24 marca 2017: Dzień Tańca na Wydziale Pedagogicznym, 27 kwietnia 2017

"Jest rzeczą charakterystyczną, że większość sformułowań na temat tańca omawia to zjawisko
z dystansu, zamiast przejść do sedna sprawy. Najbardziej istotny element tańca został w tych
sformułowaniach opuszczony, a jest nim ruch człowieka. Jest to tak, jakbyśmy usiłowali
mówić o muzyce, pomijając całkowicie jej fakturę i podstawowy materiał, jakim jest dźwięk."

Roderyk Lange
(w: W. Tomaszewski, Człowiek Tańczący, Warszawa 1993)

W ramach fakultetu "Taniec w kulturze i wychowaniu" zapraszamy na Dzień Tańca na Naszym Wydziale Pedagogicznym 27 kwietnia 2017 roku, w ramach Międzynarodowego Dnia Tańca. Celem projektu jest zachęcenie Naszych studentów, studentek, wykładowców iwykładowczyń oraz pracowników i pracownic Wydziału do czynnego korzystania z tańca w szerokim jego rozumieniu, pokazania pozytywnych aspektów płynących z niego dla zdrowia oraz jego użyteczności w pracy pedagogicznej. Dzień Tańca ma również charakterintegracyjny, ukazujący społeczną funkcję tańca.

Zapisy na poszczególne zajęcia: dzientanca27@gmail.com

• W tytule prosimy wpisać nazwę wybranych zajęć, w treści: imię, nazwisko, mail.
  • Istnieje możliwość wybrania się na zajęcia całych grup dydaktycznych w ramach czwartkowych zajęć, po konsultacji z osobą prowadzącą zajęcia.
  • Liczba miejsc ograniczona

Więcej informacji...