23 kwietnia 2018: Zaproszenie od Studenckiego Koła Naukowego Kierunek: Rozwój

Studenckie Koło Naukowego Kierunek: Rozwój organizuje w przyszłym tygodniu projekcję filmu dokumentalnego pt. "Komunia", dotykającego tematyki autyzmu oraz spotkanie z reżyserem filmu - Panią Anną Zamecką.
Zapraszamy 25 kwietnia o godz. 18:00 w auli im. prof. Jana Baszkiewicza w gmachu audytoryjnym na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW - wstęp wolny

[ wiecej informacji ]

20 kwietnia 2018: Pokaz filmu "Komunia" i spotkanie z reżyserką (25.04.)

Studenckie Koło Naukowe Kierunek: Rozwój, zaprasza na projekcję filmu "Komunia" oraz na spotkanie z reżyserem - Panią Anną Zamecką!

Film ten dotyka tematyki autyzmu i będzie dla nas podstawą do dyskusji, na którą zapraszamy bezpośrednio po projekcji. Spróbujemy wspólnie zastanowić się nad potrzebami i wyzwaniami dotyczącymi problematyki autyzmu z perspektywy społecznej, rodzinnej, a także edukacji, terapii i działań instytucji wspierających.

Gośćmi specjalnymi będą:
- Anna Zamecka - reżyser filmu. Studiowała dziennikarstwo, antropologię kulturową oraz fotografię w Warszawie i Kopenhadze. Absolwentka programu DOK PRO w Szkole Wajdy.
- Joanna Wodarska-Likowska – oligofrenopedagog, dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej dla Dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, terapeuta i współtwórca wielu projektów kierowanych do osób z autyzmem.
- Rodzice dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 18:00 w auli im. prof. Jana Baszkiewicza w gmachu audytoryjnym na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW. Wstęp wolny.

Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/events/213632262733746/

Serdecznie zapraszamy!"

Anna Schimanek

18 kwietnia 2018:

UWAGA: DNI DZIEKAŃSKIE

30 KWIETNIA ORAZ 2 MAJA 2018 R. SĄ DNIAMI DZIEKAŃSKIMI - NIE MA ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH.

4 MAJA - ZAJĘCIA DYDAKTYCZNE ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ ZGODNIE Z ROZKŁADEM.

16 kwietnia 2018: BEZPŁATNE WARSZTATY DLA STUDENTÓW

BEZPŁATNE WARSZTATY DLA STUDENTÓW organizowane w ramach Uniwersyteckich Spotkań z Rynkiem Pracy:

1) Jak skutecznie przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej i zdobyć wymarzoną pracę? (24.04.2018)

2) Assessment Centre – w procesie rekrutacji (24.04.2018)

3) Zaplanuj karierę – Career Coaching z SSC Heroes (25.04.2018)

4) Przygotuj skuteczne CV z Rekruterem (25.04.2018)

5) Wejdź w rolę kandydata – sprawdź, czy jesteś gotów/gotowa na interview (25.04.2018)

Zapisy odbywają się online poprzez stronę:

13 kwietnia 2018: Informacja o seminarium podsumowującym praktyki studenckie

11 kwietnia 2018 roku w Bibliotece przy ul. Koszykowej 26/28 odbyło się zorganizowane przez nasz Wydział razem z Urzędem m.st Warszawy seminarium podsumowujące praktyki studenckie. W ramach praktyk studentki II roku Animacji kulturalnej i edukacji nieformalnej pod opieką dr Marty Jadwigi Pietrusińskiej (Zakład Integracji, Inkluzji i Edukacji Społecznej) przeprowadziły diagnozy wybranych Miejsc Aktywności Lokalnej. Wynik badań naleźć można w ekspertyzie wydanej na zlecenie Urzędu Miasta pt. "Twój MAL moim okiem (ekspertyza dostępna pod tym linkiem: Raport).

13 kwietnia 2018: Zaproszenie na seminarium

Dr hab. Marlena Plebańska serdecznie zaprasza na seminarium Mądra Cyfryzacja

które odbędzie się w dniu 25.04.2018 od godz. 15.00 w sali 413

27 marca 2018: Zaproszenie na konferencję

Konferencja z cyklu Oblicza Seksualności Osób Niepełnosprawnych

27 i 28 września 2018 r. w Kraków

Drogie Koleżanki i Koledzy,

Jest mi ogromnie miło, już po raz czwarty, zaprosić Państwa do udziału w cyklicznej konferencji naukowej "€žOblicza Seksualności Osób Niepeł‚nosprawnych"€. W tym roku debata przebiegać będzie wokół tematu miłości, relacji, bliskich związków, które nieustannie motywują ludzi do utrzymywania i odna­wiania relacji z innymi (więcej...).

Z naukowym pozdrowieniem,
                                                                                                            Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
                                                                                                            dr hab. Remigiusz Kijak

26 marca 2018: Nabór do „Letniej Szkoły Wyszehradzkiej"

Szanowni Państwo,

Przesyłam w załączeniu informację o naborze do 17 edycji  „Letniej Szkole Wyszehradzkiej” z uprzejmą prośbą o rozpowszechnienie wśród studentów i pracowników jednostki dydaktycznej (więcej...).

Z poważaniem,

Ewa Staszczyk

Biuro Spraw Studenckich

tel. bezpośredni: 22 55 20 557

7 marca 2018: Rekrutacja do programów Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta

Rozpoczęcie rekrutacji do programów Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta dla studentów, pracowników naukowych i doktorantów

20 lutego 2018: Erasmus +

Erasmus+ z krajami partnerskimi - kolejne możliwości wyjazdowe - semestr zimowy 2018/2019 - więcej informacji  w zakładce Erasmus +

12 lutego 2018: Organizowanie konferencji zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych.

Szanowni Państwo,

uniwersyteckie jednostki organizują wiele konkursów i konferencji. Ich organizatorzy muszą spełnić obowiązek informacyjny wynikający z przepisów o ochronie danych osobowych.

29 stycznia 2018: V Międzynarodowa Konferencja Naukowa

Zaproszenie na

V Międzynarodową Konferencję Naukową

Sens dojrzewania i młodości

W poszukiwaniu (nie)możliwych strategii kształcenia i wychowania młodzieży w warunkach ponowoczesności

[ wiecej informacji ]

29 stycznia 2018: Interdyscyplinarne seminarium badawcze dotyczące badań nad edukacją

9 i 10 maja 2018 roku w Warszawie wspólne, interdyscyplinarne  seminarium badawcze dotyczące badań nad edukacją prowadzonych na obu uczelniach. Jednostkami bezpośrednio organizującymi to wydarzenie są: Szkoła Edukacji PAFW i UW oraz Indiana University School of Education.