym celem badania TEDS-M jest określenie zróżnicowania praktyki kształcenia przyszłych nauczycieli. Jest to pierwsze przedsięwzięcie międzynarodowe, które stawia sobie za cel uzyskanie porównywalnych i reprezentatywnych danych o wiedzy i przekonaniach studentów kształconych z intencją przygotowania ich do pracy nauczyciela uczącego matematyki jako odrębnego przedmiotu szkolnego (w Polsce studia na kierunku matematyka), lub nauczyciela uczącego zagadnień matematycznych w pierwszych klasach szkół podstawowych w formule nauczania zintegrowanego (w Polsce studia na kierunku pedagogika).

 
12 marca 2008: "Kariera zawodowa. Dylematy"
XI Studencka Konferencja Naukowa Specjalizacji Andragogicznej Wydziału Pedagogicznego UW

 
19 lutego 2008:
Wydziałowa Komisja Wyborcza Wydziału Pedagogicznego zaprasza na zebrania wyborcze

 
28 stycznia 2008: Uwaga młodzi pracownicy naukowi i studenci!

Istnieje możliwość ubiegania się o dwuletnie członkostwo (Junior Fellow) w EVA - fińskiej organizacji think-tank. Termin składania aplikacji upływa 15 lutego 2008. Więcej informacji: http://www.eva.fi/eng/index.php?m=2&show=299

UNIWERSYTET WARSZAWSKI
Biuro Współpracy z Zagranicą
Krakowskie Przedmieście 26/28     00-927 Warszawa
Tel.: (022) 55 20 482     Faks: (022) 55 24 011
e-mail: Barbara.Frankiewicz@adm.uw.edu.pl
http://www.bwz.uw.edu.pl

BWZ-297/11/2007            Warszawa, 30.11.2007

Szanowni Państwo,

Dot. Stypendiów Funduszu Wyszehradzkiego

Głównym celem Funduszu Wyszehradzkiego jest promowanie wymiany studenckiej pomiędzy uczelniami z krajów grupy V4 (Czechy, Węgry, Polska i Słowacja), a także z krajów Europy Środkowo-Wschodniej i krajów bałkańskich, niebędących członkami Unii Europejskiej.

Są to 3 odrębne programy stypendialne, służące studentom studiów magisterskich i pomagisterskich. Wspierają one finansowo stypendystę i uczelnię przyjmującą przez okres od 1 do 4 semestrów (w zależności od programu):

 • Stypendia wewnątrz-wyszehradzkie (Intra-Visegrad Scholarships) dla studentów z krajów grupy V4 (studia w uczelniach tej grupy);
 • Stypendia dla studentów wyjeżdżających (Out-Going Scholarships) pozwalają studentom studiować w wybranych krajach spoza grupy V4 (Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Czarnogóra, Macedonia, Mołdawia, Rosja, Serbia, Ukraina);
 • Stypendia dla studentów przyjeżdżających (In-Coming Scholarships) umożliwiają stypendystom z wybranych krajów studia na uczelniach krajów grupy V4. Program ten odnosi się do obywateli Albanii, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Czarnogóry, Macedonii, Mołdawii, Rosji, Serbii, Ukrainy. W ramach tego programu kontynuowany jest pomyślnie rozwijający się podprogram Stypendiów Ukraińskich ukierunkowany przede wszystkim na stypendystów z Ukrainy i ich studia w krajach grupy V4.

W lutym 2008 r. uruchomiony zostanie nowy program grantów pod nazwą "Visegrad University Studies Grant", którego celem jest wspieranie innowacyjnych programów kształcenia lub całych studiów w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych, zwłaszcza zajmujących się zagadnieniami dotyczącymi bezpośrednio krajów Grupy Wyszehradzkiej.

Więcej informacji na : www.visegradfund.org/curriculum.html.

Łączę wyrazy szacunku,

Otrzymują:

Dziekani i Kierownicy samodzielnych jednostek UW - według rozdzielnika

Informacje na temat dwóch rodzajów letnich kursów w dziedzinie praw człowieka i mniejszości, organizowanych przez Humanity in Action Polska dla:
- polskich studentów i studentów studiujących na polskich uniwersytetach (Polski & Amerykański Program)
- ukraińskich studentów (Polski Program)

Termin składania aplikacji upływa 31.01.2008.
Aplikacje i bliższe informacje nt. programów i działalności HiA dostępne są na stronie http://www.humanityinaction.org

Terminy programów letnich:

 1. Polski Program Letni:
  07.06 - 10.06- oficjalne otwarcie w Kopenhadze
  11.06 - 04.07- główna część programu letniego w Warszawie
  05.07 - 08.07 - oficjalne zamknięcie w Kopenhadze
  jesień 2008/zima 2009 - seminaria "follow-up" w USA
 2. Amerykański Program Letni:
  12.07 - 15.08 - seria zajęć i seminariów w Nowym Jorku
  21.08 - 17.10 - praktyki w organizacjach pozarządowych zajmujących się prawamu człowieka i mniejszości w San Francisco.

HUMANITY IN ACTION (HiA)

Humanity in Action Polska (w organizacji) od 2005 r. współpracuje z organizacjami partnerskimi HiA w Danii, Francji, Holandii, Niemczech i USA, tworząc wspólnie sieć transatlantycką. Celem Humanity in Action jest kształcenie przyszłych elit, mających wiedzę w dziedzinie praw człowieka, zaangażowanych w działalność na rzecz ich umacniania oraz posiadających międzynarodowe kontakty z innymi osobami aktywnymi na tym polu.

Działalności HiA Polska (w organizacji) jest sponsorowana przez Fundację "Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość".

Główne formy działalności:

 • organizowanie programów edukacyjnych (programy letnie) dla szczególnie uzdolnionych i aktywnych studentów w dziedzinie praw człowieka i praw mniejszości
 • tworzenie ram dla indywidualnych projektów studentów (action plans)
 • pomoc w nawiązywaniu bezpośrednich kontaktów pomiędzy studentami a autorytetami w dziedzinie praw człowieka i praw mniejszości (system mentoringu)
 • utrzymywanie kontaktów pomiędzy absolwentami programu z różnych krajów, dzięki czemu mogą oni wspólnie, w międzynarodowych grupach realizować projekty w dziedzinie praw człowieka (senior fellows network).
 • oferowanie prestiżowych praktyk dla senior fellows, dzięki którym mają oni możliwość poznania pracy różnych instytucji w dziedzinie praw człowieka i podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych. HiA oferuje praktyki w następujących instytucjach: Kongres Stanów Zjednoczonych, Międzynarodowy Trybunał ds. Zbrodni w b. Jugosławii, War Crimes Chamber w Sarajewie, Duńskie Centrum ds. Praw Człowieka, Parlament Europejski oraz instytucje znajdujące się Berlinie.

Humanity in Action Poland
Center for International Relations

Emilii Plater 25 St.
00-688 Warsaw, Poland
Ph. +48 (0) 22 629 48 69
m.szarota@humanityinaction.org
http://www.humanityinaction.org

Więcej informacji

 
18 grudnia 2007: Informacje dla Pracowników

Szanowni Państwo,
uprzejmie informuję, że w grudniu br. możecie mieć Państwo utrudniony kontakt z niektórymi pracownikami dziekanatu ds. studenckich, ponieważ bardzo intensywnie pracują oni nad wprowadzeniem oferty dydaktycznej do systemu USOS. Działania te są konieczne, jeżeli chcemy zrealizować w terminie zapis Regulaminu Studiów na UW dotyczący rejestracji na zajęcia w semestrze letnim:

"Pierwsza tura zapisów na zajęcia całoroczne lub prowadzone w semestrze zimowym albo w pierwszym trymestrze przebiega od 1 czerwca do 30 czerwca poprzedniego roku akademickiego. Zapisy na zajęcia w semestrze letnim w pierwszej turze odbywają się od 1 do 30 grudnia roku akademickiego, w którym będą odbywać się te zajęcia" (Regulamin Studiów na Uniwersytecie Warszawskim, z dn. 18.09. 2006, § 17, pkt.6).

Z poważaniem,
Małgorzata Karwowska-Struczyk
Prodziekan ds. studenckich

4 grudnia 2007: Program Uczenie się przez całe życie (LLP) - ERASMUS 2008/2009

Drodzy Studenci!!!

Jeśli w roku akademickim 2008-2009 chcielibyście część swoich studiów odbyć w uczelni zagranicznej, możecie skorzystać z programu Erasmus.

Wymagane dokumenty :

 • podanie do Prodziekana ds. studenckich
 • zaświadczenie o stopniu znajomości języka obcego
 • list motywacyjny (uzasadnienie wyboru uczelni zagranicznej)

Ostateczny termin składania dokumentów: 25.02.2008
Termin rozmowy kwalifikacyjnej: 29.02.2008

Bliższe informacje znajdą Państwo na stronie Biura Współpracy z Zagranicą UW
i w Biurze Erasmus Wydziału Pedagogicznego, s.113

Lista uczelni zagranicznych, do których można wyjechać znajdzie się na naszej stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń programu Erasmus.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 
BARI - Rozliczenie zbiórki i dalsze psie losy

SERDECZNIE DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM OFIARODAWCOM NA RZECZ BARIEGO!

W puszce znalazło się 458,02 zł ! (zawartość puszki przeliczyły Kol. Kol. B. Dobrowolska i A. Szewczyk z Sekretariatu Studiów Dziennych; protokół do wglądu)

Pieniądze zostaną przeznaczone bądź na ochipowanie Bariego i wyposażenie w nowym domu, bądź na opłatę dalszego pobytu w przytulisku. Na razie niestety Bari musi tam pozostać. Mimo prawdziwie nadzwyczajnych zalet Bariego, jeszcze nie znaleźliśmy nowego właściciela. Za pobyt Bariego od 12 XII do 31 XII zapłaciłam 500 zł. (rachunek do wglądu). Było to możliwe tylko dzięki Państwa ofiarności!

Bardzo dziękuję za okazane serce i pomoc wszystkim Ofiarodawcom w imieniu własnym i Bariego!

Nadal szukamy miejsca dla samotnego, łagodnego, stęsknionego za prawdziwie dobrym panem, Bariego!!!!

Małgorzata Kopczyńska

(pok. 332), tel. 022 628 82 73; 0698 198 327

 
27 listopada 2007: Komunikat nr 1 Uczelnianej Komisji Wyborczej z dnia 27 listopada 2007 r. w sprawie wyborów elektorów w grupie doktorantów do Rady Głównej Szkolnictwa Wyższego
 
26 listopada 2007: Zostań Animatorem Centrum Nauki Kopernik!

Pasjonujesz się jakąś dziedziną nauki?
Lubisz wyjaśniać jak działa świat?
Potrafisz przeprowadzić ciekawe doświadczenie?
Masz trochę wolnego czasu i chcesz poświęcić go innym?
Dołącz do zespołu animatorów Centrum Nauki Kopernik! Z nami będziesz zadziwiać publiczność efektownymi eksperymentami i wyjaśniać prawa przyrody przy pomocy interaktywnej wystawy.
Oferujemy:
- możliwość popularyzacji nauki
- ciekawą pracę w ciągłym kontakcie z ludźmi
- szkolenia
- udział w różnorodnych projektach
Oczekujemy:
- umiejętności ciekawego i zrozumiałego mówienia o nauce
- kreatywności i umiejętności pracy w zespole
- znajomości angielskiego w stopniu komunikatywnym
- poczucia humoru
Posiadanie prawa jazdy będzie poważnym atutem.
Szczegóły na stronie: www.kopernik.org.pl/praca.php
Na zgłoszenia czekamy tylko do 30 listopada 2007 roku!

 
23 listopada 2007:

Dyrekcja Szkoły Języków Obcych uprzejmie informuje, że najbliższa sesja egzaminacyjna z języków obcych odbędzie się w czerwcu 2008 r. Natomiast w sesji zimowej SzJO przeprowadzi rozmowy kwalifikacyjne o stopniu biegłości językowej ze studentami ubiegającymi się o udział w studiach zagranicznych.

dr Hanna Mrozowska

23 listopada 2007: "Drewniany chłopiec" - nowy tomik wierszy Grzegorza Majkrzaka
 
23 listopada 2007: Szukamy miejsca dla Bariego
 
20 listopada 2007: Po potopie. Dziecko, książka i biblioteka w XXI wieku. Diagnozy i postulaty - konferencja 20-21 listopada 2007
 
7-9 listopada 2007: Targi Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2007

W dniach 7-9 listopada 2007r. w holu Auditorium Maximum na terenie głównego campusu UW odbędą się I Targi Książki Akademickiej i Naukowej "ACADEMIA 2007". Weźmie w nich udział 50 wystawców z całej Polski, którzy zaprezentują najnowszą ofertę wydawniczą z niemal każdej dziedziny naukowej - nauk ścisłych, przyrodniczych oraz humanistycznych. Prezentacji książek będą towarzyszyć liczne imprezy- seminaria naukowe, spotkania autorskie oraz koncerty. Planowany jest także konkurs dla publiczności, w którym będzie można wygrać wiele interesujących nowości wydawniczych.

Więcej informacji o targach na stronie: http://www.wuw.pl/academia/

 
29 października 2007: Uwaga I rok pierwszego stopnia! Wybór specjalności

1. W wyniku dotychczasowego postępowania dotyczącego wyboru specjalności zapadła decyzja o uruchomieniu specjalności "Animacja społeczno-kulturalna" - 2 grupy; "Edukacja ustawiczna - andragogika" - 2 grupy oraz "Pedagogika wczesnoszkolna z pedagogiką przedszkolną"- 1 grupa.

2. W przypadku Animacji i Andragogiki o przyjęciu zadecydowały wyniki rekrutacji (lista rankingowa wyników postępowania rekrutacyjnego).

Na Pedagogikę wczesnoszkolną z pedagogiką przedszkolną zostali przyjęci wszyscy zadeklarowani.*

3. Pozostali studenci mają drugą szansę zapisania się lub przepisania na inne proponowane przez Wydział specjalności:

  • Specjalność ogólnopedagogiczną z pedagogiką przedszkolną;
  • Specjalność ogólnopedagogiczną z jedną ze specjalności dodatkowych, czyli: Edukacją plastyczną lub Edukacją integracyjną z terapią pedagogiczną lub Specjalnością opiekuńczo-wychowawczą;
  • Specjalność: Praca socjalna z dzieckiem o rodziną.

Otwarte zostaną 3 specjalności, na które zgłosi się najwięcej studentów. Limit minimalny umożliwiający otwarcie to 15 studentów

4. W celu lepszego poinformowania studentów o planowanych specjalnościach Pani Prodziekan ds. studenckich zaprasza wszystkich studentów niezakwalifikowanych na spotkanie, w poniedziałek 29 października 2007 w godz. 12.30-13.15 w s. 413. Wykład z "Biomedycznych podstaw rozwoju" będzie skrócony do godz. 12.30.

5. Zapisy na specjalności przeprowadzą opiekunowie roku w następujących terminach:

Poniedziałek, 29.10.07 , godz. 15.00-16.00 s.113 - Pani mgr Joanna Szycman

Wtorek, 30.10.07, godz. 13.15-14.15 s.326 - Pan mgr Marek Konatkowski.

Studenci podają dwie możliwości w kolejności zgodnej z preferencjami.

W środę 31.10.07 ok. godz. 13.30 zostanie podany na tablicy ogłoszeń komunikat na temat uruchomionych specjalności i osób przyjętych na nie.

* Listy studentów zakwalifikowanych (pkt.1 i 2)zostały wywieszone na tablicy ogłoszeń między I a II piętrem.

 
22 października 2007:

Ubezpieczenie pracowników etatowych, doktorantów i studentow od następstw nieszczęśliwych wypadków

1 października 2007: Biblioteka

Z dniem 1 października 2007 prawo do korzystania z WYPOŻYCZALNI Biblioteki nabywa się z chwilą założenia karty bibliotecznej w BUW, którą należy aktualizować na początku nowego semestru.

 
28 września 2007: [pdf]

MINISTERSTWO NAUKI
I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO

BRYTYJSKO-POLSKI PROGRAM dla MŁODYCH NAUKOWCÓW
2008

O programie

Celem Brytyjsko-Polskiego Programu dla Młodych Naukowców jest wspieranie wspólnych badań naukowych, głównie zapewnienie młodym pracownikom naukowym z Polski i Wielkiej Brytanii możliwości poszerzania wiedzy i przeprowadzania badań. Program umożliwia uczestnikom wizyty badawcze w instytucjach partnerskich w Wielkiej Brytanii (w przypadku polskich uczestników) lub w Polsce (w przypadku uczestników z Wielkiej Brytanii).

Do kogo jest skierowana oferta?

Wnioski o udział w programie mogą składać młodzi naukowcy specjalizujący się w naukach matematyczno-przyrodniczych, stosowanych i społecznych. Kandydaci powinni być doktorantami lub pracownikami naukowymi, którzy uzyskali już stopień doktora w okresie do pięciu lat przed złożeniem wniosku.

Finansowanie

Program w Polsce jest wspólnie finansowany i zarządzany przez British Council oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Udzielane granty pokrywają wyłącznie koszty podróży i utrzymania.

British Council pokrywa koszty w funtach związane z międzynarodowymi podróżami brytyjskich naukowców oraz koszty utrzymania polskich badaczy podczas ich pobytu w Wielkiej Brytanii.

Instytucja macierzysta polskich uczestników projektu pokrywa koszty w złotówkach związane z międzynarodowymi podróżami polskich naukowców oraz koszty utrzymania brytyjskich badaczy podczas ich pobytu w Polsce.

Wnioski mogą być przesłane do British Council albo do MNiSW.

Termin składania wniosków

Ostatecznym terminem składania wniosków na projekty rozpoczynające się w 2008 roku jest 30 listopada 2007 roku.

Komisja dokonująca oceny wniosków, składająca się z brytyjskich i polskich naukowców, zbierze się w marcu 2008 roku. Wyniki konkursu będą ogłoszone natychmiast po spotkaniu Komisji.

Dalsze informacje oraz formularze wniosków zgłoszeniowych

Mariola Ambroziak

e-mail:mariola.ambroziak@britishcouncil.pl
http://www.britishcouncil.pl

Junona Nowak-Roguska

e-mail:junona.nowak-roguska@mnisw.gov.pl
http://www.mnisw.gov.pl

Stypendia na Słowacji

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego informuje, że studenci, doktoranci i pracownicy naukowi mogą ubiegać się o stypendium na część studiów magisterskich i doktoranckich na Słowacji, a także o możliwość pobytu badawczego lub udziału w cyklu wykładów na słowackiej wyższej uczelni, w placówce badawczej lub organizacji pozarządowej.

Stypendia są przyznawane w ramach Narodowego Programu Stypendialnego Republiki Słowackiej.

Wnioski na stypendia na rok akademicki 2007/2008 na pobyt w semestrze letnim można składać do 15 listopada 2007.

Szczegółowe informacje dotyczące Narodowego Programu Stypendialnego Republiki Słowackiej znajdują się na stronie internetowej http://www.scholarships.sk

 
kwiecień 2007: Szanowni Państwo!

Biblioteka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego pragnie poinformować Państwa, że:

- Od dnia 1 stycznia 2007 Biblioteka nie prowadzi już kartkowego katalogu alfabetycznego. Publikacje wpływające po tej dacie są dostępne jedynie w katalogu elektronicznym prowadzonym wspólnie z Biblioteką Uniwersytecką w Warszawie. www.buw.uw.edu.pl Nasze książki są widoczne z pozycji egzemplarza.

- W katalogu elektronicznym znajduje się już 20 000 naszych książek. Figurują tam już pozycje z początku lat osiemdziesiątych. Publikacje starsze będą wprowadzane systematycznie, ale na razie podstawą ich wyszukiwania pozostaje katalog kartkowy.

- W związku z planowanym przystąpieniem Biblioteki do uruchomienia wypożyczalni elektronicznej, od 1 października 2007 warunkiem korzystania z wypożyczalni będzie rozliczenie się z Biblioteką (konta papierowe) oraz posiadanie karty bibliotecznej BUW. Kartę należy wyrobić w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie na ul. Dobrej 56/66. Szczegółowe informacje na temat wymaganych dokumentów znajdują się na stronie BUW : www.buw.uw.edu.pl (przewodnik - zapisy).

- Od 1 października Biblioteka zaprzestaje również prowadzenia tradycyjnego wypożyczania na rewers papierowy. Prosimy zatem Państwa o zwrot wszystkich książek będących na Państwa kontach. W pierwszej kolejności prosimy o książki nieposiadające sygnatury elektronicznej.

- Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość w okresie wdrażania wypożyczalni elektronicznej

Pracownicy Biblioteki Wydziałowej


24-30 kwietnia 2008: Social work and social education. Dialog across the borders

Studenckie Koło Współpracy Europejskiej zaprasza studentki i studentów Wydziału Pedagogicznego do wzięcia udziału w drugiej edycji międzynarodowego sympozjum Social work and social education. Dialog across the borders, przygotowanego wspólnie ze studentami Evangelische Fachhochschule Freiburg. Szczególnie zapraszamy osoby związane ze specjalizacją Opieka i wychowanie. Praca socjalna.

Sympozjum odbędzie się w dniach 24-30. kwietnia 2008 roku w uroczym niemieckim miasteczku Freiburg. Przelot i pobyt na miejscu w będą w dużej części dofinansowane.
Wymagana jest znajomość języka angielskiego w stopniu podstawowym.
UWAGA!!! Zgłoszenia do 7 października 2007 roku!!! (termin wymagany przez fundację, od której otrzymujemy dofinansowanie). Ilość miejsc ograniczona!!!

Zapisy i informacje: Ula Dudek 502-615-446, <skwe.pedagog@uw.edu.pl>
Blog sympozjum: http://www.freiburgwarsaw.blox.pl

 
11 października 2007:

Studenckie Koło Współpracy Europejskiej, Dziekan Wydziału Pedagogicznego

oraz Biuro Współpracy z Zagranicą
serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w uroczystości wręczenia
Medalu Uniwersytetu Warszawskiego

Panu Prof. dr Walterowi Hellinckxowi
z Wydziału Psychologii i Pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu w Leuven w Belgii
w podziękowaniu za wspieranie udziału naszych studentów
w europejskich programach edukacyjnych.

Uroczystość odbędzie się w Pałacu Kazimierzowskim,
Krakowskie Przedmieście 26/28
w dniu 11 października 2007 o godz. 10.00.

W programie:

- wręczenie Medalu UW przez Panią Rektor Prof. dr hab. Katarzynę Chałasińską-Macukow, godz. 10.00-11.00 (Sala Złota)

- sesja naukowa p.t. The role of international experience in academic, professional and personal life z udziałem Gościa, Absolwentów i Studentów Wydziału Pedagogicznego (g. 11.15-13.30, Sala Senatu).

Osoby zainteresowane proszone są o potwierdzenie udziału u Pani Katarzyny Kaczanowskiej, e-mail: kacza77@yahoo.com

 
29 września 2007: Inauguracja roku akademickiego 2007/2008    [pdf]

Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego
Dziekan i Rada Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego

ZAPRASZAJĄ NA INAUGURACJĘ ROKU AKADEMICKIEGO 2007/2008

Uroczystość odbędzie się 29 września 2007 roku o godz. 13.00
w Auli im. Adama Mickiewicza, Auditorium Maximum
ul. Krakowskie Przedmieście 26/28

PROGRAM

 1. Gaude Mater Polonia
 2. Otwarcie uroczystości
 3. Wystąpienie Dziekana Wydziału Pedagogicznego UW
 4. Wystąpienie Prodziekana ds. studenckich
 5. Wystąpienie Kierownika studiów niestacjonarnych
 6. Wystąpienie przedstawiciela Samorządu Studenckiego Wydziału Pedagogicznego UW
 7. Immatrykulacja
 8. Wykład inauguracyjny prof. dr hab. Elżbiety Putkiewicz "Między kulturą szkoły a standaryzacją"
 9. Gaudeamus Igitur
 
Drodzy Studenci!

Życzę Wam bezpiecznych i pełnych słońca wakacji, niezapomnianych wrażeń i wspaniałej zabawy. Mam nadzieję, że tylko nieliczni z Was rozpoczynają wakacje z niechcianym bagażem egzaminu w sesji poprawkowej lub braku zaliczenia zajęć. Zdecydowana większość będzie wypoczywać bez żadnych obciążeń.

Co dalej z internetową rejestracją na kursy? Następne tury rejestracji na kursy w pierwszym semestrze, a także na kursy całoroczne będą uruchamiane kolejno od 1 września br. Planujemy następujący harmonogram zapisów:

Lp. Data (od-do) Kursy
1. 01 - 08.09.07 Seminaria magisterskie
2. 09 - 16.09.07 Kursy specjalnościowe i specjalizacyjne
3. 17 - 30.09.07 Studium wiedzy humanistyczno-społecznej (dawniej Studium pogłębiające wiedzę)
4. 27.09 - 14.10.2007 Studium podstaw edukacji ("dogrywka", ostatnia możliwość rezygnacji z rejestracji lub zarejestrowania się na kursy)

UWAGA!!!

Od czasu do czasu, gdziekolwiek będziecie, zaglądajcie na naszą stronę: http://www.pedagog.uw.edu.pl. W "Aktualnościach" i "Komunikatach" znajdziecie informacje na temat terminów i procedur rejestracji we wrześniu i październiku.

Terminy zajęć są widoczne w USOS Web.

Jeszcze przed końcem lipca umieścimy na naszej stronie internetowej skrócony Informator studiów na rok akademicki 2007/2008.

Informuję także, że w grudniu br. odbędzie się rejestracja na kursy w semestrze letnim 2007/2008.

Pamiętajcie o inauguracji roku akademickiego 2007/2008, która odbędzie się 29 września o godzinie 13.00 w Auditorium Maximum na Krakowskim Przedmieściu.

Do zobaczenia za trzy miesiące!

Małgorzata Karwowska-Struczyk
Prodziekan ds. studenckich

 

DZIECKO DOKTORANTKI WYDZIAŁU PEDAGOGICZNEGO, PO CIĘŻKIM WYPADKU, POTRZEBUJE KRWI.
KREW MOŻNA ODDAĆ NA HASŁO: "BASIA PRZYBYLSKA, SZPITAL W SUWAŁKACH, INTENSYWNA TERAPIA DZIECI".
TELEFON KONTAKTOWY W SPRAWIE: 0-22 843 54 14.
Punkty poboru krwi w Warszawie:
 • ul. Saska 63/75, poniedziałek-piątek 7-17, sob. 7-14 tel. 022 619 19 47
 • ul. Alpejska 42, poniedziałek-piątek 7-13.30 tel. 022 815 38 04
 • ul. Cegłowska 80, wtorek 11-16 tel. 022 569 02 00
 • al. Dzieci Polskich 20, poniedziałek-piątek 7-13 tel. 022 815 19 34
 • ul. Nowogrodzka 59, poniedziałek-piątek 7-13 tel. 022 502 11 06
 • ul. Kondratowicza 8, środa 8-12
 • ul. Kasprzaka 17, czwartek 8-12
Osoby, które oddadzą krew, proszone są o dostarczenie zaświadczenia na Wydział Pedagogiczny UW, do pokoju 115 lub przesłanie faksem na numer szpitala: 0-87 56 72 112.

PODZIĘKOWANIA

 
STYPENDIUM MINISTRA ZA OSIĄGNIĘCIA W NAUCE

Wniosek wraz z dokumentami potwierdzającymi osiągnięcia oraz rozliczonym indeksem (minimalna średnia za całość studiów: 4,50) należy złożyć w dziekanacie do dnia 18 września br.

 
WOLONTARIAT STUDENCKI - DOŁĄCZ DO NAS!

Wolontariat studencki jest programem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA z Lublina.

Ideą wolontariatu studenckiego jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z małych miast i wsi. Studenci jeżdżą do małych miejscowości po to, by poprowadzić z dziećmi zajęcia - począwszy od zajęć sportowych, a skończywszy na zorganizowaniu nietypowej lekcji matematyki czy angielskiego - w zależności od zainteresowań studenta. Wolontariat studencki jest programem bardzo elastycznym, każdy student, niezależnie od kierunku, jaki studiuje, może wziąć udział w projekcie. Wszystkie koszty związane z wyjazdem studenta - dojazd i materiały, które są potrzebne do przeprowadzenia zajęć - pokrywa koordynator projektu.

Głównym i najważniejszym wymogiem jest zarejestrowanie się na stronie www.wolontariatstudencki.pl. Po zarejestrowaniu uzyskuje się dostęp do bazy szkół i innych studentów. Wolontariusze nigdy nie prowadzą zajęć sami, potrzebna jest do tego grupa składająca się przynajmniej z dwóch osób. Podczas logowania trzeba opisać krótko swój pomysł zajęć z dziećmi (sportowych, plastycznych, warsztatów psychologicznych, lekcji fizyki, matematyki itd.). Jeżeli nie macie pomysłu na to, jakie zajęcia poprowadzić, nie martwcie się. Istnieją gotowe programy, które dostępne są u Regionalnego Koordynatora, w przypadku województwa mazowieckiego jest to MANZANA Fundacja Rozwoju Umiejętności Psychospołecznych (www.manzana.org.pl). Wszystkie pytania można też zadać, dzwoniąc pod bezpłatną infolinię 0 800 444 131. Możecie też do nas napisać p.mendygral@wolontariatstudencki.pl. Serdecznie zapraszamy!

Propozycja realizacji praktyk kolonijnych i indywidualnych w ramach Programu "Wolontariat Studencki"

STUDENCIE!!!

Bardzo serdecznie zapraszamy Cię do wzięcia udziału w Programie Wolontariat Studencki!

Cel:

Głównym, jasno określonym celem Programu "Wolontariat studencki" jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży z małych miast i wsi. Grupy studentów-wolontariuszy realizują go, przeprowadzając autorskie projekty edukacyjne na rzecz dzieci i młodzieży z miejscowości liczących do 20 tysięcy mieszkańców.

Doświadczenie:

"Wolontariat studencki" stanowi nową, ciekawą formę praktyk studenckich umożliwiającą zdobycie doświadczenia zawodowego, wysoko cenionego przez pracodawców. Przede wszystkim jednak pozwala studentom uruchomić i wykorzystać wiedzę teoretyczną w konkretnym działaniu. Daje sposobność do podzielenia się z innymi wiedzą i umiejętnościami zdobytymi w czasie studiów, zainspirowania dzieci własnymi pasjami i zainteresowaniami.

Na czym polega?

Studenci w czasie roku szkolnego, ferii zimowych oraz wakacji prowadzą z dziećmi przygotowane przez siebie zajęcia warsztatowe. W nowatorski i atrakcyjny sposób przekazują im wiedzę z różnych dziedzin. Dzięki temu dzieci dostrzegają, że nauka może być także zabawą - przyjemną formą spędzania wolnego czasu, zajęciem przynoszącym radość i satysfakcję.

Podczas zbliżających się wakacji możecie prowadzić zarówno zajęcia w szkołach znajdujących się blisko waszego miejsca zamieszkania, jak również w szkołach w całej Polsce. Organizator Programu zapewnia zwrot kosztów podróży, zwrot kosztów zakupu materiałów niezbędnych do poprowadzenia warsztatów oraz pokrywa ewentualne koszty wyżywienia.

Studenci pedagogiki mogą przy wsparciu Programu odbyć praktykę kolonijną.

Co zrobić, żeby stać się wolontariuszem Programu Wolontariat Studencki?
- zarejestruj się na stronie www.wolontariatstudencki.pl
- napisz jaki program/warsztaty/zajęcia chciałbyś zrealizować
- dobierz sobie od 1 do 4 studentów, z którymi będziesz współpracował

Jeśli macie jakiekolwiek pytania bądź wątpliwości piszcie do mnie, chętnie odpowiem i rozwieję Wasze wątpliwości.

Pozdrawiam Łukasz Głogowski

Regionalny Koordynator Programu Fundacja MANZANA zaprasza
tel. 022 407 25 73 p.mendygral@wolontariatstudencki.pl

Więcej informacji znajdziecie na www.wolontariatstudencki.pl

Wolontariat studencki to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności
realizowany przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA.

Uwaga:
Studenci, którzy zamierzają zrealizować praktykę kolonijną w ramach tego programu muszą ukończyć kurs kolonijny.
W sprawie praktyk, kontakt na Wydziale Pedagogicznym:
Pan dr Adam Grodzki, w godzinach dyżuru.
E-mail: ag113@interia.pl.

 
Erasmus
Umowy Wydziału Pedagogicznego UW podpisane w roku akademickim 2006/07
 
 
EQUAL OPPORTUNITIES FOR DISABLED STUDENTS AND GRADUATES

Young people with disabilities - access to higher education and integration into the labour market

September 10-12, 2007
University of Warsaw
Warsaw, Poland

The conference is held under patronage of the Rector Magnificus of the University of Warsaw, Professor Katarzyna Chałasińska-Macukow

 
27 czerwca 2007: Uroczyste nadanie tytułu doktora honoris causa prof. Oskarowi Anweilerowi

W dniu 27 czerwca 2007 roku o godzinie 13:00 w Sali Senatu Pałacu Kazimierzowskiego w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 odbędzie się uroczystość nadania przez Rektora i Senat Uniwersytetu Warszawskiego, na wniosek Rady Wydziału Pedagogicznego, tytułu DOKTORA HONORIS CAUSA PROFESOROWI OSKAROWI ANWEILEROWI

22 czerwca 2007 r. zmarła Profesor Anna Mońka-Stanikowa
 
21 czerwca 2007: Uwaga, zapisy na Pedagogikę pracy!

Otworzyliśmy dziś oddzielną rejestrację na Pedagogikę pracy dla DLA i DLE (bez egzaminu!). Bardzo prosimy studentów licencjatów o wyrejestrowanie się z Pedagogiki pracy o kodzie: 2300-OPPR i zarejestrowanie się na Pedagogikę pracy o kodzie 2300-OPPR-L. Za zmianę i utrudnienia przepraszamy.

Anna Skowrońska, 21 czerwca 2007

 
Dostęp do komputerów w czasie zapisów!!!

Drodzy Studenci!
Informujemy, że w dniach zapisów na zajęcia, tzn. od 20 do 29 czerwca możecie się rejestrować na zajęcia w pracowni komputerowej w godzinach 10.00-17.00 i w czytelni w godzinach 10.00 -18.00.
Zapraszamy do korzystania z tej możliwości.

Małgorzata Karwowska-Struczyk
Prodziekan ds studenckich

Drodzy studenci,

docierają do nas Wasze niepokoje związane z informacją na stronie Wydziału o przygotowywanych zapisach przez Internet. Aby was uspokoić informujemy, że rejestracja ma charakter eksperymentalny i jest w fazie testowania. Rejestracja dotyczyć będzie na razie 8 przedmiotów ze Studium podstaw teoretycznych/ Studium podstaw edukacji. Chcemy, aby ruszyła 20 czerwca br. Oczekujemy, że najpóźniej w poniedziałek 18 czerwca, będziemy pewni, ze wszystko jest w porządku i wtedy otrzymacie szczegółową instrukcje rejestracji.

Dr hab. Małgorzata Karwowska-Struczyk
Prodziekan ds. studenckich

 
Uwaga! Rejestracja żetonowa (I tura) rozpoczna sie w czerwcu:

1. Rejestracja na zajecia WF od 01.06.2007 godz. 12.00 do 30.06.2007 godz. 23.59
2. Rejestracja na przedmioty ogolnouniwersyteckie od 11.06.2007 godz. 12.00 do 30.06.2007 godz. 23.59.
3. Rejestracja na przedmioty dające uprawnienia nauczycielskie od 13.06.2007 godz. 12.00 do 30.06.2007 godz. 23.59
4. Rejestracja na lektoraty od 20.06.2007 godz. 18.00 do 02.10.2007 godz. 18.00 - tura dedykowana.

 

W dniu 17 maja 2007 odeszła w cierpieniu
Anna Trojanowska-Kaczmarska
absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie,
doktor nauk humanistycznych Uniwersytetu Warsszawskiego /1968/,
w latach 1970-1984 wykładowca w Pracowni Teorii Wychowania Estetycznego Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego,
autorka odkrywczych monografii pt. Dziecko i twórczość, 1971, Dziecko i Plastyka, 1983,1988,
utalentowana tłumaczka dzieła Herberta Reada Wychwanie przez sztukę, 1976,
animatorka nowatorskich badań nad ekspresją plastyczną dzieci i młodzieży - współtworzyła polską koncepcję wychowania estetycznego.

Pozostanie w naszej pamięci Jej urok osobisty, bogata wyobraźnia, niespokojny intelekt, wrażliwość na piękno i ból.

Dziękujemy za lata przyjaznej współpracy
koledzy i uczniowie z dawnego kręgu uniwersyteckiego.

Uwaga - zapisy na zajęcia!
Zapisy na zajęcia (I tura) przez Internet zostaną uruchomione najprawdopodobniej 18 czerwca. Szczegółowe informacje dotyczące zarówno pierwszej tury zapisów, jak i kolejnych, zostaną ogłoszone na stronie internetowej Wydziału w "Aktualnościach".
 
17 czerwca 2007: Zaproszenie na seminarium prof. Geralda Tilleya z Kalifornii

22 czerwca br. (piątek) o godz. 11.00 Prof. Gerald Tilley z Cerritos Community College (Kalifornia, USA) poprowadzi seminarium pt. Teaching dictionary and study skills to English learners.
Zapraszamy nauczycieli akademickich i studentów, zwłaszcza studiujących Edukację Początkową i Wczesne Nauczanie Języka Angielskiego na studiach stacjonarnych oraz słuchaczy i absolwentów Podyplomowych Studiów Wczesnego Nauczania Języka Angielskiego. Seminarium odbędzie się w sali 507 (konferencyjnej).

dr hab. Małgorzata Karwowska-Struczyk
Prodziekan ds studenckich
 
Perspektywy edukacji zróżnicowanej - doświadczenia zachodnich szkół męskich i żeńskich [pdf]

Ministerstwo Edukacji Narodowej przy współpracy z Wydziałem Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego, Instytutem Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytutem Nauk o Wychowaniu Akademii Pedagogicznej im. KEN oraz Centralnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli organizuje konferencję pt. "Perspektywy edukacji zróżnicowanej - doświadczenia zachodnich szkół męskich i żeńskich" Warszawa - Kraków (11-12 czerwca b.r.) z udziałem prof. Corneliusa Riordana (Stany Zjednoczone) oraz José Marii Barnilsa (Hiszpania).

Więcej informacji, program, zapisy na: http://www.edukacjazroznicowana.pl.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Kontakt: p. Katarzyna Bączek, tel. (22) 34 74 839

 
UWAGA: STUDENCI NIŻEJ WYMIENIONYCH ETAPÓW STUDIÓW MUSZĄ WYMIENIĆ TRADYCYJNE LEGITYMACJE (papierowe) NA LEGITYMACJE ELEKTRONICZNE (zarządzenie Rektora UW)

PROCEDURA WYMIANY LEGITYMACJI:

 1. Dostarczenie do pokoju 115 (Anna Szewczyk):

  • kolorowego zdjęcia, formatu legitymacyjnego (2 x 2,5 cm.) z odsłoniętym lewym uchem, wykonanego aparatem cyfrowym w rozdzielczości 300x375 pikseli, w rozmiarze nie przekraczającym 50 KB. Zdjęcia proszę przynieść na płycie w formacie JPG ! Informacje na temat przerobienia zdjęcia na opisany format są na stronie: www.uw.edu.pl (po prawej stronie - elektroniczna legitymacja).

   Można na jednej płycie dostarczyć zdjęcia grupy studentów. Plik ze zdjęciem powinien mieć w nazwie nazwisko i numer indeksu;

  • dowodu opłaty w wysokości 17 zł wniesionej na konto: UNIWERSYTET WARSZAWSKI Krakowskie Przedmieście 26/28 nr konta: 56116022020000000076486236 tytułem: opłata za wydanie legitymacji

 2. Po upływie 14 dni od daty dostarczenia zdjęcia należy odebrać legitymację w pokoju 114 i oddać starą.

HARMONOGRAM PRZYJMOWANIA ZDJĘĆ:
STUDIA STACJONARNE
II ROK, STUDIA LICENCJACKIE 10.04. - 20.04.
II ROK, STUDIA PIĘCIOLETNIE 23.04. - 11.05.
III ROK, STUDIA PIĘCIOLETNIE 14.05. - 25.05.
IV ROK, STUDIA PIĘCIOLETNIE 28.05 - 08.06.
 
16 maja 2007: Uwaga III rok OP!!!
Zapraszamy na zebranie w sprawie wyboru specjalizacji lub ITS w piatek 18 maja br. o godz. 15.15 w s. 413
W programie:
- tryb zapisów;
- charakterystyka specjalizacji i ITS;
- rozdanie deklaracji.

 
Rekrutacja na nieodpłatne kwalifikacyjne studia podyplomowe przygotowujące do nauczania drugiego przedmiotu z uwzględnieniem technologii informacyjno-komunikacyjnej (ICT) oraz zajęć z języka angielskiego.
Zobacz: http://www.uw.edu.pl/pl.php/magister/menupod.html

Terminarz rekrutacji:

Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza - do 18 maja

Plastyka - do 25 maja

Wychowanie do życia w rodzinie - do 18 maja

Wymagane dokumenty:

 1. Karta zgłoszeniowa i deklaracja
 1. kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych - poświadczona kserokopia odpisu (w przypadku zmiany nazwiska po uzyskaniu dyplomu także skrócony akt małżeństwa lub odpis prawomocnej decyzji o zmianie nazwiska)
 2. 1 zdjęcie

16 kwietnia 2007: Studenckie Koło Współpracy Europejskiej
serdecznie zaprasza na spotkanie z Panią DINĄ ANANIAN z Armenii
na temat "Children in Armed Conflicts. Child Soldiers: at both ends of the gun"
w poniedziałek 16 kwietnia 2007, godz. 15.30, sala 324


Pani DINA ANANIAN
Koordynatorka programu opieki nad dziećmi w Regionie Tavush
Stypendystka Programu im. Lane'a Kirklanda
Polish-American Freedom Foundation / Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności
Fulbright Commission/Komisji Fulbrighta
 
27 lutego 2007 Wyład prof. dr hab. Elżbiety Putkiewicz
Czy korepetycje są wskaźnikiem porażki państwa odpowiedzialnego za oświatę?

Zarząd Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego zaprasza na spotkanie naukowe, które odbędzie się 27 lutego (wtorek) 2007 r. o godz. 16.30 w gmachu Wydziału Pedagogicznego UW, sala 507.
 
 
16 lutego 2007: Ostateczny termin składania informacji dotyczących współpracy z zagranicą
Kierownicy Katedr/Pracowni!

W związku z opracowaniem sprawozdania za rok 2006 dla Biura Współpracy z Zagranicą, Pan Dziekan Prof. dr hab. Mirosław Szymański prosi o przekazanie:
- informacji dotyczących współpracy z zagranicą (wyjazdy pracowników, przyjazdy gości zagranicznych);
- uwag dotyczących współpracy z zagranicą;
- danych o członkostwie w prestiżowych międzynarodowych stowarzyszeniach.

Powyższe dane prosimy składać do dn. 16.02.2007 r. w pok. 121
 
 
16 lutego 2007: Ostateczny termin składania informacji o dyżurach w semestrze letnim
Do nauczycieli akademickich!

Przypominamy Państwu o konieczności podania terminu dyżurów dla studentów (studia stacjonarne i niestacjonarne) w semestrze letnim 2006/2007.

Zbiorcze informacje (katedry lub pracowni) prosimy przekazywać Pani Krystynie Czempińskiej, najlepiej elektronicznie (e-mail: pedagog@pedagog.uw.edu.pl) lub osobiście, pok. 124 do dnia 16.02.2007.
 
 
16 stycznia 2007
Samorząd studencki Wydziału Pedagogicznego UW w imieniu twórców (Katarzyna Dworakowska, Magdalena Wójcik) zaprasza na pokaz filmu "La belle indifference - czy choroby psychiczne są tematem tabu w naszym społeczeństwie?"
Projekcja odbędzie się 16 stycznia 2007 r. o godz. 17.00 w sali 507.
W styczniowym numerze pisma "Credo" ukaże się wywiad z twórcami filmu.

 
2 grudnia 2006 r. Dzień otwarty Uniwersytetu Warszawskiego

UWAGA!
Serdecznie zapraszamy maturzystów
2 grudnia br. w godzinach od 09:00 do 17:00 na
DZIEŃ OTWARTY UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO
Auditorium Novum
Krakowskie Przedmieście 26/28
stanowisko B09

Pani mgr Anna Rurka, absolwentka naszego Wydziału, uzyskała stopień naukowy doktora na Uniwersytecie Paryskim X. 23 listopada 2006 r. odbyła się obrona doktoratu na podstawie rozprawy "The efficiency of Home-Based Social Care Intervention from the point of view of the Service-User". Serdecznie gratulujemy!
 
23 listopada 2006 r. Towarzystwo Przyjaciół Uniwersytetu Warszawskiego

zaprasza na prelekcję Pani Profesor Ireny Szybiak z Wydziału Pedagogicznego UW
pt. "Misja Uniwersytetu dawniej i dziś"
Sala Senatu - Pałac Kazimierzowski 26/28
23.11.2006, godz. 17.00

20 listopada 2006 r. Sesja naukowa - "Kultura - zmiana społeczna - wychowanie"
Jubileusz 50-lecia pracy na Uniwersytecie Warszawskim prof. Anny Przecławskiej

godz. 12:00 - 16:00
Sala im. J. Brudzińskiego
Pałac Kazimierzowski
Krakowskie Przedmieście 26/28

"Równe Szanse - program stypendialny dla studentów" na rok akademicki 2006/2007
M.st. Warszawa uzyskało dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa na realizację projektu: "Równe szanse - program stypendialny dla studentów" na rok akademicki 2006/2007.

Do dnia 24 listopada 2006 roku trwa nabór wniosków o przyznanie stypendium w ramach działania 2.2. ZPORR "Wyrównanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne" dla studentów zamieszkałych na terenach objętych Lokalnym Uproszczonym Planem Rewitalizacji m. st. Warszawy tj. dzielnice: Śródmieście, Wola, Praga Północ, Praga Południe.

Do ubiegania się o stypendium uprawnieni są studenci, którzy spełniają łącznie następujące kryteria:
 1. studiują w państwowych i niepaństwowych szkołach wyższych prowadzonych w systemie dziennym, wieczorowym, zaocznym i eksternistycznym,
 2. posiadają stałe zameldowanie, według stanu na dzień 30 czerwca 2006r., na obszarze wyznaczonym Lokalnym Uproszczonym Programem Rewitalizacji miasta stołecznego Warszawy na lata 2005-2013,
 3. pochodzą z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, o dochodzie rodziny w przeliczeniu na osobę lub dochodzie osoby uczącej się nie wyższym niż 350 zł miesięcznie.
 4. priorytetowo będą traktowane osoby poniżej 25 roku życia, studenci pierwszego roku studiów oraz studenci, którym nie przyznano stypendium socjalnego z innego źródła.
Informacje i formularz wniosku wraz z załącznikami znajdziecie Państwo na stronie:
http://www.mbfo.waw.pl i http://www.warszawa.um.gov.pl
oraz pod numerem telefonu: 696 90 15 wew. 121 lub 117

Wnioski należy składać w Miejskim Biurze Finansów Oświaty m.st. Warszawy, ul. Hoża 88 (wejście od ul. Wspólnej 75/77)

 

Socrates - Erasmus
Oferta stypendiów zagranicznych - wyjazdowych dostępna jest na stronie internetowej uniwersytetu Warszawskiego pod adresem: http://www.bwz.uw.edu.pl/inne_styp.htm. Dokumenty prosimy składać w nieprzekraczalnym terminie do 3 listopada br. w Biurze Sokratesa Wydziału Pedagogicznego UW, pok. 113 (środy: 8.30-10.00; 11.30-13.00, piątki: 14.00-16.00).
 
18 listopada 2006 Koleżanki i koledzy

Łukasz w sierpniu pomyślnie przeszedł operację nowotworu w klinice w Houston. Do końca października poddawany był zabiegom radioterapii, a na początku listopada wrócił do Polski. Mamy nadzieję, że niedługo będzie mógł również wrócić na zajęcia na uczelni.

Bardzo dziękujemy za już dokonane wpłaty na konto fundacji i wykupione cegiełki, i zwracamy się z dalszym apelem o pomoc finansową, ponieważ przed Łukaszem jeszcze długa i kosztowna rekonwalescencja.

9 października 2006:

UNIWERSYTET WARSZAWSKI
WYDZIAŁ PEDAGOGICZNY
oraz
THE CANADIAN MONTESSORI TEACHER EDUCATION INSTITUTE

ZAPRASZA NA WYKŁAD

"Pedagogika Montessori - 100 lat fascynującego programu edukacyjnego dla małych dzieci. Zdolność uczenia się dziecka tkwi w nim samym."

WYKŁAD PROWADZI
DR DANIEL JUTRAS (Master Teacher)

Dr Daniel Jutras jest założycielem, wykładowcą i egzaminatorem w The Canadian Montessori Teacher Education Institute. Kształcił się zarówno w Association Montessori Internationale (AMI), jak i Montessori St. Nicholas Centre. Podczas edukacji w AMI jego mentorem była Dotteressa Antonietta Paolini, która przez 20 lat współpracowała z Dr Marią Montessori jako specjalna asystentka. Daniel Jutras doktoryzował się na Uniwersytecie w Ottawie.
Wykład będzie tłumaczony z języka angielskiego.

9 Października 2006 r.
ul.Mokotowska 16/20 sala 414
godzina 17.00

Szczegółowe informacje pod numerem tel. 022 843-36-34 lub e-mail: jan@montessori.waw.pl

wrzesień 2006: Informator 2006/2007
 
8 lipca 2006: Pomóż naszemu studentowi!

Szanowni Państwo!

Zwracam się do wszystkich Państwa z prośbą o pomoc, jako zdesperowany ojciec ciężko chorego dwudziestoletniego Łukasza. Mój syn choruje na bardzo rzadki nowotwór o nazwie Osteosarcoma Chondroblasticum Maxillae Sin, którego przypadków na całym świecie jest zaledwie kilkanaście. Przeszedł w Polsce zabieg operacyjny – resekcję szczęki z dnem oczodołu, ponadto leczony był chemią. Niestety nowotwór wznowił się. Obecnie Łukasz diagnozowany jest w klinice Houston. Lekarze walcząc o życie muszą usunąć oko i część twarzy, dokonać niezbędnej rekonstrukcji plastycznej dając niemalże 100% możliwości wyleczenia. Wykonane specjalistycznych badań i diagnozy pochłonęły ok. 14 000 $, a koszta samej operacji szacowane są na ok. 200 000 $.

 
3 czerwca 2006: "Wydział Pedagogiczny" na 10. Pikniku Naukowym

10. Jubileuszowy Piknik Radia Bis
"Świat za 10 lat"

Udział Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego w jubileuszowym Pikniku odbędzie się pod hasłem:
Komunikacja w edukacji przyszłości - słowo ... książka ... Internet ...

Kolejny raz przygotowujemy stoisko na wielkiej plenerowej imprezie Radia Bis. Gościom Pikniku zaprezentujemy zainteresowania i umiejętności naszych studentów. Pod kierunkiem mgr Anny Sobolewskiej i dra Jerzego Marka przygotowali oni szereg pokazów, gier i zabaw oraz prezentacji nawiązujących do przewidywanych zmian, możliwości i potrzeb edukacyjnych.

Uczestnicy Pikniku - dzieci i dorośli - wspólnie z prowadzącymi spotkania studentami wezmą udział w grach i zabawach edukacyjnych i integracyjnych, napiszą listy do siebie o swoich przewidywaniach na temat Polski i świata za 10 lat, najmłodsi będą mogli uczestniczyć w lekcjach języka angielskiego poprowadzonych przez studentów edukacji początkowej, poznają tradycyjne bajki różnych kultur, zastanowią się nad specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, pisząc swoje wizytówki alfabetem Braille'a. Zwrócimy też uwagę na globalizację popkultury poznając modną ostatnio na całym świecie zabawę w Czarodziejki (W.I.T.C.H.). Dla nauczycieli, dzieci i rodziców wykonane będą prezentacje edukacyjnych programów informatycznych.

Wspólnie z Wydziałem Pedagogicznym zaprezentuje się współpracujące z nami Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego, które prowadzi między innymi klasy o profilu pedagogicznym.

Patronat nad udziałem Wydziału w Pikniku sprawują nasi Dziekani.

Specjalnym zadaniem powierzonym przez Organizatorów Pikniku naszemu Wydziałowi jest zorganizowanie Piknikowego Ekspresu Naukowego - głośnej i kolorowej informacji o najciekawszych punktach programów przygotowanych przez inne ośrodki i instytucje.

Więcej informacji:
http://www.polskieradio.pl/bis/piknik/


23 maja 2006: Wykład dra hab. Tomasza Szlendaka
"Problemy edukacji elementarnej w perspektywie socjologicznej"

Uniwersytet Warszawski
Wydział Pedagogiczny
Katedra Edukacji Początkowej

Zapraszamy studentów studiów licencjackich Edukacji Początkowej oraz wszystkich zainteresowanych
na wykład
Dra hab. Tomasza Szlendaka z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu na temat
Problemy edukacji elementarnej w perspektywie socjologicznej
1. Zaniedbana piaskownica. Style wychowania a "drabina społeczna" w Polsce.
2. Nowe trendy w socjologii edukacji: James S. Coleman i Judith R. Harris.

Wykład odbędzie się 23 maja 2006 (wtorek) w godz. 11.45-15.00 w sali 414
Zapraszamy

 
30 maja 2006: Wykład prof. dr hab. Joanny Rutkowiak
"Czy istnieje edukacyjny program ekonomii korporacyjnej?"

Prof. dr hab. Joanna Rutkowiak
"Czy istnieje edukacyjny program ekonomii korporacyjnej?"
Zarząd Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego
zaprasza na spotkanie naukowe, które odbędzie się 30 maja (wtorek) o godz. 16.00
w gmachu Wydziału Pedagogicznego UW, sala 414 (IV piętro).

 
25 kwietnia 2006: Wykład

Prof. dr hab. Tomasz Szkudlarek
"Teoria i władza. O pewnej semiotycznej hipotezie politycznej funkcji pedagogiki"

Zarząd Oddziału Warszawskiego
Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego
zaprasza na spotkanie naukowe, które odbędzie się
25 kwietnia (wtorek) o godz. 11.45
w gmachu Wydziału Pedagogicznego UW, sala 413 (IV piętro).

 
Marzec 2006: Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego poszukuje kandydata na stanowisko samodzielnego referenta.
  Oczekiwania wobec kandydata:
 • dyplom studiów wyższych z zakresu nauk społecznych,
 • sprawna obsługa komputera,
 • znajomość języka angielskiego,
 • doświadczenie zawodowe,
 • znajomość swoistości pracy w szkolnictwie wyższym.

Aplikacje prosimy składać do 10 kwietnia 2006 r. w gmachu Wydziału Pedagogicznego UW, ul. Mokotowska 16/20, 00-561 Warszawa, pokój 121, tel./fax 022 629 89 79.

30 marca 2006:

Wykład

PROBLEMATYKA BIEDY W IRLANDII
I PROGRAM POMOCY RODZINOM ŻYJĄCYM W UBÓSTWIE

Wydział Pedagogiczny UW
Katedra Edukacji Początkowej
oraz
Pracownia Ewaluacji Instytucji Edukacyjnych

ul. Mokotowska 16/20
00-561 Warszawa

ANNE LOUISE GILLIGAN
St. Patrick's College Drumcondra
THE QUESTION OF POVERTY IN IRELAND

Termin: 30 marca 2006, godz. 10.00, sala 507

Wykład w języku angielskim
(z możliwością tłumaczenia na jęz. polski)

Więcej informacji


 
28 marca 2006:

Seminarium

Filozofia a pedagogika

Wydział Pedagogiczny UW

Pracownia Filozoficznych Podstaw Pedagogiki

ul. Mokotowska 16/20

00-561 Warszawa

***

Ann Louise Gilligan

St. Patrick's College Drumcondra

PHILOSOPHIES OF DIFFERENCE - THE EDUCATIONAL CHALLENGE

Termin: 28 marca 2006, godz. 13.30, sala 414

Seminarium prowadzone w języku angielskim.

***

Więcej informacji


 
8 marca 2006: Students from Gardner-Webb University visiting our faculty

We will have students from Gardner-Webb University in North Carolina, USA, visiting our department March 13-15. You are invited to meet them, to welcome them to Warsaw and practice English conversation. They can be found in the department bar, on the ground floor, Monday, Tuesday, and Wednesday from 10am. For more information or to schedule other times to meet, please contact Joe Vaughn at 502-999-220 or joevau@everyheart.net

8 marca 2006: Spotkanie z Panią Claire Selby

Wydawnictwo Cambridge University Press wspólnie z Wydziałem Pedagogicznym UW organizuje spotkanie z Panią Claire Selby, z Wielkiej Brytanii, autorką nowatorskiego modelu nauki języka angielskiego dla małych dzieci. Wykład odbędzie się na Wydziale Pedagogicznym UW, 8 marca, w sali 507, godz. 15.30-17.00.

Możliwość otrzymania zniżkowych kuponów na zakup pomocy dydaktycznych w wydawnictwie Bookland oraz wystawa podręczników i książek dla dzieci CUP. Zapraszamy!

7 marca 2006: Informacja o posiedzeniu Rady Wydziału Pedagogicznego
(7 marca 2006 r. o godz. 14.15, w sali konferencyjnej)

Warszawa, 02.03.2006

Porządek obrad:

 1. Przyjęcie porządku obrad.
 2. Przyjęcie protokołu z Rady Wydziału w dn. 28.03.2006 r.
 3. Komunikaty zespołu dziekańskiego
 4. Wniosek w sprawie wszczęcia postępowania o nadanie tytułu naukowego profesora dr. hab. Rafałowi Piwowarskiemu, profesorowi nadzwyczajnemu z Uniwersytetu w Białymstoku.
 5. Podanie dr Wiesławy Wołoszyn-Spirki w sprawie wszczęcia przewodu habilitacyjnego.
 6. Wnioski Komisji ds. Przewodów Doktorskich
 7. Sprawa tłumaczeń na język angielski tytułów prac magisterskich i dyplomowych.
 8. Dyskusja nad projektem studiów dwustopniowych.
  Uwaga: Uprzejmie informujemy, że elektroniczna wersja projektu znajduje się na stronie internetowej Wydziału: http://www.pedagog.uw.edu.pl/aktualnosci. W wyjątkowych sytuacjach (brak dostępu do Internetu) prosimy o kontakt z Panią Anną Skowrońską (pok.112), która będzie dysponowała wydrukiem komputerowym.
 9. Wolne wnioski.

Studia pierwszego stopnia - projekt

Pobierz dokumenty: [pdf], [doc]
Zobacz dokument html

Studia drugiego stopnia - Pedagogika przedszkolna i pedagogika wczesnoszkolna - projekt

Pobierz dokumenty: [pdf], [doc]
Zobacz dokument html

1 marca 2006: WYGRAJ PRAKTYKI W TOYOCIE

Toyota Motor Poland ma zaszczyt zaprosić państwa na wykład poświęcony Toyota Ways - kulturze i systemowi zarządzania w Toyocie

WNE UW ul. Długa 44/50
01.03.2006 r
Aula B godz. 1315

Wykład poprowadzą:
Pan Hiroshi Kono - prezydent Toyota Motor Poland
Prof. dr hab. Zbigniew Dworzecki - Katedra Zarządzania w Gospodarce SGH
Prof. dr hab. Krzysztof Opolski - kierownik Akademii Toyoty WNE UW
Pan Marek Zuber - Internetowy Dom Maklerski S.A., wykładowca Akademii Toyoty

Na wykładzie rozdane zostanie studium przypadku poświęcone Toyota Ways oraz działalności Toyoty na świecie, które będzie jednym z kryteriów podczas wyboru studentów na program płatnych praktyk wakacyjnych Toyota Motor Poland w 2006 r.


ZMARŁ MACIEK HEMERLING
STUDENT II ROKU STUDIÓW DZIENNYCH PIĘCIOLETNICH.
UROCZYSTOŚCI POGRZEBOWE ODBĘDĄ SIĘ W DNIU
22 WRZEŚNIA, GODZ. 10.00 W KOŚCIELE DREWNIANYM PRZY CMENTARZU BRÓDNOWSKIM.
 
30 września 2005: Podyplomowe Studia Wychowania Seksualnego
Przedłużony termin składania dokumentów na Podyplomowe Studia Wychowania Seksualnego.
Termin upływa z dniem 30 września 2005 r.

 
28 czerwca 2005: Anna Sztymela, pracownik dziekanatu, odchodzi na emeryturę
To był ciepły, miły dzień, 28 czerwca. Właśnie w tym dniu nasza koleżanka Anna Sztymela po 35 latach pracy w dziekanacie studiów zaocznych zdecydowała się wejść na nową drogę życia, jaką jest emerytura. Postanowiliśmy uczcić ten fakt w sposób szczególny. Spotkaliśmy się w pubie Lolek na Polach Mokotowskich. A wcześniej zrobiliśmy pamiątkowe, pożegnalne zdjęcie przed budynkiem Wydziału.

Oto prezentacja spotkania.


Maj 2005: UWAGA - KURS KOLONIJNY
WYDZIAŁ UZYSKAŁ ZGODĘ KURATORIUM OŚWIATY NA ZORGANIZOWANIE KOLEJNEJ EDYCJI KURSU KOLONIJNEGO.
KURS ODBĘDZIE SIĘ W TERMINACH: 14-15 MAJA; 21-22 MAJA; 27-28-29 MAJA LUB 4-5 CZERWCA
ZAPISY SĄ U PANI ANNY SZEWCZYK, W POKOJU 115, (tel. 629-51-72) W GODZ. 10.00-16.00, DO DNIA 9 MAJA.
KOSZT KURSU: DLA STUDENTÓW Z WYDZIAŁU - 120 ZŁ.
  DLA OSÓB SPOZA WYDZIAŁU - 220 ZŁ.

STUDENCI Z WYDZIAŁU PEDAGOGICZNEGO MOGĄ UZYSAKĆ 2 PUNKTY ECTS ZA ZALICZONY KURS JAKO FAKULTET.
  W PROGRAMIE KURSU SĄ NASTĘPUJĄCE PRZEDMIOTY:
 • Organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży
 • Organizowanie i planowanie pracy opiekuńczo-wychowawczej
 • Praca z grupą, dynamika grupy kolonijnej
 • Wychowanie fizyczne i sport w placówce wypoczynku
 • Turystyka i krajoznawstwo
 • Zabawa i drama w pracy kulturalno-oświatowej
 • Zajęcia plastyczne i praktyczno-techniczne
 • Prace społecznie użyteczne
 • Wychowanie zdrowotne, trening relaksacyjny
 • Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach - podstawowy kurs pierwszej pomocy.
 

Kwiecień 2005: UWAGA - METRYCZKI PRZEDMIOTÓW

DRODZY PRACOWNICY WYDZIAŁU PEDAGOGICZNEGO UW

Przypominamy wszystkim osobom planującym prowadzenie zajęć w przyszłym roku akademickim, że należy złożyć metryczki (opis przedmiotu) w wersji polskiej i angielskiej, nawet jeśli opis nie różni się od opisu z obecnego Informatora.

Termin składania metryczek już dawno minął, ale nie wszyscy dopełnili obowiązku opracowania ich w dwóch wersjach językowych. Jest to rozporządzenie Rektora UW i musimy się mu podporządkować. Ofertę prosimy przesłać na adres: annaszewczyk@poczta.onet.pl do dnia 22 kwietnia. Wzór formularza metryczki jest dostępny na naszej stronie internetowej: [pdf][html][doc]

 
22 lutego 2005: Dyskusja
Dyskusja wokół najnowszego numeru opisac przyszłość stworzyć przeszłość
z udziałem: Tadeusza Kowalika, Marka Siemka, Jacka Żakowskiego ...

 
15 lutego 2005: Seminarium
Pádraig Hogan "Learning Anew: Developing the Professional Self-Understanding of Teachers"
 
21 grudnia 2004: Spotkanie Wigilijne 2004
 
30 listopada 2004: Dyskusja
EDUKACJA I FILOZOFIA POLITYCZNA WE WSPÓŁCZESNYM ŚWIECIE
 
Wrzesień 2004: Informator Wydziału Pedagogicznego UW
Informator na rok akademicki 2004/2005.
 
Regulacje wynikające z organizacji działalności dydaktycznej Wydziału Pedagogicznego UW
- dla pracowników Wydziału
- dla doktorantów oraz nauczycieli akademickich spoza Wydziału

 
2 czerwca 2004: Seminarium
Zatrudnienie niepełnosprawnych absolwentów szkół wyższych - z perspektywy pracodawcy.
Regulacje prawne. Szanse. Bariery. Możliwości.

 
22 kwietnia 2004: Jubileusz 50-lecia Wydziału
Uroczyste obchody Jubileuszu 50-lecia Wydziału.
 
22 kwietnia 2004: Jubileusz 50-lecia Wydziału
Spotkanie Absolwentów.
 
2-3 grudnia 2003: Konferencja
WSPÓŁCZESNA PAIDEIA
W SETNĄ ROCZNICĘ URODZIN
PROFESORA BOGDANA SUCHODOLSKIEGO

 

Pliki cookies w naszym serwisie  |  Ochrona przed spamem  |  Redaktor merytoryczny  |  Webmaster  |  Login