23 maja 2017:

Szuflada Sztuki to tymczasowa galeria stworzona dla osób chcących postawić pierwsze kroki w środowisku artystycznym i pragnących się rozwijać. Chcemy dać szansę osobom tworzącym z pasją, próbującym swoich sił na polu kultury i sztuki, ale wciąż przechowującym swoją twórczość w szufladach. Organizujemy wystawę, dzięki której każdy artysta może wyjąć z szuflady swoją twórczość i zaprezentować ją światu.

Studenci specjalności Edukacja artystyczna i medialna serdecznie zapraszają na otwarcie Szuflady Sztuki 1.06.2017 r. o godzinie 18.00 do Stalowni przy ul.Szwedzkiej 2/4 (hala nr 9).

W poszukiwaniu informacji o wernisażu zapraszamy na oficjalną stronę FB, a zainteresowanych artystów-amatorów prosimy o zgłoszenia na adres szufladasztuki@gmail.com

22 maja 2017:

19 maja 2017: Studentki Wydziału Pedagogicznego z wizytą u Rzecznika Praw Dziecka

28 kwietnia 2017 wraz z grupą studentek II roku studiów magisterskich, w ramach zajęć z przedmiotu: Ochrona praw dziecka i rodziny – perspektywa krajowa i międzynarodowa, miałyśmy możliwość spotkać się Rzecznikiem Praw Dziecka – panem Markiem Michalakiem.  Na spotkaniu dowiedziałyśmy się więcej o działalności Rzecznika Praw Dziecka i interwencjach jakie podejmował. Mogłyśmy także porozmawiać o tym, co zostało już zrobione, a co cały czas jeszcze przed nami – w obszarze ochrony praw najmłodszych. Pod koniec wizyty otrzymałyśmy m.in., wydane staraniem biura rzecznika praw dziecka, dwie książki autorstwa Janusza Korczaka, w tym: Jak kochać dziecko. Koniecznie przeczytajcie, bo jak powiedział w czasie rozmowy Rzecznik Praw Dziecka: „Nie byłbym dobrym pedagogiem, gdybym nie znał Korczaka”.

Beata Baron

Szanowni Państwo,
w najbliższą sobotę, 20 maja 2017 od godz. 20:00 aż do północy zapraszamy na kolejną Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego. W tym roku będzie to Smakowity Rajd - nocna, kulinarnapodróż dookoła świata.

Czy porzeczki wszędzie smakują tak samo?

Na poszukiwanie smaków dzieciństwa zabierzcie kompas i ahoj przygodo! Wnaszym Ogrodzie znajdziecie wiele ciekawych roślin jadalnych, wśród nichkomosę białą, pokrzywę i ziarnopłon wiosenny. O ich walorach smakowych i właściwościach leczniczych opowiedzą Wam migranci i migrantki gotujący z Kuchnią Konfliktu.

Magicznym dywanem odwiedzicie Rumunię, gdzie wiosną robi się wino z kwiatów czarnego bzu. W Algierii skosztujecie sałatę z młodym mniszkiem lekarskim. A w Ukrainie dowiecie się do czego wykorzystuje się korzenie poziomki.

Wędrując po kontynentach zobaczycie również wystawę prac Koła Naukowego filtr AW Wydziału Architektury Wnętrz ASP Warszawa.

Całemu wydarzeniu towarzyszyć będzie muzyka grana na bębnach. Odbędą się również warsztaty gry na bębnach.

Wydarzenie powstaje przy współpracy z Kuchnią Konfliktu, laureatem tegorocznej nagrody publiczności w plebiscycie Wdechy 2016, oraz Kołem Naukowym filtr AW Wydziału Architektury Wnętrz ASP w Warszawie.

Zaczynamy przy bramie od strony Al. Ujazdowskich.
Godziny: zaczynamy od godz. 20:00, ostatnie wejście o godz. 23:30.
Czas przejścia to około 30-40 minut.
NIE OBOWIĄZUJĄ WCZEŚNIEJSZE ZAPISY.
Dostęp dla osób o ograniczonej mobilności jest nieco utrudniony (żwirowe alejki – przejazd może wymagać nakładu sił).
Mile widziane własne latarki.

Do zobaczenia!
Agnieszka Krzyk

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego

17 maja 2017:

DZIEŃ KARIERY NA WYDZIALE PEDAGOGICZNYM!

24 maja w godz. 9.00-13.00

ul. Mokotowska 16/20 s. 421-423

16 maja 2017:

Zespół rektorski UW zaprasza wszystkich pracowników, doktorantów, studentów i absolwentów UW do udziału w spotkaniach dotyczących nowej ustawy o szkolnictwie wyższym przygotowywanej przez MNiSW. Celem spotkań z cyklu „Porozmawiajmy o przyszłej ustawie” jest zebranie opinii przedstawicieli różnych grup naszej społeczności na temat potrzeb i oczekiwań wobec planowanej reformy oraz wspólne udzielenie odpowiedzi na pytanie, jakie zmiany w systemie najlepiej przysłużyłyby się rozwojowi UW i innych polskich uczelni.

Żeby wziąć udział w dyskusji, trzeba się zarejestrować przez internet. Spotkania odbędą się 23 maja, 24 maja i 2 czerwca.

Tych z Państwa, którzy nie będą mogli wziąć udziału w dyskusjach, zachęcamy do przesyłania opinii na adres nowaustawa(at)uw.edu.pl.

Więcej informacji na stronie www.nowaustawa.uw.edu.pl.

11 maja 2017:

Rejestracja do 25 maja 2017 roku.

8 maja 2017:

Szanowni Państwo,

zawieszamy dyżuru Komisji Stypendialnej. W celu umówienia spotkania prosimy o kontakt mailowy. Wnioski można składać w pokoju 117 w godzinach pracy dziekanatu.

6 marca 2017:

19 stycznia 2017: