10 kwietnia 2017:

Zajęcia odbyły się 28 marca jako element obchodzonych w szkole DniProfilaktyki i były skierowane do klas szóstych. Każda z trzech klas realizowała podobny scenariusz zajęć. Uczniowie świetnie poradzili sobie z dyskusją na temat dyskryminacji i mogą być dumni ze swojej pomysłowości. Bez problemu wymienili wiele rodzajów dyskryminacji i poradzili sobie z odróżnianiem takich pojęć jak dyskryminacja, wykluczenie, izolacja, hejt, mowa nienawiści czy stereotyp. Zajęcia trwały dwie godziny lekcyjne i przebiegły w przyjemnej atmosferze. Studenci przekazują podziękowania władzom szkoły za umożliwienie przeprowadzenia takich warsztatów oraz uczniom za zaangażowanie w zaproponowane zadania.