Uniwersytet Warszawski Wydział Pedagogiczny UW
Strona Główna  |  Rekrutacja  |  Poczta  |  Poczta UW  |  Szukaj  |  Linki  |  English Version  |  USOS  |  APD

 

 

Ula, absolwentka Wydziału Pedagogicznego

Studia pozwoliły mi na zdobycie wiedzy z zakresu pracy z ludźmi. Wyposażyły mnie w nowe narzędzia i wiedzę pomocną w pracy z dziećmi i rodzinami. Zdobyłam doświadczenia we współpracy międzynarodowej, współorganizowałam programy ze studentami pracy socjalnej i animacji społeczno-kulturalnej z Niemiec, Belgii i Holandii. Zainteresowałam się metodą mediacji, jako skutecznym narzędziem rozwiązywania konfliktów. Ukończyłam szkolenie przygotowujące do podjęcia zawodu mediatora rodzinnego i zostałam stażystką w jednym z warszawskich ośrodków mediacyjnych.
 
 

Sandra, studentka studiów licencjackich

Jest to kierunek dla osób aktywnych i mobilnych, które mają dużo zapału, energii i chęci do pracy. Studiowanie tu pozwala na poznawanie problemów i metod pracy z innymi ludźmi, nie tylko od strony teoretycznej, ale także praktycznej, np. podczas praktyk studenckich, czy warsztatów. To właśnie ten kierunek kładzie bardzo duży nacisk na doświadczenie. Praktyki, które odbywają się równolegle z zajęciami pozwalają na działanie, na sprawdzenie i konfrontację zdobytej na zajęciach wiedzy z rzeczywistością. Praktyki odbywają się w wielu różnych placówkach, dzięki czemu każdy może wybrać pracę zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i oczekiwania mi.
 
 

Roger, student studiów licencjackich

Na wydziale jest duży wybór specjalności, w których każdy może się odnaleźć – każdy kto ma jakiś pomysł na to, co chce w życiu robić. Jest tu dobra atmosfera i dobre relacje między studentami a prowadzącymi.    
 
 

Patrycja, studentka studiów magisterskich

O wydziale mogę mówić w samych superlatywach. Atmosfera jest bardzo ciepła, można powiedzieć, że nawet rodzinna. Wszystkie zajęcia są godne polecenia. Kiedyś chciałam iść na psychologię, ale nie żałuję, że podjęłam studia na pedagogice. Tutaj psychologia też jest bardzo dobrze prowadzona. Jest wielu bardzo dobrych i znanych – nawet poza wydziałem – wykładowców, którzy na pewno dobrze przygotują nas do przyszłego zawodu. Absolwenci pedagogiki są rozchwytywani przez pracodawców i mogą znaleźć zatrudnienie w różnych niszach na rynku pracy – poszukuje się pedagogów na przykład do pracy w charakterze mediatorów.
 
 

Maciej, student studiów licencjackich

Wydział dostarcza wszechstronnej wiedzy w zakresie nauki o człowieku. To bardzo  ciekawy kierunek i tak naprawdę daje możliwość pójścia różnymi drogami – czy to będzie edukacja dzieci, dorosłych czy np. animacja społeczno-kulturalna. Dlatego właśnie jest to szeroki kierunek, który daje wiele możliwości.
 
 

Iza, studentka studiów magisterskich

Największym plusem tego wydziału jest dla mnie możliwość kontaktu z prowadzącymi, profesorami, doktorami, przedstawicielami polskiej nauki, którzy są dla mnie autorytetami. Bardzo dobre jest to, że możemy spotkać tak wykształcone osoby, które chcą przekazać nam swoją wiedzę.
 
 

Tomasz, student studiów magisterskich

Właśnie atmosfera jest kluczem do sukcesu tego wydziału. Wykładowcy pomagają studentom, a zdarza się, że studenci pomagają wykładowcom. Tu nie ma takiego stosunku podległości, a za to jest współpraca. Nie ma praktycznie w ogóle nielubianych wykładowców. Pracuje tu świetna otwarta kadra.
 
 

Rebeca, studentka programu Erasmus z Hiszpanii

Polska okazała się krajem zupełnie innym od Hiszpanii, choć Wydział Pedagogiczny  jest bardzo podobny do mojego macierzystego wydziału, także jeżeli chodzi o wykładane przedmioty, ale na przykład pogoda jest zupełnie inna, co od razu mnie zaskoczyło. Bardzo lubię Warszawę. Podoba mi się Stare Miasto i lubię też Polaków. Są uprzejmi.
 
 

Belinda, studentka programu Erasmus z Holandii

Od zawsze byłam zainteresowana państwami Europy Wschodniej. Zanim przyjechałam na studia w ramach programu Erasmus, byłam  w Polsce na wakacjach w górach i chciałam wtedy dowiedzieć się więcej o tym kraju - jego kulturze, polityce i systemie edukacji. Zaskoczyło mnie to, że Warszawa jest nowoczesnym i rozwiniętym miastem, a kraj musiał się bardzo zmienić do czasów komunizmu. Na Wydziale Pedagogicznym UW podoba mi się to, że kursy prowadzone są w małych grupach, a komunikacja z prowadzącymi jest dość nieformalna. Każdy powinien tu przyjechać, ponieważ to świetne doświadczenie być w Polsce. 
 
 


 

Ochrona przed spamem  |  Redaktor merytoryczny  |  Webmaster  |  Login